كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> علمي-آموزشي، اجتماعي، فرهنگي -> انجمن مذهبي
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه 1, 2, 3  بعدی
دوستاني که موسيقي گوش ميکنن و يا نميکنن 100% بخونن
پست تاریخ: یکشنبه 5 خرداد 1387 - 05:07    
hamidgag
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 3 شهریور 1385
iran.gif

امتياز: 416

عنوان: دوستاني که موسيقي گوش ميکنن و يا خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام
خوبين ؟
اول از همه بايد از حميد جان بابت ايجاد اين انجمن واقعا تشکر کنم .
اين اولين تاپيک من در اين انجمن هست.
دوست داشتم دوستان رو با تجربه خودم + دلايل علمي و خيلي چيزهاي ديگه در رابطه با موسيقي آشنا کنم.
اميدوارم که بدرد بخور باشه.
=-=-=-=-

امروز میخوام براتون یه چیزی رو بگم که شاید بتونه زندگیتون رو 180 درصد تغییر بده
( همونطور که برای خودم بوده و خودم تجربه کردم) و آرزو دارم که اینشا الله بتونم بعضی از افراد رو
در مورد مضرات موسیقی مطلع کنم . ( البته از لحاظ علمی و عملی )

اول از همه چیز بگم که مخاطب من اون افرادی هستند که هیچ تعصب بیخودی ندارند و به همه چیز عقلانی نگاه میکنن و پیرو هوا و هوسهاشون نیستن .
بعضی از افراد میگن که موسیقی گوش کردن برای بدن لازم هست و به قول خودشون غذای روح و روانه
( بیچاره اون روحی که بهش همچین غذایی میدین !!! ) و برای بدن لازمه !
من یه سوالی دارم از شماها که این حرف رو میزنین .
تا به حال سی دی ای به نام ( شهادت آب ) رو دیدین ؟
اگر ندیدین آدرس پستیتون رو بدین تا براتون ارسالش کنم . ( رایگان ) و به تعداد محدود

اگر هم میخواین بدونین محتواش چیه باید بگم که یک دانشمند ژاپنی که مسلمون هم نبوده آزمایشی بر روی تاثیر موسیقی روی آب کرده که نتیجش این بوده که آب در برابر محیط اطرافش عکس العمل نشون میده . توی این آزمایشاتی که انجام داده هر وقت موسیقی ای پخش کرده , ملکول های آب تغییر شکل دادن و با استفاده از میکروسکوپ های قوی و حرفه ای که داشته از اون ملکول ها عکس گرفته و توی سایتش گذاشته تا مردم ببینن.

سایت خودش
http://www.masaru-emoto.net/english/entop.html

این هم یه مطلب کامل در همین موضوع آب که خیلی تأثیر گزار هست حتما کامل بخونین
http://hezare3.ir/weblog/archives/post_497.php

حالا از شما میخوام که خودتون یه سر به سایتش بزنید و ببینید که موسیقی چه تأثیر بدی روی ملکول های آب گذاشته .
راستی من همین چند روز پیش که توی سایتش رفتم دیدیم که عکسی از ملکول های آب گذاشته بود که زیرش به انگلیسی واژه Hope یا همون امیدواری رو نوشته حالا این امیدواری چطوری بوده فکر میکنین ؟
مثلا فکر میکنین حتما اومده گفته امیدوار بشو , امیدوار بشو !!!
نه بابا این آزمایش نشون داده که حتی اون تصوّری که در درون شما هست و حالات درونتون به محیط اطراف هم تأثیر میگذاره . ( خیلی تعجب کردین نه ؟!!!)

دلیل من از اینکه میگم روی آب بیشترین تأثیر رو میزاره اینه که بدن ما بیش از 70% درصدش از آب تشکیل شده و میدونین که چه آثاری رو میتونه روی بدنمون بزاره .
راستی یکی از دانشجو های خودمون هم این آزمایش رو انجام داده به نام خانم حمیده بی طرف که دیده
نه تنها موسیقی و محیط اطراف روی آب و یخ تأثیر میزاره بلکه روی بقیه اشیا هم تأثیر داره .
حالا من این قسمت رو کپی میکنم تا گزارشش رو بخونین . ( خبری )

حمیده بی طرف با طرح شهادت آب در جشنواره جوان خوارزمی که نتایج ان بیست و سه آذر ماه امسال اعلام شد جزو 25 نفر رتبه اول کشوری بوده است . - از جه زمانی کار بر روی این طرح را شروع کردی؟ در مدرسه باید یک واحد پروژه می گذراندیم و من آنجا این طرح را شروع کردم و طراحی اینترنتی کار آنجا انجام شد تا اینکه اواخر خرداد ماه فرم های جشنواره خوارزمی توزیع شد و من از همان زمان آزمای های جدی تری را روی طرح آغاز کردم . این طرح چه چیزی را بررسی می کند؟ طرح " شهادت آب " تاثیر انواع صدا نوشته را بر ساختار میکروسکپی مواد بررسی می کند.من تاثیر این صداها و نوشته ها را بر روی یخ ،آلیاژ قلع ،جیوه و سولفات مس مورد آزمایش قرار دادم. موسیقی را به سه دسته موسیقی تنه، سرودهای مسیح (ع ) گرد و با صوت قرآن زاویه دار شده بودند .البته این نتیجه در مورد مواد دیگر با توجه به نوع و ساختارشان تفاوت می کرد اما بر روی همه آنها تاثیرات خاص خودش را داشت .
تاثیر نوشته ها چطور بود؟
نوشته ها را همانطور که گفتم به سه دسته تقسیم کردم و برای اجرای آزمایش از دو نفر با عقاید مختلف خواستم تا مطلبی را بنویسید .این نوشته ها را روی این مواد چسباندم.نوشته ها نیز بر روی مواد مورد آزمایش تاثیر داشتند .یعنی نوشته های مذهبی مانند سوره توحید دانه های یخ را زاویه دار ، نوشته های با مفاهیم خوب مثل محبت و دوستی آنها را گرد و نوشته هایی با مفاهیمی چون کینه کشیده شان کردند.
من در این طرح متوجه شدم که انرژی و احساس شخصی فرد به هنگام نوشتن مطالب بر روی مواد تاثیر دارند. در واقع این مطلب به نوعی به تعالیم دین اسلام هم مربوط است .آن بخش که مسلمانان باور دارند مواد شعور خاص خود را دارند و در روزمحشر می توانند شهادت دهند.
چقدر طول کشید تا این آزمایش به نتیجه برسد و از چه امکاناتی برای انجام این تحقیق استفاده کردی ؟
تقریبا" نه ماه روی "شهادت " کار کردم و منابع مورد استفاده ام هم از اینترنت به دست می آورم . بالاخره اینترنت به نسبت منابع دیگر تحقیق به روز تر گسترده تر است .
قبلا" هم روی چنین طرحی کار شده بود؟
یک بار توسط یک دکتر ژاپنی چنین تحقیقی ا رائه شده است که البته وی فقط تاثیر نوشته را بر روی یخ و آب بررسی کرده است .ضمن اینکه در تحقیق او مفاهیم مذهبی در نظر گرفته نشده است.
در چه مقطعی تحصیل می کنی ؟
من کلاس سوم دبیرستان هستم و رشته ریاضی فیزیک می خوانم .
برای رشته تحصیلی ات در دانشگاه تصمیم گرفته ای؟
هنوز نه .در حال بررسی رشته ها هستم تا یک رشته خوب انتخاب کنم.
حالا که در جشنواره خوارزمی چنین رتبه ای را کسب کرده ای تسهیلات و امتیازاتی به تو تعلق می گیرد؟مثلا" برای کنکور و رفتن دانشگاه ؟
امتیاز خاص به آن شکل نه .البته پسرها از سربازی معاف شدند اما در مورد کنکور امتیاز خاصی برای ما در نظر می گیرند که مثلا" بدون کنکور وارد دانشگاه شویم .در کنکور باید 85 % امتیاز لازم را برای رشته مورد نظرمان کسب کنیم .در این صورت یک امتیاز برای رفتن به دانشگاه برای ما قرار می دهند .
در نظر داری این طرح را ادامه دهی ؟
بله . می خواهم تاثیر این نوشته ها و صداها را بر روی مواد دیگر هم بررسی کنم و در واقع طرح را گسترش دهم.
تحقیق تو در کشورهای خارجی و کنفرانس های دیگر هم مطرح شده ؟ خودم این طرح را برای یکی از کنفرانس ها که در کشور آلمان برگزار می شود فرستاده ام که البته هنوز نتایج آن اعلام نشده و نظری هم در مورد طرحم ارائه نداده اند .
برای اجرای طرح و تحقیقات از امکانات منطقه خودتان هم استفاده کردی ؟
راستش نه! چون همانطور که گفتم منبع تحقیق من اینترنت بود تا مطالبم جدیدترباشند و به کتابخانه ها ومراکز دیگرمراجعه نکرده ام .

برای اطلاعات بیشتر به سایت http://www.energetic-medicine.net/research/Conciousness%20of%20water.htm رجوع کنید.

بعضی ها میگن که بابا ما که آهنگ های معمولی و غمگین گوش میکنیم و زیاد هم رومون تأثیر نداره یا اینکه حالتمون معنوی میشه !
آره من هم این رو قبول که حاتتون عوض میشه اما اگر فکر میکنین معنوی هست , باید بگم اینطور نیست .

بعضی از افراد هم میگن که موسیقی روی ما تأثیر نداره باید بگم مثال شما مثال اون فردی هست که رفته زیر دوش آب یخ وایستاده و میگه آب خوبه بیا زیر دوش . ( یعنی اون شخص به اون آب عادت کرده و فکر میکنه که آب گرمه اما کسی که تازه میاد زیر دوش میخاد بمیره از سرما )
شما هم به موسیقی عادت کردید و وقتی عادت کردید دیگه متوجه نمیشید که چرا و برای چی بده .
بعدش هم این آزمایش خیلی چیزا رو هم تأیید کرده مثلا ما شیعه ها که به حرم امامامون میریم و در دیوارشو مي بوسيم و تبرک میکنیم , فکر کردین خرافاته ؟
نه عزیز من . مسئله تبرّک کردن و تبرّک جستن به اشیاء متبرک ( که همون اشیایی هستند که تأثیر مثبت میذارن روی انسان ) توی قرآن آمده که برای مثال یکیشو ذکر میکنم :
هنگامی که حضرت یعقوب (ع) پیراهن حضرت یوسف (ع) رو به چشاش مالید و شفا پيدا کرد یکی از دلیلاش همینه و این موضوع رو ثابت میکنه ( همچنین معجزه بودن قرآن رو که از زمان بسیار دور به این مسئله اشاره داشته ) خیلی جالبه نه ؟

يه نکته ديگه هم که بايد بهش اشاره بشه اين بود که اين دانشمند همين يه ماه قبل حدودا اولاي سال 87 رو ميگم يه آزمايشي رو روي آب زمزم که در مکه هست , انجام داد که بعد از مشاهده اين آزمايش اقرار کرد که هيچي آبي در دنيا به از همه لحاظ به اين آب زمزم نميرسه .
ايني که دارم ميگم رو توي تلويزيون هم ( اخبار ) اعلام کرد.
همين ديروز ( شايد هم پريروز بود ) رفتم توي سايتش ديدم که واژه Trust يعني صداقت و راستگويي رو نوشته بود و ملکول مربوط به اون رو هم گذاشته بود .
بايد ميديدين که چقدر خوشکل بودش تا باور کنين چي ميگم.

اينو هم بايد بگم که تمامي چيز هايي که ما شيعيان به اون اعتقاد داريم و عمل ميکنيم, به صورت عقلاني هست .
شايد شما از من چيزي بپرسين که من نتونم دليل علمي اونو بهتون بگم اما من مطمئنم و به شما قول ميدم در آينده نزديک خيلي از چيز هايي که از لحاظ علمي ثابت نشدن رو دانشمندان کشف ميکنن )
راستی
حالا بیاین کلاهتون رو قاضی کنین و ببینین وقتی به این روشنی برای ما معلوم شده که موسیقی اینقدر آثار بدی روی بدن میزاره پس چرا باید به خودمون ظلم کنیم ؟
این بدن اون دنیا ازتون شکایت میکنه. ( اینی که دارم میگم از خودم نیست در قرآن نوشته )
پس خیلی مواظب خودتون و سلامت بدنتون باشید . ( این هم یه توصیه دینی و بهداشتی دیگه )

شاید این تحقیق که خودم نوشتم کم باشه اما خیلی دلیل های دیگه برای این امر هست و به شمایی که دنبال حرف حق هستید , باید بگم اگر دوست دارید از لحاظ اعصاب و روان و خیلی مشکلات دیگه
( که خودم واقعآ تجربه کردم ) راحت بشید , از تجربه من و خیلی های دیگه که اینو تجربه کردن استفاده کنین.
اينو هم بگم که بعضي ها ميگن چرا وقتي موسيقي اين اثر رو داره باز بعضي ها گوش ميکنن !
بايد بگم که اين از سه حالت خارج نيست :
1- اين چيزي رو که من الان توي همين مقاله براتون توضيح دادم , تا به حال نديدن و يا به گوششون نخورده .
2- تعصب دارن روي يک مسئله ( که خيلي خيلي اشتباهه ).
3- و يا اصلا دوست ندارن که واقعيت يک مسئله رو قبول کنن و نميتونن جلوي خواسته هاي اشتباهشون رو بگيرن .
يه سوال ديگه مي مونه
و اون هم اينه : من هيچ تفريحي جز موسيقي ندارم , حالا اگر موسيقي هم گوش نکنم , بايد چکارکنم ؟
جواب من به اين افراد اينه : شما اينقدر خودتو به موسيقي چسبوندي که ذهنت براي پيدا کردن
بقيه راه هاي سالم براي تفريح واقعاً به بن بست برخورد مي کنه .
يا اينکه ورزش کردن , کار با کامپيوتر , مطالعه کردن ( کتاب هاي مورد علاقه ) و .... رو فراموش کردي .
باور کنين اگر اين روشي که من به شما پيشنهاد کردم رو براي رضايت خدا انجام بدين , اينقدر راه حل براي تفريح سالم جلوي پاتون ميزاره که بياين و ببينين .

شايد اولش براتون خيلي مشکل باشه که يه دفعه موسيقي رو کنار بزارين.
اما پيشنهاد من اينه که کم کم ( حتي اگر شده طي 1 يا 2 سال ) اين کار رو انجام بدين.
حتي امروزه دانشمند هاي بزرگ هم به مضر بودن موسيقي پي بردن ( ميتونين توي گوگل سِرچ کنيد ).

یه خواهشی از دوستان داشتم و اون این هست که اگر اين مقاله رو مفيد ديدين , در اختيار بقيه دوستانتون هم قرار بدين .

. از اينکه وقتتون رو گذاشتيد و اين مقاله رو خونديد ممنونم.
بقيه راه کار رو ميسپرم به خدا.
( همیشه بهترین ها را انجام دهید تا یکی از بهترینها باشید )
اگر صُوالی داشطید در خدمطیم و یا اگر حم قلت املایی داشتم باید ببخشید !!!
آدرس ايميل » Hamid.Gag2002@Gmail.Com
یا علی

=-=-=-=-=-
راستي اگر سوالي بود در خدمتم Razz

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 

این مطلب آخرین بار توسط hamidgag در جمعه 18 بهمن 1387 - 20:53 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
تشکرها از این پست: hamidgag (یکشنبه 5 خرداد 1387 - 07:18) sevil (دوشنبه 6 خرداد 1387 - 15:34)

پست تاریخ: یکشنبه 5 خرداد 1387 - 05:16    
hamidgag
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

iran.gif

عنوان: خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

راستي اگر دوست داشتيد نوشت هاي بالا رو با فونت خوب و راحتتر و مرتب تر بخونيد , من اينا رو به يک PDF تبديل کردم.
ميتونيد از اينجا بخونيد.

جديدترين علت علمي بر مضر بودن موسيقي

در نظر سنحي هم حتما شرکت کنيد.
ميدونم که انشالله بحث خيلي داغي ميشه .
Twisted Evil
ياعلي Wink

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 5 خرداد 1387 - 07:47    
sistemprof
عضو گروه مديريت آفتابگردان

عضو شده در: 3 بهمن 1384
blank.gif

امتياز: 8562

سلام
یکبار دیگه اون فیلم شهادت آب رو ببین و بیشتر دقت کن . همه موسیقی ها مضر نیست بلکه اونهایی که فرکانس خاصی دارند و باعث آزار و به هم ریختگی سلولها میشه . مثل موسیقی های رپ و هووی متال .

در ضمن این مطلب مربوط به شهادت آب هم قبلا " توی انجمنها نوشته شده بود.
در ضمن ممنون از نهی از منکر شما ولی دلایل خیلی متقاعد کننده ای ننوشتی.

موفق باشی 8)

تشکرها از این پست: hamidgag (یکشنبه 5 خرداد 1387 - 10:59)

پست تاریخ: یکشنبه 5 خرداد 1387 - 11:09    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

سلام و ممنون hamidgag, جان،
چند وقت پيش يک بحث ناتمامي هم در انجمن​هاي ساوه​سرا راه افتاد در اين آدرس:
http://savehsara.aftab.cc/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=350#2479
و فرزانه پرسيده بود که چه نوع موسيقي​هايي گوش مي​کنيد و ...
من اونجا نظرم رو گفتم، همون رو کپي مي​کنم اينجا:

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
سلام؛
من به شخصه موسيقي رو اگر هم دوست داشته باشم (تا اونجا که بتونم از گوش دادن به موسيقي اجتناب مي​کنم)، فقط به خاطر آرامشي هست که از اين طريق کسب مي​کنم... با اين حساب، نظر شما رو قبول دارم. اکثر موسيقي​هاي اين دوره و زمانه اثرات مخربي روي اعصاب جوان​ها داره که باور کردني نيست!!
خيلي از کساني که به خصوص موسيقي​اي رو گوش مي​کنن که خواننده اون، زن هست، نشانه​هاي عصبي بودن به خوبي در اون​ها نمايان هست! من ده​ها رفيق داشتم که با کمي شوخي کارشناسي شده، مي​شد خيلي راحت ديوانه​شون کني! و دليلش هم چيزي نيست به جز خراب کردن اعصابشون با موسيقي​هاي تند و پوچ!
بارها ديدم که دوستان هم​دانشگاهي، وقتي پشت ماشين مي​شينن موسيقي​هاي به شدت تند گوش مي​کنن. و جالبه که اصلا قوانين طبيعت رو در نظر نمي​گيرن که به اين نتيجه برسن که چقدر اين موسيقي مي​تونه در سرعت​هاي پايين اثر منفي بذاره!
در نظر بگيريد يکي پشت ترافيک يا در ترافيک آهسته يک خيابون، يک موسيقي تند گوش کنه. طبيعي هست که اثر اون موسيقي بايد در بدن انسان ظاهر بشه.
چون همونطور که مي​دونيد همه اصوات يک موجي در بدن انسان ايجاد مي​کنند که بدن انسان خودش رو با اون امواج بايد تطبيق بده وگرنه اعصاب انسان خرد مي​شه.
به همين دليل هست که يک قاري قرآن، وقتي قرآن مي​خونه، ناخود آگاه جلو و عقب مي​ره. اين به خاطر موجي هست که صوت قرآن روي اون ايجاد مي​کنه يا برخي اصوات باعث مي​شن که بدن انسان به سمت چپ و راست حرکت کنه.
حتماً ديديد که با تند کردن يک آهنگ در ورزش​ها، حرکت افراد هم تندتر مي​شه.
حالا فرض کنيد يک آهنگ تند در حال پخش شدن هست و بدن شما بايد خودش رو با اون تطبيق بده. اما شما پشت يک ترافيک هستيد! Sad مجبور خواهيد بود مثلا پاهاي خودتون رو تکون بديد يا اکثراً اين موج باعث مي​شه که خيلي​ها چراغ قرمز رو رد کنن Sad يا با سرعت غيرمجاز حرکت کنند.

بگذريم، بحث در مورد موسيقي به نظر من اونقدر گسترده​ست که مي​شه يه رساله درباره​ش نوشت!
به هر حال، من موسيقي رو فقط و فقط براي ايجاد آرامش در ذهن مي​خوام و طبيعي هست که موسيقي​هاي امروزي که توسط انسان​هايي ناآرام نوشته شده​اند، اثر آرامش​بخش نخواهند داشت.
اما موسيقي​هاي سنتي که اساتيد ما نوشتن که خودشون گاهي اوقات مظهر آرامش و راحت روان هستند، با اشعار موزوني که اون​ها هم طبق آنچه علم ثابت کرده، اثرات روحي بسيار مناسبي دارند، به نظر من براي من مناسب​تره.

و اما من همونطور که گفتم، تقريباً موسيقي گوش کردنم به صفر نزديک شده، اما تا دو سه سال پيش، از خوانندگان خارجي، به خاطر زبان انگليسي روان و آموزشي، آلبوم​هاي Chris De Birg رو گوش مي​کردم علاوه بر اون، از خواننده​هاي خوب ايراني مثل شجريان، افتخاري، به خصوص حسام​الدين سراج، اصفهاني (برخي آلبوم​هاش) و چند نفر ديگه چيزهايي گوش مي​کردم، اما اين روزها تقريباً، فقط و فقط کليپ​هاي آرام «سامي يوسف» رو گوش مي​کنم.
هرگز حاضر نيستم صداي سامي يوسف در کليپ «اسماء ​الله» رو با چيز ديگه​اي مقايسه کنم! (قبلاً در مورد اين کليپ، اينجا صحبت کردم...)
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

ضمناً دو نکته:
با sistemprof, موافقم. چرا؟
من خودم بسي درگيري با اينکه بالاخره موسيقي مضر هست يا نه با خودم داشتم.
اما مطمئنم شما منکر اين نيستيد که «صداي يک آبشار» يا «صداي يک جوي آب روان» يک نوع موسيقي و چه بسا بهترين موسيقي هست. و همچنين «صداي پرندگان».
فيلم​هاي مستند Planet Earth رو تماشا کنيد.
گاهي اوقات از صداي پرندگان و حتي ميمون​ها! صدابرداري شده و شما از اينکه در اين جنگل به طور مجازي قدم مي​زنيد،​لذت مي​بريد.
خوب، حالا، اگر بگيم همه نوع موسيقي مضر هست، پس روايات ما درباره اينکه نگاه کردن به جوي روان، نور چشم رو زياد مي​کنه، اشتباه هست! يا اينکه بايد ادامه​ش مي​گفت وقتي رفتيد به يک جوي روان نگاه کنيد، گوش​هاتون رو بگيريد!!!
يا وقتي مي​ريد جنگل، حتما گوش​هاتون رو بگيريد!
پس مي​شه اثبات کرد که هر نوع موسيقي​اي مضر نيست و چه بسا برخي موسيقي​ها بسيار مفيد باشه. خداوکيلي از اينکه در يک باغ با صداي موسيقي درختان و باد و پرندگان دراز بکشيد و به آسمون نگاه کنيد، روحتون تازه نمي​شه؟ Razz
در مورد اينکه چه نوع موسيقي​هايي مضر هست، در بالا صحبت کردم.

موضوع بعدي هم مربوط به مشکل فني هست!
hamidgag, جان، امکان نظرسنجي در سايت فعلاً فعال نيست، سعي مي​کنم اگر وقت شد، مشکل رو برطرف کنم تا اين نظرسنجي ديده بشه.

موفق باشيد.

تشکرها از این پست: hamidgag (یکشنبه 5 خرداد 1387 - 12:28)

پست تاریخ: یکشنبه 5 خرداد 1387 - 11:26    
hamidgag
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

iran.gif

سلام دوست عزيز
از اينکه ميبينم مطالب رو خوندي خوشحالم
درسته که خيلي چيزا از جمله موسيقي تاثير خوب هم ميزارن اما زيانشون بيشتر از سودشون هست.
مثلا در قرآن کريم خود مشروب رو ياد اور شده و نوشته شده :
از خوردن شراب خودداري کنيد چون ضررش بيشتر از سودش هست.
خودت ميدوني که اسلام خيلي به سلامتي اهميت داده تا اينکه در روايات داريم که از قول معصومين (عليهم السلام ) آورده شده : "کُلُ مُضِرٌ حَرام"
يعني هرچيز مضري حرام هست.
پس با استناد به اين حديث و حديث ها هم ميشه حرام بودنش رو ثابت کرد.
=-=-=-=-=
در مورد اينکه شما فرموديد : "همه موسیقی ها مضر نیست بلکه اونهایی که فرکانس خاصی دارند و باعث آزار و به هم ریختگی سلولها میشه . مثل موسیقی های رپ و هووی متال . "
بايد خدمتتون عرض کنم که خيلي چيزهارو هنوز علم نتونسته تشخيص بده و از کجا معلوم که چند سال ديگه همين موسيقي هاي ( به حساب ملايم و پاپ و ... ) که در اون از ابزار آلات لهو و لعب استفاده شده , ضررهاي بيشتري نداشته باشه.
من مشهدم و خودت هم ميدوني اينجا يه شهر مذهبي هست ( البته الان که وضعش خيلي به هم ريخته شده Neutral ) ولي جاهاي نزديک به حرم آقا و اون طرفا الان خيلي بهتر از طرفاي ماست . و من هم ( خداروشکر ) به مقالات علمي زيادي در رابطه با موسيقي و ..... دسترسي دارم .
براي نمونه ما اينجا يه جزوه هاي چندين صفحه اي داريم ( شايد 8 تا بشه ) که همش دلايل علمي مضرات موسيقي اعمم از هوي متال , رپ و ... رو شامل ميشه.
مثلا يکي از مضراتش اينه که خود دانشمند هاي ( غير مسلمون ) به اين اعتراف دارن که موسيقي باعث بي هدف شدن , سردرد ها و بي حوصله گي ها و ...... براي فرد ميشه .
حالا اين مطالب بالا مقدمه اي بود براي اينکه بگم : به تازگي مراجع تقليد از جمله آيت ا... صافي گلپليگاني و پدرشون کلا موسيقي رو حرام دونستن . ( چون خودت هم ميدوني مراجع با استناد به روايات و علم روز پيش ميرن و نظر امروز رو با روايت ها تطبيق ميدن و بعدش فتوا ميدن که آيا اين کار درسته يا نه ! )
حالا خودت قضاوت کن و ببين که ما بيشتر ميدونيم يا امام هامون که مارو از مضرات دور خواستن بکنن !
=-=-=-
البته حرف خيلي زياده .
و اصلا نميشه تايپ کرد اين همه حرف رو .
البته يواش يواش ميشه پيش رفت و کم کم تايپ کرد ولي هيچ چيزي به اندازه صحبت کردن ( اونم به طور مستقيم ) تاثير نداره . Wink
باز هم اگر سوالي بود حتما بپرسيد
موفق و مويد باشيد
ياعلي

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 5 خرداد 1387 - 11:28    
hamidgag
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

iran.gif

راستي خوشحال ميشم که اين حديث معروف رو هم بخونيد

حدیث حجةالوداع
یکی از مشروحترین و جامعترین احادیث ،حدیثی است که ابن عباس از پیغمبر گرامی السلام(ص)در داستان حجةالوداع نقل کرده که بسیاری از مسائل را به ما می آموزد و حاوی نکات فراوانی است، وروی همین جهت تمام آنرا ذکر میکنم :

او میگوید: ما با پیامبر اسلام(ص)در «حجةالوداع»بودیم (حجةالوداع آخرین حجی است که پیامبر در سال آخر عمر خودبجاآوردند) حضرت حلقۀدر خانۀ کعبه را گرفت و رو به ما کرده فرمود: آیاشمارا از «اشراط الساعة»آگاه کنم؟- و سلمان در آنروز هز همه به پیامبر گرامی (ص)نزدیکتر بود – عرض کردآری ای رسول خدا(ص).

فرمود:از نشانه های قیامت تضییع نماز،پیروی از شهوات،تمایل به هواپرستی، گرامی داشتن ثروتمندان، فروختن دین به دنیا است، و در این هنگام است که قلب مؤمن در درونش آب میشود،آنچنان که نمک در آّ از اینهمه زشتیها که می بیند و توانائی بر تغییر آن ندارد.

سلمان گفت آیا چنین امری واقع می شود ای رسول خدا.

فرمود:آری سوگند به آن کس که جانم به دست او است، ای سلمان!در آن زمان زمامدارانی ظالم ،وزرائی فاسق،کارشناسانی ستمگر،و امنائی خائن بر مردم حکومت میکنند .

فرمود:آری سوگند به آن کس که جانم در درست اوست،ای سلمان!درآن هنگام زشتیها زیبا،و زیبائیها زشت میشود،امانت به خیانتکارسپرده میشود،و امانتدار خیانت میکند،دروغگورا تصدیق میکنندوراستگو را تکذیب!

فرمود:آری سوگند به آن کس که جانم در درست اوست،ای سلمان!در آن روزحکومت به دست زنان،ومشورت بابردگان خواهد بود ،کودکان برمنابر می نشینند،و دروغ،ظرافت،زکات،غرامت،و بیت المال ،غنیمت محسوب میشود!.مردم به پدر و مادربدی میکنند،و به دوستانشان نیکی،و ستارۀدنباله دار در آسمان ظاهرمیشود.

فرمود:آری سوگند به آن کس که جانم در درست اوست،ای سلمان!درآن زمان زن با شوهرش شریک تجارت میشود(و هر دو تمام تلاش خود را در بیرون خانه و برای ثروت اندوزی به کار میگیرند)باران کم و صاحبان کرم خسیس،و تهی دستان حقیرشمرده میشوند. در آن هنگام بازارهابه یکدیگر نزدیک می گردد،یکی میگوید چیزی نفروختم و دیگری میگویدسودی نبردم،و همه زبان به شکایتو مذمت پروردگار می گشایند!

فرمود:آری سوگند به آن کس که جانم در درست اوست،ای سلمان!در آن زمان اقوامی به حکومت می رسندکه اگر مردم سخن بگویندآنها را میکشند،و اگرسکوت کنند همه چیزشان را مباح می شمرند،اموال آنها را غارت میکنندو احترامشان را پایمال و خونهایشار را میریزند،و دلها را پر از عداوت و وحشت میکنند،وهمۀمردم را ترسان و خائف و مرعوب می بینی!

فرمود:آری سوگند به آن کس که جانم در درست اوست،ای سلمان!درآن هنگام چیزی از مشرق چیزی از مغرب می آورند (قوانینی از شرق و قوانینی از غرب)وامت من متلون می گردد!وای در آن روزبر ضعفای امت ازآنها ،ووای بر آنها از عذاب الهی ، نه برصغیر رحم میکنند، نه احترام به کبیر می گذارند،ونه گنهکاری را می بخشند،بدنهایشان همچون آدمیان ا ست اما قلوبشان قلوب شیاطین!

فرمود:آری سوگند به آن کس که جانم در درست اوست،ای سلمان!درآن زمان مردان به مردان قناعت میکنند،و زنان به زنان،و بر سر پسران به رقابت بر میخیزند همانگونه که برای دختران در خانواده هایشان!مردان،خود را شبیه زنان و زنان خود را شبیه مردان می کنند،و زنان بر زین سوار میشوند(و به خودنمایی می پردازند)بر آنها لعنت خدا باد !

فرمود:آری سوگند به آن کس که جانم در درست اوست،ای سلمان!درآن زمان به تزیی مساجد می پردازند،آن چنان که معابد یهودو نصارارا تزیین میکنند،قرآنها را می آرایند(بی آنکه به محتوای آن عمل کنند)مناره های مساجد طولانی ،و صفوف نمازگزارن فراوان،امادلها نسبت به یکدیگر دشمن و زبانها مختلف است!

فرمود:آری سوگند به آن کس که جانم در درست اوست،ای سلمان!درآن زمان پسران امت مرا با طلا تزئین میکنند،و لباسهای ابریشمین حریر و دیباج می پوشند،و از پوستهای پلنگ برای خود لباس تهیه میکنند!

فرمود:آری سوگند به آن کس که جانم در درست اوست،ای سلمان!درآن زمان زناآشکار می گردد،معاملات با غیبت و رشوه انجام می گیرد،دین را فرو می نهندو دنیا را بر می دارند.طلاق فزونی میگیرد،و حدی برای خدا اجرا نمیشود، اما با این حال به خدا ضرر نمی زنند .در آن هنگام زنان خواننده ،و آلات لهو و نوازند گی آشکار میشود،و اشرار امتم به دنبال آن میروند.

فرمود:آری سوگند به آن کس که جانم در درست اوست،ای سلمان!درآن هنگام اغنیای امتم برای تفریح به حج می روند،و طبقۀ متوسط برای تجارت، و فقرای آنها برای ریا و تظاهر!در آن زمان اقوامی پیدا می شوند که قرآن رابرای غیر خدا فرا میگیرند،و با آن همچون آلات لهو رفتار میکنند،و اقوامی روی کار می آیند که برای غیر خدا علم دین فرا میگیرند، فرزندان نا مشروع فراوان میشود،و قرآن را به صورت غنامیخوانند،وبرای دنیا بر یکدیگر سبقت میگیرند .

فرمود:آری سوگند به آن کس که جانم در درست اوست،ای سلمان!این در زمانی است که پرده های حرمت دریده میشود ،گناه فراوان ،بدان برنیکان مسلط می گردند،دروغ زیاد میشود، لجاجت آشکار،و فقر فزونی میگرد،و مردم با انواع لباسهابریکدیگر فخر میفروشند. بارنهای بی موقع می بارد،قمار و آلات موسیقی را جالب می شمرند، و امر به معروف و نهی از منکر را زشت مدانند.

به گونه ای که مؤمن در آن زمان از همۀامت خوارتر است قاریان قرآن و عبادت کنندگان پیوسته به یکدیگر بدگوئی می کنند، و آنها را در ملکوت آسمانها افرادی پلید و آلوده میخوانند.

فرمود:آری سوگند به آن کس که جانم در درست اوست،ای سلمان!درآن هنگام ثروتمند رحمی بر فقیر نمیکند،تا آنچاکه نیازمندی در میان جمعیت با پا می خیزد و اظهار حاجت میکند،و هیچکس چیزی در دست او نمی نهد !

سلمان گفت آیا این امر شدنی است ای رسول خدا !؟

فرمود:آری سوگند به آن کس که جانم در درست اوست،ای سلمان!درآن هنگام«روبیضة» سخن میگوید!

سلمان عرض کرد : پدر و مادر فدایت باد ای رسول خدا!روبیضة چیست ؟

فرمود: کسی دربارۀ محروم سخن میگوید که هرگز سخن نمی گفت(کسی اظهار نظر میکند که مجال اظهار نظر به او نمی دادند).

در این هنگام طولی نمی کشد که فریادی از زمین بر می خیزد ،آنچنان که هر گروهی خیال میکنند این فریاد در منطقۀ آنهاست.

باز مدتی که خدا میخواهد به همان حال می مانند، سپس در این مدت زمین را می شکافند و زمین پاره های دل خود را بیرون می افکند ، فرمود منظورم طلا و نقره است ، سپس به ستونهای مسجد با دست مبارکش اشاره کردو گفت :همانند اینها !و در آن روز دیگر طلا و نقره ای به درد نمی خورد و فرمان الهی فرا می رسد.

مخصوصا اين قسمتي که قرمزکردم .
ياعلي

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 5 خرداد 1387 - 12:56    
hamidgag
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

iran.gif

حميد جان من هم نظر شما رو خوندم و بايد به شما تبريک بگم.
ميدوني چرا ؟
من هم قبلا آهنگ هاي خارجي و ... گوش ميدادم و خودم پس از مدتي به نتايج وخيمش پي بردم.
کم کم رو به سوي موسيقي هاي ( به حساب مجاز ) خودمون آوردم اعمم از محسن چاووشي و بنيامين و ....
بعدش هم از اونا خيري نديدم و روي آوردم به سوي موسيقي هاي استاد شجريان و افتخاري و ( کمي سامي يوسف ) و ... که همش تو همين مايه هاي سنتي بود !
اما اينجا يه نکته هست :
خداروشکر از وقتي که همينطور گوش دادن به موسيقي رو قطع کردم , هيچ وقت مشکلات اعصاب رو ندارم و نيازي به گوش کردن هيچ نوع موسيقي اي در وجودم پيدا نکردم چه برسه به اينکه بخوام براي آرامش ( موقتي ) استفاده کنم.
=-=-=-
ولي يه نکته اي هست و اونم اينه که نميشه گفت که تمام موسيقي هاي سامي يوسف و يا افتخاري و يا استاد شجريان درسته .
همونطور که من خوندم در نظراتت ( در لينک پايين ) خودت هم يه جا گفته بودي "معلوم نيست اين آهنگ سعي كن گريه نكني! مذهبيه يا غير مجازه "
اين پست »
http://www.aftab.cc/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=16121#16121
و ما نبايد روي شخص تعصب داشته باشيم و بگيم چون اينو سامي يوسف و يا هرکس ديگه اي خونده پس ديگه هيچ اشکالي نداره .
پس در اين مورد بايد از قدرت عقلي که خدا به ما عنايت کرده استفاده کنيم .
=-=-=-
راستي منظور من از موسيقي اين موسيقي هايي هست که الان رواج پيدا کرده نه موسيقي طبيعت.
من شخصا از موسيقي طبيعت ( صداي درخت و آب و آبشار و بلبل و اينطور چيزا لذت ميبرم ) چون اين واقعا يه چيزي هست که خدادادي هست و خودش عنايت کرده و هيچ کسي هم منکرش نيست که اين نوع صدا ها آرامش بخش هست و مشکلي براي بدن نداره )
پس تا اينجا هيچ مشکلي با هم نداريم . Razz ( خداروشکر )

=-==-==
راستي من بايد بهت يه تبريک ديگه هم بگم
اينکه شما از 100% راه براي ترک موسيقي شايد اينطوري که من برداشت کردم , 70% روطي کردي.
موفق و مويد باشي
ياعلي

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 5 خرداد 1387 - 13:25    
sistemprof

عضو شده در: 3 بهمن 1384
blank.gif

امتياز: 8562

hamidgag, عزیز
توی این دوره زمونه حرف زدن ونهی کردن از چیزی باید طوری باشه که برای همه افراد قابل پذیرش باشه یعنی هم وجه علمی داشته باشه و هم وجه مذهبی که هر کسی با توجه به نوع عقایدش بپذیرد.
در ضمن از گونه از موسیقی برای درمان بسیاری از بیماریها از جمله اسکیزوفرنی (یک نوع بیماری عصبی)استفاده می شود بنابراین گفته شما که باعث سردرد و عوارض دیگر می شود به طور مطلق پذیرفته نیست .
لینک مطالب مربوطه :

http://www.google.com/search?hl=fa&q=%D9%85%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%82%DB%8C+%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C&lr=

http://www.bia2doctor.com/Health/Default-50182.asp

در ضمن حالا که اینقدر به این مسئله علاقمند هستی پس اینا رو هم بخون !

شيطان کنسرت مي گذارد

موسيقي چيست ؟

دکتر «ژوزف مونتاگر» مي گويد: «آنچه مي خوريد باعث زخم معده نمي شود بلکه آنچه شما را مي خورد مانند عصبانيت و هيجان عامل زخم معده است.»

به تصديق کليه روان شناسان جهان، موسيقي عامل هيجان است. صرف نظر از آنچه دانشمندان گفته اند اين مسئله يک مطلب تجربي است. هر کس به موسيقي گوش داده است مي داند موسيقي داراي هيجان است و در اصل همان هيجان است که باعث لذت انسان مي گردد. بنابراين هيچ کس منکر لذت موسيقي نيست. اما همين موسيقي گاهي چنان انسان را به هيجان مي آورد که ازحال طبيعي خارج مي کند و براي آن نمونه هاي فراواني است: «پس از پايان يکي ازبرنامه هاي (بيتل ها) براي اولين بار، (هيستري) دسته جمعي به جوانان حاضر در کنسرت دست داد. جوانان که از موسيقي پر هيجان آنها عاصي شده بودند به خيابانها ريختند، اتومبيلها را آتش زدند، شيشه هاي مغازه ها را شکستند و تعداد 135 نفر از آنها از فرط هيجان غش کردند که به بيمارستان منتقل شدند. در يکي ديگر از برنامه هاي بيتلها در «گلاسکو» 300 نفر دختر يک جا غش کردند.»

شيطان در موسيقي (پيامهاي پنهاني)

در غرب سال 1950را سال تولد و نزول رسمي شيطان بوسيله موسيقي ناميده اند و در همين سال بود که گروه «بيتل ها» و «الويس پريسلي» که از شعبات گروه «راک اندرول» هستند شروع به کار کردند و مروج اين مکتب (شيطان پرستي) شدند.

اين گروهها برطبق گفته ها و نوشته هايشان، نفس و زندگي خود را به شيطان سپرده اند و شيطان را چون خداي خود مي پرستند و خدمت مي کنند و در بيانيه هاي خود اعلام کرده اند که شيطان نيز به آنان قدرتي داده است تا بوسيله آن معجزاتي انجام دهند که باعث خودکشي اشخاصي مي شود که براي شنيدن کنسرت آنها مي آيند. اين گروههاي شيطاني قادرند که به وسيله کنسرتي که اجرا ميکنند مردم را به صدمه زدن به خود و حتي خودکشي ترغيب کنند. مثلا در مورد گروه «پينک فلويد»، ميانگين خود کشي يا صدمه رساندن شديد به خود، بعد از هر اجراي اين گروه 15 تا 20 نفر مي باشد.

گروههاي شيطان پرست را به طور کلي به عنوان گروه «راک اندرول» مي شناسند که خود اين گروه به گروههاي کوچکتر تقسيم ميشود. مثل: جمعه سياه، سنگهاي غلطان، پينک فلويد، وسپ «WASP» (که نام خود را از حروف اول جمله We Are Satan People «ما امت شيطان هستيم» گرفته اند و بوسه «kiss» که به «لژيونر شيطان» ملقب است و اين لقب به خاطر وحشي گري زياد، از طرف گروههاي شيطان پرست ديگر به آنها داده شده است.

علائمي که اين گروهها براي نيرو گرفتن از آن استفاده مي کنند عبارت است از: صليب برعکس، ستاره (مانند ستاره هايي که شلوارهاي «جين» و «لي» وارداتي است)، ستاره اسرائيل و... که نمونه بارز اين علائم را در کليساي شيطان پرستان در نيويورک مي توان ديد که به صورت يک صليب بزرگ و برعکس مي باشد، اما درمورد مفاهيم و پيامهاي اين آهنگها، مي توان گفت اين آهنگها، بر پايه کفر به خدا و انبياي الهي و نفي عدالت و محبت خدا، دعوت به زنا و سکس، مواد مخدر، خودکشي و قتل مي باشد.

اين پيامها با صداي بسيار ضعيف و کوتاه در پس زمينه نوار ضبط مي شود که گوش قادر به شنيدن مستقيم آنها نيست. اگر در حالت طبيعي شنيده شود، چيزي از پيام را نمي توان شنيد و فقط متن ساده نوار شنيده خواهد شد و از قدرت شيطاني خفته در پشت نوار آگاه نمي شويم.

«ويليام دورل» دکتر مغز، در طي تحقيقات چهارده ساله خود مي نويسد: «درمغزانسان دستگاهي مانند کامپيوتر وجود دارد که اطلاعات غير منطقي و مستقيم را از مغز دور مي کند و انسان را واميدارد تا اين اطلاعات را فراموش کند ولي اگر هر گونه اطلاعاتي به بخش خاصي از مغز برسد، مغز آن را بدون چون و چرا پذيرفته و جزء قواعد روزمره خود قرار مي دهد. با اين روش مي توان به سادگي اطلاعات خاصي را وارد سيستم اطلاعاتي مغز کرد، بدون اين که شخص در موقع شنيدن متوجه پيام دروني آن شود. اين سيستم اطلاعاتي و گيرنده پيامها را در اصطلاح «subliminal program» مي گويند (پيامهايي که گوش نمي شنود ولي مغزآنها رادريافت مي کند.)»

يک مورد واقعي براي تأثير سريع و غير قابل انکار اين گونه پيامها برمغز :

در يکي از سينماهاي نيويورک در طي پخش يک فيلم خاص، ميزان خريد نوشابه «کوکا کولا» و «پاپ کورن» به چندين برابر حالت عادي مي رسيد. دليل آن اين بود که، صحنه قابل ديدن در يک لحظه براي چشم در روي نوار فيلم 5 يا 6 فريم است؛ طراح اين کار بين هر 16 فريم يک اسلايد کار گذاشته بود که روي آن نوشته بود نوشيدن کوکا کولا و خوردن پاپ کورن لذت بخش است، ديدن اين اسلايد براي چشم غير ممکن است و اين قضيه زماني لو رفت که فيلم روي يکي از همين اسلايد ها پاره شد و اين عبارت روي سينما ديده شد که البته کار به دادگاه کشيده شد. اين نمونه نشانگر قدرت مغز انسان است که از هر کامپيوتر سريع تر و دقيق تر عمل مي کند.

حال که با چگونگي دريافت پيامهاي پنهاني پشت آهنگها آشنا شديد چند نمونه از پشت آهنگهاي مشهور را مي آوريم: «منظور از پشت آهنگ، همان نوار وقتي از انتها به ابتدا و با دور کند پخش شود مي باشد، که مضموني کاملا شيطاني به گوش خواهد رسانيد.»

آهنگ «لايس لابونيتا» از «مدونا» که جاهايي از اين آهنگ به زبان اسپانيولي خوانده مي شود و کلمه «گومو برگن» تکرار ميشود، پشت نوار اين عبارت «به من شيطان گوش بده» مي باشد.

درنوار کاست ديگري چنين خوانده مي شود: «...بوي عطر تو چه دلپذيره...» و پشت آهنگ اين عبارت «...شيطان خداوند ماست...» مي باشد.

منبع مطلب : فصلنامه شمیم - نرجس ۱۷

======================
« اسب تراوا »

اسب تراوا ماجرای اسبی چوبین است که با استفاده از آن، قلعه‌ی شکست‌ناپذیری که با محاصره و جنگ سقوط نمی‌کرد، به تسخیر دشمن در آمد. داستان از این قرار است که سربازان دشمن، قلعه‌ای را مدتها در محاصره قرار داده بودند، پس از مدتها جنگیدن ناامید شده و برای تسخیر آن نیرنگی را طراحی کردند. آنها اسبی چوبین ساختند و آنرا در بیرون قلعه گذاشتند و خود عقب نشینی نموده و وانمود کردند که از ادامه‌ی حمله منصرف شده و به احترام مقاومت مدافعین قلعه، اسبی چوبین را به آنها هدیه کرده‌اند. مدافعین قلعه مفتون زیبایی و عظمت اسب چوبین شدند و آنرا به داخل قلعه برده و مشغول جشن و سرور و پایکوبی گردیدند. اما نیمه شب که آنها مست و سرخوش در خواب بودند، سربازانی که از قبل در دل اسب چوبین پنهان شده بودند از درون آن بیرون آمده و دروازه‌ی قلعه را گشودند و دشمن که در این فاصله با استفاده از تاریکی شب خود را به قلعه رسانیده بود، وارد شده و با غافلگیر کردن مدافعین و قتل عام آنها، قلعه را به تسخیر خود درآوردند.

آن چه که در جهان هستی وجود دارد و انسان به نحوی با آن سرو کار دارد، شعوری بر آن حاکم است و در پشت آن، شعور دیگری نهفته است که در بعضی مواقع ممکن است همان اسب تراوا باشد. به عبارت دیگر همانطور که ماده، ضد ماده و انرژی، ضد انرژی وجود دارد؛ شعور، ضد شعور نیز جزئی از اجزای جهان هستی می‌باشند. لذا همواره ما در معرض شعور و ضد شعور قرار داریم که بسیار هوشمندانه عمل می‌كنند.

ذهن انسان پیچیدگی‌های بسیار زیادی دارد و از فیلترهای محافظ بسیار قوی برخوردار می‌باشد. فیلتر عقلی راه ورود هر گونه اطلاعاتی را كه با منطق و باورهای ما مغایرت داشته باشد، می‌بندد. ذهن قادر است اطلاعاتی را كه به آن می‌رسد، مورد پردازش دقیقی قرار بدهد حتی اگر وارونه باشد. در ستاد مركزی ذهن، محدودیتی برای فهم زبانهای مختلف نیست و هر مطلبی به هر زبانی برای این ستاد قابل فهم بوده و به كار گرفته می‌شود. این سطح از ذهن جزیی از ناخودآگاهی بوده، كه ما به آن واقف نیستیم ولی اثرات آن بر روی عملكردهای انسان ظاهر می‌شود.

با استفاده از همین اصل، شبكه منفی، كلیه اطلاعات غلط خود را به ستاد مركزی ذهن انسان می‌رساند و رفتار او را تحت تاثیر قرار داده و تمایلات او را به سمت دلخواه هدایت می‌كند. شعر و موسیقی نیز می‌توانند به عنوان اسبهای چوبین مورد سوء استفاده‌ی شبكه منفی قرار گرفته و در حد بسیار گسترده‌ای در این رابطه به كار گرفته شود. زیرا در حالت عادی ذهن انسان اجازه‌ی عبور به بسیاری از اطلاعات را نمی‌دهد. برای مثال اگر ما بشنویم كه "به‌ شیطان گوش بده!"، شدیداً مقاومت منفی نشان خواهیم داد و از آن اجتناب می‌كنیم. اما اگر همین دستور در معكوس شعر آهنگی قرار داشته باشد، از آنجا كه ما با كمال میل آن ترانه را گوش می‌دهیم، اطلاعات نابجای پشت آن مانند اسب تراوا وارد قلعه‌ی وجودی ما شده و در فرصت مناسب اثر خود را به جای خواهد گذاشت. جالب اینجاست كه معكوس شعری كه شنیده می‌شود هیچ ارتباطی به خود شعر ندارد كه اگر شعر را معكوس بنویسیم به آن دسترسی پیدا كنیم. نكته‌ی دیگر این كه انجام این كار به كمك تكنیك امكان‌پذیر نیست و این كار در حد یك اعجاز می‌باشد.

از آنجا كه توضیح این مساله بسیار مفصل می‌باشد، متعاقباً ارایه خواهد شد، لذا در این مرحله فقط بررسی عملی جهت نتیجه‌گیری و اثبات این مباحث مورد نظر است كه برای این منظور ترانه‌هایی به عنوان نمونه انتخاب شده‌اند كه در ابتدا اصل ترانه را می‌شنویم و به دنبال آن معكوس شده و برگردان ترانه را مورد توجه قرار می‌دهیم. نتیجه باور نكردنی است، به خصوص اگر مطالبی كه شنیده می‌شود كشف رمز هم شده و منظور آن آشكار گردد. هر چند كه مفهوم بسیاری از این مطالب برای شنوندگان كاملاً روشن می‌باشد.

در خاتمه از جناب دكتر سروش عازمی‌خواه و دكتر سوشیانت عازمی‌خواه و سركار خانم میترا عازمی‌خواه و سایر دوستانی كه در تهیه و آماده‌سازی مجموعه‌ی حاضر تلاش مداوم و پیگیری را مبذول داشته‌اند، كمال قدردانی را دارم.

با آرزوی توفیق الهی
محـمدعلی طاهـری
با توجه به مقاله اسب تراوا نوشته استاد محمد علی طاهری و بحث شعور و ضد شعور، نمونه هایی

از موسیقی های برگردان که از انتها به ابتدا پخش می گردند، خدمت شما تقدیم می گردند تا بیشتر

با این مقوله آشنا گردید. با پخش این آثار، ابتدا قسمتی از اصل آهنگ را می شنوید و سپس برگردان

هریک به سمع شما می رسد. متن شعر اصلی و برگردان، برای درک بهتر، در هر صفحه گذاشته شده

است. منتظر نظرات شما در قسمت حرفهای شما هستیم.

‌همانطور که می شنوید،‌ در قسمت برگردان، متاسفانه در برخی مواقع توهین به مقدسات وجود

دارد که لازم به ذکر است، ‌خود خواننده یا شاعر از این قضیه بی اطلاع می باشد. برای توضیحات

تکمیلی لطفا قبل از شنیدن این آثار ، مقاله اسب تراوا را بخوانید. این کار صرفا جنبه تحقیقاتی در

مورد شعور و ضد شعور دارد و امیدواریم در جهت اعتلای آگاهی روح جمعی موثر واقع شود.

لازم به ذکر است که این صفحه طی چندین روز به تدریج آپدیت می گردد.

نمونه ۱ - حالم بده ... حالم بده ...

نمونه ۲ - نگو یه روز میری و پیشم نمیای دیگه ...

نمونه ۳ - مگه جردن چی داره ...

نمونه ۴ - سیندرلا عروس شد ...

نمونه ۵ - بگو مال کی هستی ...

نمونه ۶ - یا تو یا هیچ کس دیگه ...

نمونه ۷ - بی خیال دنیا ...

نمونه ۸ - پیر و جوون گل میریزن ...

نمونه ۹ - بزن بریم به سرعت برق و باد ...

نمونه ۱۰ - دوباره ترس، دوباره شوق پرواز ...

نمونه ۱۱ - بزن بریم که قلبم ...

نمونه ۱۲ - Hotel California 1

نمونه ۱۳- Hotel California 2

نمونه ۱۴- Hotel California 3

نمونه ۱۵- Hotel California 4

نمونه ۱۶- Hotel California 5

نمونه ۱۷- Hotel California 6

نمونه ۱۸- Hotel California 7

نمونه ۱۹- Maddona - frozen

برای گوش کردن برگردان موسیقی های فوق به نشانی زیر مراجعه کنید:

http://165-interuniversal.persianblog.ir/

تشکرها از این پست: hamidgag (یکشنبه 5 خرداد 1387 - 14:10)

پست تاریخ: یکشنبه 5 خرداد 1387 - 14:16    
hamidgag
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

iran.gif

خدا خيرت بده
خب بنده خدا Embarassed منم همينا رو ميگم که بده ديگه ( البته از يک جهت ) آفرين
اينا يکي از همون مقالاتي بود که در جزوات مضرات موسيقي ميخوندم.
در مورد اون عامل اعصاب هم بايد بگم :
کسي که سرش درد نميگيره که نمياد دستمال ببنده به سرش
اين براي کسايي ( شايد ) خوب باشه که بيماري دارن و ميخوان با هر ترفندي که شده برطرفش کنن. Wink
=-=-=-
خودتون ماشالله از من بهتر ميدونيد همه چيز رو پس چرا پافشاري ميکنيد ؟ Mr. Green
موفق باشيد
ياعلي

تشکرها از این پست: hamidgag (یکشنبه 5 خرداد 1387 - 14:23)

پست تاریخ: یکشنبه 5 خرداد 1387 - 14:28    
hamidgag
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

iran.gif

راستي داشت يادم ميرفت بگم:
همونطور که در بالا گفتم موسيقي اثرات خوبي هم داره اما ضررش بيشتر از سودش هست و من هم منکر سودش و درمان با اون نيستم.
=-=-=-=
موسيقي و بيماري مثل زهر و پاد زهر هستن . ( البته براي درمان کوتاه مدت ) که مطمئنم بعدا دانشمندان حرفشون رو پس ميگيرن.
يعني خيلي از چيزهايي که در مورد موسقي نوشتن رو پس ميگيرن.
اينو حاضرم قسم بخورم.
Arrow موفق باشي
ياعلي

این مطلب آخرین بار توسط hamidgag در سه‌شنبه 1 مرداد 1387 - 14:08 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه 1, 2, 3  بعدی
صفحه 1 از 3

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند