كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> طراحي سايت‌هاي اينترنتي
پاسخ دادن به این موضوع
درخواست راهنمایی برای کار کردن با قالبهای آماده
پست تاریخ: چهار‌شنبه 1 خرداد 1387 - 17:13    
hamed_bati2000
تازه به جمع ما پيوسته
تازه به جمع ما پيوسته

عضو شده در: 14 اردیبهشت 1387
blank.gif

امتياز: 20

عنوان: درخواست راهنمایی برای کار کردن ب خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

با سلام خدمت شما
جهت طراحی یک سایت برای شرکتی خصوصی و اینکه کلاً من طراح وب نیستم و می خواهم از قالبهای آماده ای مثل Monster یا قالبهای آماده دیگری استفاده کنم از دوستانی که از این روش استفاده کرده اند و در این زمینه واردهستند تقاضای کمک داشتم.
من تا حدودی که بتوانم کارم را راه بیندازم با Dreamweaverوflash MX آشنا هستم.مشکلی که من دارم این هست که نمی دانم آن قالبها را که دریافت کردم دارای Folder هایی هست من باید روی کجا کار کنم روی چه فایل هایی باید کار کنم.یکسری از فایلها هستند کهhtml هستند یکسری از فایلها هم هستswf هست و البته بعضی از قالبها به همراهشان علاوه بر فایلهایی که گفتم فایلهای flaهم هست که کمی کار را راحتر می کنند.
در کل از دوستان می خواستم کمک کنند مراحلی را که خودشان طی کردند تا سایت به شکلی که می خواستند همراه با محتویات مورد نظرشان راه اندازی شد را به این حقیر هم بگویند تا استفاده کنم و دعا گو باشم.
در انتها مطمئن هستم غیر از من هزاران نفر دیگر هم درگیر این موضوع هستند و با راهنمایی افرادی که در این ضمینه تخصص دارند غیر ازبنده بدرد خیلی دیگر از بچه ها هم خواهد خورد.
با کمال تشکر از حسن توجه شما دوستان.

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: چهار‌شنبه 1 خرداد 1387 - 22:07    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47792

عنوان: خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام؛
hamed_bati2000, جان،
اشاره نکرديد که قالب آماده شما براي چه سيستمي هست؟
اما به هر حال، بهترين کار اينه که قالب رو نصب کنيد و اون رو انتخاب کنيد تا سايتتون با اون قالب بياد بالا.
بعد، يکي يکي عکس​ها و فايل​هاي مختلف رو از طريق Properties گرفتن از اون​ها، آدرسشون رو پيدا کنيد و هر چي که خواستيد جايگزينش کنيد.
مثلا من الان مي​خوام توي همين انجمن​ها، اين دکمه رو بردارم و يک دکمه دلخواه واسه خودم بذارم.
روي اون کليک راست مي​کنم و Properties رو انتخاب مي​کنم تا بفهمم در کدوم پوشه هست. مثلا اين عکس در اين مسيره:
http://www.aftab.cc/themes/iCGstation/forums/images/lang_persian/thanks.gif

يعني در پوشه themes، زير پوشه iCGstation و ...
يک عکس با نام thanks,gif طراحي مي​کنم و جايگزين اون مي​کنم.
فايل​هاي فلش و تمامي عکس​ها به همين صورت با اون چيزي که شما خودتون مي​خواهيد جايگزين مي​شه.
مي​مونه رنگ جداول يا DIVها و ... که يه کم سخته.
اما معمولاً بالاي سايت رو با فايلي به نام header.html و پايين سايت رو با فايلي به نام footer.html مشخص مي​کنند.
اگر شما اين فايل​ها رو در Wreamweaver يا FrontePage يا Expression Web باز کنيد و ويرايشش کنيد، اگر يک رفرش کنيد، متوجه مي​شيد که تغييرات، اعمال شده.
اواسط صفحه هم در هر سيستمي فرق مي​کنه.
مثلا در انجمن​ها يه سري فايل با فرمت tpl رو بايد ويرايش کنيد، در سيستم​هاي ديگه معمولا فايل​هاشون با فرمت html هست.
اگر خواستيد تغيير رنگ اساسي در سيستم ايجاد کنيد، معمولاً رنگ​ها و برخي ويژگي​هاي CSS رو در فايلي با نام style.css قرار مي​دن. اونجا خيلي راحت، هر رنگي که خواستيد رو جايگزين قبلي​ها کنيد.

مثلاً فرض کنيد رنگ فونت​هاي قالب فعلي FFFFFF# يعني سفيد هست و من مي​خوام مثلا سياه بشه. اين عدد رو با عدد 000000# جايگزين مي​کنم.
از 0 تا F (يعني 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A ؛ B ؛ C ؛ D ؛ E ؛ F) اعداد رو تغيير بديد و متوجه بشيد که هر رنگ مال کدوم بخشه.

تنها چيزي که مي​تونم در پايان بگم اينه که طراحي قالب و کلاً طراحي تحت وب، فقط حوصله مي​خواد. شما بايد وقت بذاريد. بعد از يکي دو سال، چنان همه چيز دستتون مي​ياد که هنوز قالب و سيستم رو نديده، مي​تونيد حدس بزنيد در چه پوشه​اي و چه فايلي چه ويژگي​اي هست Razz Wink

اگر مشکل يا سؤالي بود، من در خدمتم

تشکرها از این پست: hamed_bati2000 (شنبه 4 خرداد 1387 - 08:57) ITMaster9 (شنبه 24 مرداد 1388 - 18:58)

پست تاریخ: شنبه 24 مرداد 1388 - 19:01    
ITMaster9
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 24 مرداد 1388

امتياز: 27

عنوان: پاسخ به «درخواست راهنمایی برای کار کردن با قالبهای آماده» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

ممنون از توضیخات و راهنمایی Razz

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

صفحه 1 از 1

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند