كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> علمي-آموزشي، اجتماعي، فرهنگي -> پزشكي - روانشناسي
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه قبلی  1, 2
دليل تنوع پذيري مردان و زنان در روابط جنسي
پست تاریخ: یکشنبه 10 شهریور 1387 - 20:24    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47792

عنوان: خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام؛
nader870, جان،
من احساس مي‌کنم شما بهتره بيشتر از فکر کردن درباره قرآن و صنعت و ...، فقط به کلمه «قرآن» کمي فکر کنيد. به فصاحت قرآن فکر کنيد.
خيلي خيلي معذرت مي‌خوام اما شما با نقاب قرآن وارد شديد، اما مهم‌ترين چيز شما يعني بيان شما با اولين نکته قرآن که اسم اون هست، همخوان نيست Embarassed
نوشته‌هاي شما انگار اين طور هست که شما يک خط مي‌نويسيد، بعد مي‌ريد يک ليوان چاي گرم مي‌نوشيد، بعد جمله‌اي که در اين فواصل به ذهنتون رسيده رو درج مي‌کنيد Embarassed
خيلي از جملات، مثل يک Pop-Up مي‌پرن توي متن.

معضل بعدي در نوشته‌هاي شما اينه که شما چيزي توي ذهنتون هست و فکر مي‌کنيد که همه، اون چيز توي ذهنشون هست، بنابراين از بيانش خودداري مي‌کنيد.
مثلاً همين چند تا جمله‌اي که گفتيد رو بخونيد:
نقل قول:
شما می توانید به سراغ شاگردان تنبل رفته به گوئید ما قطعه ای را اندازه زده ایم و اندازه های 1.1 ، 13 و 31 میلیمتر بدست آمده آیا مطابق قرآن این اندازه ها درست است .
این سوال را از شاگردان زرنگ کلاس نکنید چون به شما جواب نخواهند داد. مخصوصا" از اسراییلی ها که رتبه 33 جدول هستند. یا از آمریکائی ها که در رتبه 22 جدول هستند.

شما اصلاً جمله يادتون رفته! شما گفتيد: شما مي‌تونيد بريد از يک شاگرد تنبل اون سؤال رو بپرسيد، خوب؟ بعدش چي؟ نگفتيد اون شاگرد تنبل چي پاسخ مي‌ده. Embarassed
بعد، به سؤالتون دقت کنيد...
ما قطعه‌اي را اندازه زده‌ايم يعني چي؟ منظور شما چيه؟
يعني مثلاً يک قطعه رو سه بار اندازه گرفتيم، سه عدد مختلف به دست اومده؟
يا اينکه مثلاً يک قطعه رو به سه قسمت با اين اندازه‌ها تقسيم کرديم؟ که خوب، اين ديگه قرآن و پيغمبر نداره که...

اين نوع ابهامات در جملات شما به وفور پيدا مي‌شه.
ذهن انسان به محض خوندن اين جمله، يک دفعه شروع مي‌کنه پردازش کردن منظور شما...
حالا فرض کنيد ده تا منظور برداشت کنه، در نهايت نمي‌دونه کدوم درسته و در آخر ذهني خواهيم داشت که از خوندن مطلب شما کاملاً خسته شده.
بايد جملات رو واضح بيان کرد.
اتفاقاً، اتفاقاً و اتفاقاً معتقدم اگر به قول شما آمريکايي‌ها و غربي‌ها پيشرفت دارن فقط به خاطر اساتيد اون‌هاست که اونقدر واضح و ابتدايي صحبت مي‌کنند که شما رو گاهي اوقات خسته مي‌کنند!
شما فقط سي‌دي‌هاي آموزشي Total Training رو در مورد نرم‌افزارهاي مختلف تماشا کنيد. اين سي‌دي به صد قسمت پياپي تقسيم مي‌شه. در هر صد قسمت اين آقاي استاد وقتي مي‌خواد فايل رو ذخيره کنه، مي‌گه از منوي File، روي گزينه Save​کليک کنيد!!! Shocked ما باشيم مي‌گيم خوب صد بار اينو گفتي ديگه! از اين به بعد بگو "فايل رو ذخيره کنيد"!
اما اون استاد مي‌دونه چطور صحبت کنه که مطالب ملکه‌ي ذهن بشه. اونقدر مي‌گه تا شما مدام بگيد: آره، مي‌دونم بابا! از منوي File گزينه Save رو انتخاب کنم!
بعدش اون استاد مي‌گه: آهان! همين رو مي‌خواستم!
اما ما متأسفانه بايد کنار يک کتاب و سي‌دي آموزشي‌مون، استاد رو هم منگنه کنيم که بياد توضيح بده منظورش از اين حرف چي بوده!

از طرفي شما هنوز با فارسي مشکل داريد. من حدس مي‌زنم شما بزرگ‌شده‌ي خارج از ايران باشيد، درست مي‌گم؟
ما کلمه "به گوييم" نداريم که!!! "بگوييم" داريم Embarassed يا "به خواهيم" مسخره‌ست، بايد نوشت "بخواهيم"
توي قرآن به قلم و خوش‌خطي و خوش‌نويسي قسم ياد نشده؟
به خدا قسم اگر مدت‌ها دوره خطاطي رفتم يا به ريزترين نکات تايپ حساسم فقط به خاطر اينه که اگر جايي گفتم "خدا" و "پيغمبر" طرف مقابل نگه خدا و پيغمبر به قلم و نحوه‌ي نوشتن قسم خورده، اين چه خطي هست که داري يا اين چه وضع جمله‌سازي و جمله‌نويسي هست!
من بارها گفتم، ساده‌ترين راه براي اينکه فهميد يک نفر چقدر حقيقتاً از نظر علمي کامل هست، بايد به نگارشش دقت کرد (يعني اولاً خط دست‌نويسش، ثانياً به تايپش و ...)
شما داريد همه برداشت‌ها از قرآن رو محکوم مي‌کنيد،​ در حالي که از برداشت‌هاي اوليه از اون محروميد!
نظر دادن در مورد قرآن کار هر کسي نيست.
شما لطف کنيد و بگيد که آيا با کلمات و قواعد زبان عربي آشنا هستيد که داريد قرآن رو به هر نحوي تفسير مي‌کنيد؟ که مطمئنم اينطور نيست.
قرار نيست هر کس هر برداشتي از هر چيزي داشت سريعاً درست بدونه و اعلام کنه.
يه چيزي رو همه مي‌دونن و اون اينکه: وقتي شما قرآن و يا هر رشته ديگه‌اي رو يه کم پيگيري مي‌کنيد، ناگهان حالتي به شما دست مي‌ده که احساس مي‌کنيد مي‌تونيد خيلي بهتر از ديگران در اين زمينه حرف بزنيد و مطلب ارائه کنيد! اين احساسات کاملاً گذراست.
مطمئنم بارها به ذهنتون رسيده که: من بهتر از مثلاً آية الله مکارم مي‌تونم تفسير قرآن بگم، چرا نبايد يک تفسير هم من ارائه کنم؟!
اما بايد اين احساسات رو کنترل کرد، يه کم که پيش مي‌ريد، دقيقاً برعکس مي‌شه. يعني متوجه مي‌شيد که هيچي نمي‌دونيد و بايد فقط سکوت کنيد و فعلاً مطيع باشيد.
جوان‌هاي ما رو با همين احساسات زودگذر تحريک مي‌کنند. فقط کافيه بگن: مگه تو خودت عقل نداري؟ پس تقليد چرا؟ مگه تو ميمون هستي که مرجع تقليد داشته باشي؟
تحت اون شرايط، اين احساسات به اون جوان منتقل مي‌شه، اگر من و شما هم باشيم و نتونيم اون‌ها رو کنترل کنيم،​ در يک لحظه فکر مي‌کنيم واقعاً نيازي به تقليد نيست!!
ابو علي سينا چند صد سال پيش گفت: تا بدانجا رسيد دانش من که بدانستمي که نادانم!
مطمئنم اين جمله رو بارها خونديد که: العلم، اوله غرور، اوسطه تواضع، آخره جهل!

ضمناً نکته مبهم ديگه در صحبت‌هاتون اينه که با مقايسه کردن ما با آمريکا و اسرائيل چي رو مي‌خواستيد بگيد؟ مي‌خواستيد بگيد چون اون‌ها مسلمان نيستند در نتيجه تنبل نيستند و IQشون بالاست؟ اصلاً نمي‌شه فهميد منظورتون از اين مثال چي بوده!
مي‌بينيد؟ فقط از چهار خط شما اين همه چيز مبهم تو ذهن من و همه کاربران هست. حالا 176 پست ديگه‌اي که تا الان داشتيد رو بي‌خيال مي‌شيم! Embarassed
مطمئنم تا به حال مطالب دوستاني که بعد از شما پستي ارسال مي‌کنند رو خونديد و به اون‌ها گاهي اوقات مي‌خنديد و مي‌گيد که: من چي مي‌گم، اين چي مي‌گه!!!
من هم چند تا از پست‌هاي دوستان رو که بعد از شما در مورد مطلبتون ارسال مي‌شه خوندم، کاملاً واضحه که اون کاربر متوجه نشده شما چي گفتيد و يا اصلاً چيز ديگه‌اي از جملات مبهم شما برداشت کرده و نظرش رو در مورد اون برداشتش که از نگاه شما خنده‌دار هست، مي‌گه.

بگذريم، در کل، شما انسان محترمي هستيد اما شخصاً شما رو فاقد صلاحيت براي نوشتن در مورد قرآن مي‌دونم. البته عرض کردم که احترام شما سر جاي خودش، اما طبق قرآن بايد اين موضوع رو بگم...

ضمناً احتمالاً درست مي‌گيد، اما خواهش مي‌کنم فقط جهت اطلاع من، منبع اين IQ که گفتيد رو لينک بديد. (بعداً مي‌شه در مورد آزموني که در اين زمينه گفته شده بحث کرد و فهميد که چه کسي يا کساني تخمين زدن که IQ اهالي کدوم کشور بالاتره)

ممنون از همکاريتون.

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 11 شهریور 1387 - 21:16    
nader870
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 6 خرداد 1387
iran.gif

امتياز: 1583

به نظر می آید شما را به بد راهی کشانده ام.
قرآن را همه می خوانند و استفاده می کنند. نمی دانم چه نوشته بودم که این در ذهن شما آمده که فقط مسلمانان آنرا می خوانند. هر کسی قرآن را به خواند و بفهمد سعادتمند می شود. در یکی از سخنرانی ها که در یکی از کشور های فرنگی برگذار شده گفته اند باید کاری کنیم که کشورمان رویای مردم جهان شود. این نمی شود مگر به کمک راهنمائی های قرآن. پس بدانید بسیاری قرآن را خوانده اند ، فهمیده اند و به کار گرفته اند.
در رابطه با اندازه های قطعه ، قطعه دارای حجم است ساده ترین آن از خانواده مکعب است که با سه مشخصه می توان به حجم آن رسید. جوابش را در قرآن دنبال کنید.
در رابطه با خودم بیشتر عمرم را در ایران سر کرده ام گاهی به فرنگ رفته ام. به زبان عربی آشنا نمی باشم قصد هم ندارم با آن آشنا شوم. بعضی از ترجمه های قرآن را خوانده ام.به تشویق فرنگی ها کار بر روی طراحی به کمک قرآن را شروع کرده ام.
به برنامه های سازمان سیخودشون توجه کنید یا نشریات را به خوانید گرایش به سمت منفی بسیار است. ولی تعداد کسانی که تبلیغ به سمت مثبت می کنند بیشتر است.
من بیست سال بر روی طراحی به کمک قرآن کار کرده ام و می کنم. پیدا کردن جواب سوال های ساده شما برای من زمان بر نیست و نیازی به نوشیدن چای ندارد.
وقتی اعتقاد به وجود یک خدا باشد تنها یک راه برای سعادتمند شدن وجود دارد پس همه سعادتمندان جهان باید توسط قرآن مشکلات خود را حل کرده باشند.
بله من قادر به نوشتن نیستم حتی نمی توانم کنفرانس بدهم این استعداد ها را خداوند به من نداده است ولی در بحث های دور میز بسیار خوب هستم.
من از شخصیت حوا در قرآن بیش از آدم خوشم می آید و مالک زنها نیستم. ولی از خصوصیات زنها بسیار خوشم می آید.
اگر زنها به خواهند از تمام استعداد های خود بهره ببرند جائی برای مردان باقی نمی گذارند. به همین دلیل خداوند از آنها خواسته از تمام آنها بی دلیل استفاده نکنند.
در خاتمه مسلمانان تنها کسانی هستند که به اسلام رو تیاورده اند.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: چهار‌شنبه 13 شهریور 1387 - 06:53    
nader870
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 6 خرداد 1387
iran.gif

امتياز: 1583

بعضی از دانشمندان گفته اند که پس از سالها تحقیق دانستم که هیچ نمی دانم.
اگر خدا واحد باشد و همه را خلق کرده باشد و تمام حقایق را گفته باشد مغز جائی برای دانستن نبوده و تنها برای بر قراری ارتباط با خداوند است.
اگر کسی با خدا آشنا باشد و با او ارتباط بر قرار کند به همان نتیجه خواهد رسید.
قرار نیست که ما همیشه مثل دوران بربریت برای حل مشکلات از نیروهای قهریه استفاده کنیم. میدان های جنگ به میدان های ورزشی و علمی و بحث تبادل نظر تبدیل خواهند شد.
در میدان های ورزش ، علمی و تبادل نظر مثل میدان جنگ همه با هم نزاع خواهند کرد . در نتیجه همان گونه که در میدان های جتگ قرار است با آمریکا و اسرائیل به سبک بربرها بجنگیم در میدان های ورزشی، علمی و بحث و تبادل نظر هم باید مثل جنگجویان به مبارزه بپردازیم.
به همین دلیل تمام مردم جهان رتبه های میدان های مختلف را با یکدیگر مثل جداول ورزشی دنبال می کنند.
حساب خطاطان و نویسندگان و هنرمندان ...با علما جدا بوده ولی همه در تولید آثار خود تابع قوانین خداوند هستند.
هیچ یک از فعالیت هائی که بشر انجام می دهد او را فهمیده نمی کند تنها ملاک ها میزان ارتباط با خداوند است.
در اخبار می خوانید که بعضی از پژو ها آتش می گیرند اگر با خدا ارتباط بر قرار کنید همه چیز را در رابطه با آن به شما خواهد گفت.
در این رابطه عبارت در حال بررسی است عبارت احمقانه ای می باشد.علت و راه حل هر مشکلی در قرآن آمده است.هر گاه مشکلی مشاهده شود دلیل آن ارتباط بد با خداوند است.
مشکلات زیادنشان از آن دارد که خدا نشناسان بر سر کار هستند.
اگر قرار باشد حال و روز کسانی که در نام قرآن تفحص می کنند این باشد قطعا" بدانید یک جای کار ایراد دارد.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: چهار‌شنبه 27 شهریور 1387 - 12:25    
moha1592002
مدير انجمن و گالري آهنگ
مدير انجمن و گالري آهنگ

عضو شده در: 24 اردیبهشت 1385
iran.gif

امتياز: 5993

وای که دیگه مردم اینقدر جملات ضد و نقیض خوندم.
یا شما خیلی خیلی با قرآن انیس شدین و ما زمینی ها حرفهای شما رو نمی فهمین یا ما خیلی خیلی از قرآن دور شدیم.
در دومیش خداییش دارم شخصا کم لطفی میکنم ولی در مورد اولیش:
پیامبر(ص) که گل سر سبد کل موجودات دنیاست ومطمئنا نزدیکتر از همه به خداونده وقتی حدیثاشون رو میخونید در اکثر مواقع بسیار واضحند و اصلا میدونید که در زمان جاهلیت سران جهال عرب از مردمشون میخواستن که به اصوات قرآن گوش ندن و معتقد بودن اگه گوش بدن سحر میشن ، میدونید که اصلا به سحر و جادو ربطی نداره در واقع اون جذب به خاطر زیبایی و ظرافت و لطافت و مفهومی بودنش بوده و صد البته تا زبان شیوای عربی رو ندونید به این خصوصیات پی نخواهین برد.

شمائیکه دارین 20 سال به مطالعه این کتاب آسمانی عشق میورزین بد نبود که عربی یاد بگیرین تا این لطافت رو درک کنید و بتونید ما رو بهتر با قرآن اشتی بدید .

من اصلا قصد اهانت به شما رو ندارم شما قطعا از من بیشتر با قرآن مانوسید،20 سال کم نیست...

من یه گمان دیگر هم دارم واونم اینکه اساتیدی رو دیدم که خیلی تو رشته شون مهارت دارن ولی موقع انتقال بسیار تقلا میکنن و آخر سر هم موفق نمیشن احتمالا شما هم در مبحث انتقال یه خورده ضعیف هستین که با خوندن کتابهای روانشناسی مربوط به اون میتونید این مشکل رو بر طرف کنید.

براتون آرزوی صحت و سلامت دارم ...

<<خدوندا،لحظه ای مارا به حال خودمان وا مگذار>>
التماس دعا...

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه قبلی  1, 2
صفحه 2 از 2

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند