كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> مباحث متفرقه
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4, 5, 6  بعدی
حرف دلتو بگو واقعا بگو ؟
پست تاریخ: چهار‌شنبه 18 اردیبهشت 1387 - 12:35    
chaser
مدیر انجمن زبان - مترجم سايت

عضو شده در: 29 فروردین 1386
iran.gif

امتياز: 7132

عنوان: خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

حرفات قشنگه .
بله با شما موافقم . هیچ کدوم از حرفات اشتباه نیست .
اما چرا مشکلات و ببینیم و دم نزنیم . مسلمون قبل از اینکه با نماز اسم مسلمون روش بگذارن باید صفاتی رو داشته باشه . وقتی ظلمی می بینه ساکت نشینه . بلند بشه حتی اگه تنها باشه این وظیفه یک انسان و یک انسان مسلمانه.
من آدمی نیستم که حرفای مردم کوچه بازار رو مثل طوطی تقلید کنم و بگم. منظورم اینکه آدم دهن بینی نیستم که از مشکلی که وجود نداره و مردم فقط موقع نا خوشیشون و فقط برای سرگرمی به هم میزنن رو من تکرار کنم . بله موافقم با شما که گفتید :
مملکت داغونه!
مملکت اقتصاد نداره!
ما هشتمون گرو نهمونه و ده​ها حرف مفت ديگه​اي که خودتون هر روز از همه مي​شنويد، اين آدم​ها، هر شب و هر شب مي​زدند تو سر و کله هم و مي​خنديدند! خسته که مي​شدند مي​رفتند سراغ بحث سياسي! واقعاً اين گريه نداره؟ [B]

اما من این حرفا رو نمیگم من چیزی که دیدم رو میگم . ظلمی که داره میشه رو دیدم . نمیترسم . آره روحیم خراب میشه راست میگید خیلی سخت دیدن این چیزا ولی نمیتونم دروغ بگم دارم میبینم. من تنها زندگی نمیکنم ما همه به هم ربط داریم نمیتونیم خودمون و جدا بدونیم باید کمک کنیم .
اون پستی که خوندید داستان ذهن من نبود اون عین واقعیت زندگی 1 جوونی مثل شماست
خدا اون رو خیلی بیشتر از من و امثال من دوست داره . بگذارید بگم که دیروز این جوون باعث و بانی 3 ثواب بزرگ شد . من نمیدونم نماز جماعت میره یا قرآن میخونه یا چقدر گناه کار اما دیروز کاری کرد که بانی 3 ثواب بزرگ شد پس لایق بوده انسان بوده . مرد بوده شرف داشته
پس مسلمون بوده داره برای ازدواجش شرایطی فراهم میکنه اما دلش نیومد بچه هایی که ...
بی خیال
به فکر مردمش هست همون قدر که به فکر خودشه .
باید یاد بگیریم که فقط حرف نزنیم . عمل کنیم همون چیزی که شما گفتید.
اما عمل کردن بلند نظری و طبع بلند می خواد. کارایی که مردم به قول ما بی نماز و لا مذهب گاهی وقت ها انجام میدن من نماز خون و قرآن خون نتونستم بکنم.
ما مشکلمون اینکه بین هم فرق میگذاریم . ما به قول خودمون مسلمونیم اما از نظر فرهنگی داریم افت شدید میکنیم.
باید بگیم بابا مسلمون اونی نیست که یک گوشه بشینه خون دل بخوره عبادت کنه و دم نزنه.
بیایم اگه عبادت میکنیم برای رسیدن به راهی باشه که به دیگران کمک کنیم.
بیایم قبل از اینکه به به کسی بگیم بی ایمان ایمان خودمون رو محکم کنیم.
بیایم ایمان و مسلمونی رو با صفتهای خوبی مثل کمک به همنوع بودن محک بزنیم
حضرت علی قبل از اینکه حرف بزنه عمل کرد . غم همه مردم و دید فریاد زد.
مردم اطراف من از جنس منن. اونها هم کافر نیستن اما مشکل اجتماع ما خیلی راه ها رو روشون می بنده جامعه ما مشکل داره . باید بگیم و حلش کنیم.
من فکر منفی نمیکنم . هیچی تموم نشده باید ساخت درستش کرد . اگه میبینی کسی مشکل داره برو دستش رو بگیر اگر مردی .

من مخاطبم شخص خاصی نیست .

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست: sistemprof (چهار‌شنبه 18 اردیبهشت 1387 - 13:04) anar (شنبه 21 اردیبهشت 1387 - 23:30)

پست تاریخ: چهار‌شنبه 18 اردیبهشت 1387 - 17:35    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

خوب، من اولاً اگه به کسي برخورده، معذرت خواهي کنم. Wink
به هيچ شخص خاصي نمي​گم و نمي​گيم. کلاً داريم در مورد اخلاقيات مختلف خودمون بحث مي​کنيم.
چون chaser, عزيز اين بحث رو شروع کرد، من احساس مي​کنم هر حرفي در اين مورد زده بشه، ايشون فکر مي​کنن مخاطب، ايشونه، در حالي که داريم کلي بحث مي​کنيم Wink

حرف​هايي بود که من توي دل خودم نگه مي​داشتم و اين تاپيک باعث شد که خيلي​هاش رو بيرون بريزم. پس به ديده دعوا و جدال نگاه نکنيد، فقط اين تاپيک براي همين موضوع ايجاد شده.

و اما، جان کلام من و عقيده قلبي​م اينه که:
هر کس تلاش کنه خودش رو درست کنه، همين! اين يعني اينکه دقيقاً​ بگيم: هر کس تلاش کنه به اندازه سهمش جامعه رو درست کنه. Wink
خوب، اميدوارم نتيجه​گيري نهايي درست باشه.

معمولاً اين نوع بحث​ها نهايتش کدورته و اين طبيعي هست، چون انسان​ها قرار نيست هميشه مثل هم فکر کنن. پس بهتره خيلي وارد بحث​هايي که اختلاف سليقه داخلش زياده نشيم. Razz

متشکر از دوستان/
باز هم از اينکه بر خلاف نظر بقيه، چند تا پست ارسال کردم، معذرت مي​خوام. Embarassed
وقت، خوش... با اجازه Wink

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 21 اردیبهشت 1387 - 11:05    
sistemprof
عضو گروه مديريت آفتابگردان

عضو شده در: 3 بهمن 1384
blank.gif

امتياز: 8562

سلام
من چهارشنبه می خواستم یک نامه بلند بالا در جواب حمید بنویسم و به دلایلی نتونستم چیزی بنویسم ولی این مدت خوب به حرفهای حمید فکر کردم و یک کتاب جالبی هم برای خوندن دست گرفتم به اسم اسرار ذهن ثروتمند که خیلی با چیزهایی که حمید می گفت تشابه داشت .

من فکر می کنم از دو دیدگاه متفاوت به قضیه نگاه شده و دیدگاه من و chaser وسایر بچه هایی که موافق بودند از اهمال کاری و نبود برنامه ریزی مناسب در سطح کلان مملکت ناراضی بودند در صورتیکه حمید همه چیز رو در سطح توانایی های فردی دیده و اصلا به تحریم و رکود اقتصادی و اینها نظری نداشته .

به هرحال عقیده هرکسی برای خودش محترمه ولی به نظر من از همین محیط کوچک انجمن یاد بگیریم که عقاید دیگران را تحمل کنیم و خیلی احساساتی برخورد نکنیم و وجود بسیاری از مشکلات را ابتدا از درون خودمان جستجو کنیم .(البته اول به خودم میگم !)

chaser جان شما هم اگه مسلمون واقعی دیدی سلام من رو بهش برسان !

موفق باشین همیشه 8)

تشکرها از این پست: Hamid (شنبه 21 اردیبهشت 1387 - 15:46)

پست تاریخ: شنبه 21 اردیبهشت 1387 - 12:55    
zaman
مدير انجمن عكاسي
مدير انجمن عكاسي

عضو شده در: 1 مهر 1385
iran.gif

امتياز: 2733

عنوان: خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

من وارد مباحث سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی و فلسفی این بحث نمیشم. فقط یک موضوعی حمید جان گفت که لازم دونستم مطلبی رو در اینجا بهش اشاره کنم.
حمید گفت
نقل قول:
و هر کس تقوا پيشه کند،[ خداوند ] براى او راه خارج شدن (مخرجا) از مشکلات قرار مى​دهد.و از جایى که حسابش را نمى کند، به او روزى مى رساند، و هر کس بر خدا اعتماد کند خداوند براى او کافي​ست

دقیقاً سال 81 بود و من در خدمت مقدس سربازی بسر میبردم.(بگذریم که قرار بود خدمت رو بخرم و سال 80 اعلام کردند دیگه نمیفروشند و تمام برنامه های زندگیم بهم ریخت)
بعله عرض میکردم که در این سال تصمیم گرفتیم یک ماشین بخریم. یک فیات قدیمی (ولی تمیز) دیدیم که 2،5 میلیون میگفت ولی ما فقط 1،8 میلیون داشتیم.هرچی تلاش کردیم پول جور نشد و ما همچنان بی مرکب ماندیم.
زمینی داشتیم که 3 دانگش مال ما بود و در همین گیرودار شریکمان اعلام کرد که قصد فروش سهمش را دارد و بهتر است خودمان بخریم تا زمین 6 دانگ شود.چه پیشنهاد خوبی Smile حالا قیمت چند؟ 5 میلیون Crying or Very sad ما که نصف این مبلغ را برای خرید خودرو نتوانسته بودیم تهیه کنیم در اقدامی متهورانه زمین را خریدیم و پولش جور شد. همین الان هم با خانمم حساب کتاب میکنیم متوجه نمیشیم که چطوری جور شد!!!! Shocked یکسال بعد هم بخاطر تولد مریم خانم یک پیکان صفرکیلومتر از پدرم کادو گرفتیم Razz و از فواید پیاده روی محروم شدیم!! Wink
قبل از عید همین زمین تبدیل شد به یک آپارتمان 90 متری و یک مغازه در مرکز شهر(حمید میدونه کجاست. همون پاساژ جدیده در میدان مخابرات)
بهرحال من که به ابن گفته حمید جان اعتقاد شدید دارم ولی وجود کاستی و مشکلات جامعه هم قابل انکار نیست.به امید روزی که جامعه ای فعال ، سرزنده و مثبت اندیش داشته باشیم و دولت مردان هم زمینه را بیشتر فراهم کنند.

تشکرها از این پست: Hamid (شنبه 21 اردیبهشت 1387 - 15:46) sistemprof (دوشنبه 23 اردیبهشت 1387 - 13:35)

پست تاریخ: یکشنبه 22 اردیبهشت 1387 - 10:35    
chaser

iran.gif

خیلی خیلی ممنون از همه Razz
قبول دارید که گاهی وقت ها به آدم فشار میاد و منتظر یه حرف آرامش بخش هست!
آقا زمان خیلی خیلی خیلی زیاد ممنون چون حرف تون آرومم کرد .
Wink

حالا گذشته ازین حرفا حمید جان تولدت مبارک پیشاپیش! آفرين مثل من اردیبهشتی و یکم لجبازی Mr. Green
بی معرفتا این همه من تولدتون رو یادم بود هیچ کس البته (به غیر از یکی تو این سایت که خیلی ممنونم ازشون ) تولد من یادش نبود. Wink خوب همینه دیگه آدم عصبانی میشه Mr. Green

راستی 5-8 خرداد ما نمایشگاه داریم تو نمایشگاه بین المللی تهران (پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی مواد غذایی ماشین آلات و صنایع وابسته)
2 تا غرفه داریم. من بیشتر تو غرفه اول یعنی سالن 38 غرفه 6 هستم .

سالن شماره: 38 غرفه شماره 6

سالن شماره 44 غرفه شماره 26

تشریف بیارید خوشحال میشم.

Laughing
مرسی Crying or Very sad

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 22 اردیبهشت 1387 - 12:32    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

واي Shocked chaser, جان، از طرف همه دوستان شرمنده​ام Embarassed
تولدتون واقعاً مبارک و به قول يکي از رفقا، إن شاء​ الله پير شي Mr. Green
آره، من هم روز عزام نزديکه! Crying or Very sad آقا من نمي​خوام بزرگ بشم!! من بايد کيو ببينم اگه نخوام بزرگ بشم! Embarassed
نمي​دونم چرا اين روز تولد رو تبريک مي​گن به همديگه، من هميشه اين موقع​ها سال​هاي گذشته رو بررسي مي​کنم و هر چند واقعاً راضي هستم،​ اما احساس مي​کنم داره دير مي​شه...
بگذريم، حالا که همه توي اين نوع روز شادن، بذار ما هم همرنگ جماعت بشيم Mr. Green
إن شاء الله هفته ديگه همين موقع، حميدي 22 ساله خواهيد ديد! (واي! 22 ســـــــال )

ضمناً مي​دونم کي از اين سايت بهتون تريبک گفته Very Happy (البته احتمالاً)
ليبرو، درسته؟ Wink
بهشون سلام برسونيد و بگيد که ما دورادور دعاگوي شما و دختر قشنگشون هستيم. Wink
شما هم الکي تعارف نکنيد، افتاد نيفتاد داره ها!!
ليبرو يک بار تعارف کرد، من آمدم نمايشگاه ها!!!! Mr. Green
Wink

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 22 اردیبهشت 1387 - 12:50    
chaser

iran.gif

ای بابا اشکال نداره ان شاالله سال دیگه Wink

حمید جان البته لیبرو روز تولدم یه کادوی خوب بهم داد و دستشم درد نکنه .
ولی یکی دیگه بود تو این سایت و حسابی غافل گیر کرد منو. Wink

چرا خوشحال نباشی فکر کنم شادی تو این روز یه جور تشکر از خداست که نعمت زندگی رو بهمون داد مگه نه!

تعارف الکی نه به خدا ! اگه الکی بود شماره سالن و غرفه رو نمیدادم Embarassed

جدی اومده بودید؟ اگه بیایی و اگر لیبرو هم باشه یه اتفاق جالب رو می بینی 8)

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 22 اردیبهشت 1387 - 13:07    
zaman
مدير انجمن عكاسي
مدير انجمن عكاسي

عضو شده در: 1 مهر 1385
iran.gif

امتياز: 2733

عنوان: خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

مبارک باشه سمیرا خانم
شرمنده شدیم جمیعاً Embarassed
شما هم جمعه (27 اردیبهشت) به من تبریک نگید تا بیحساب بشیم Mr. Green

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 22 اردیبهشت 1387 - 21:44    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

chaser, جان، خوب از ليبرو بپرس! البته جلو نيومدم، اما از دور از غرفه​تون عکس هم گرفتم و نشونشون دادم Wink
ضمناً امسال اونقدر آمدم تهران و برگشتم که همه فکر مي​کنن من تهراني​ام و دانشجوي ساوه!
اينه که شايد نتونم بيام، نمي​شه حالا الان بگيد اون اتفاق جالب چيه؟ Shocked Question

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 23 اردیبهشت 1387 - 08:19    
sistemprof

عضو شده در: 3 بهمن 1384
blank.gif

امتياز: 8562

chaser, ,Hamid, ,zaman, عزیز

اردیبهشتی ها سایت رو قرق کردن !

تولدتون مبارک ! انشالله صد سال به از این سالها داشته باشین !

chaser, عزیز ضمن تشکر از دعوت به نمایشگاه می خواستم بپرسم شما اشانتیون هم به بازدید کنندگان می دهید یا فقط کاتالوگ خالی می دهین !
در ضمن شما یک مشخصه ای از خودتون بدهید که اگه کسی روش نشد بیاد جلو حداقل شما رو با کس دیگه ای اشتباه نگیره ! Wink

متشکرم

8)

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4, 5, 6  بعدی
صفحه 2 از 6

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند