كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> مباحث متفرقه
پاسخ دادن به این موضوع
تعطيلات نوروز خود را چگونه گذرانديد!!
پست تاریخ: شنبه 10 فروردین 1387 - 00:00    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

عنوان: تعطيلات نوروز خود را چگونه گذران خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام؛ Razz
عيد شما باز هم مبارک Wink

مطمئنم تا به حال بارها با اين موضوع انشاء بعد از تعطيلات در دوران ابتدايي و راهنمايي درگير بوديد Razz درست نمي​گم؟!
اما سفري که من طي اين چند روز تعطيلات داشتم، دليلي شد بر اينکه اين موضوع رو در اين سنين پيري(!) هم مطرح کنم و از شما بخوام که شما هم در اين باره پست بفرستيد Wink

من و خانواده، امسال يکي از جالب​ترين سفرهاي نوروزي رو داشتيم!
سوم فروردين، صبح، راه افتاديم به سمت قم، بعد از زيارت، راهي کاشان شديم، در باغ فين کاشان ناهار رو زديم، بعد راهي اصفهان شديم...تا فرداي اون روز، عصر، در اصفهان بوديم و چند جاي ديدني اصفهان رو براي چهارمين بار(!) ديديم و راهي يزد شديم. شهر بادگيرها! از بين کل شهرهايي که گشتيم، تا به حال يزد نرفته بودم و اون روز فهميدم که چقدر ضرر کردم که زودتر اينجا نيامده بودم! دو روز اونجا بوديم و سپس راهي شيراز شديم. تخت جمشيد و حافظيه و سعديه و چند جاي ديدني ديگه و از اونجا برگشتيم ساوه...
اما در طي اين سفر ده​ها جاي ديدني رو ديديم که قبلاً نديده بوديم!
شهر يزد يکي از زيباترين جاهايي بود که حتي با گوگل​ارث به صورت مجازي سفر کرده بودم!! Razz
بيش از 30 مکان تاريخي که ديدن هر کدام بر لذت سفر شما مي​افزايد!
- مجموعه زيبا و عظيم اميرچقماق
- باغ دولت آباد
- خانه لاري​ها
- مسجد جامع کبير يزد
- مسجد و مصلاي جامع
- مجموعه زندان اسکندر
- آتشکده
- حمام خان و ...
از قدم زدن در کوچه​هاي ساده​ي شهر يزد چنان لذتي مي​بريد که باور نمي​کنيد! آفرين
مردم به شدت خونگرم و مهمان​نواز و مؤمن و دوست​داشتني شهر يزد از اماکان تاريخي آن، بيشتر به ذهن انسان مي​ماند!
خلاصه، لذتي که از سفر به اين شهر بردم، در هيچ سفري تجربه نکرده بودم...
اگر هنوز به يزد سفر نکرده​ايد، پيشنهاد مي​کنم اولين جايي که در آينده برايش برنامه​ريزي مي​کنيد، يزد باشد!
راستي! همين مواقع که اوائل بهار است، موقع خوبي​ست. هرگز در فصل​هاي گرما هوس سفر به آنجا نکنيد! Embarassed هوايش خيلي گرم است! در حدي که چند تا سرباز از همشهري​هاي خودم در آنجا ديدم و دليل آنجا بودنشان را پرسيدم، گفتند ايام محرم،​ ده روز بدون اجازه غيبت داشته​ايم و آمده​ايم ساوه، به همين دليل، تبعيدمان کرده​اند يزد!! Shocked
اما اين روزها هواي خوبي داشت. به خصوص اگر بعد از بازديد از همه جا، برويد به باغ دولت​آباد و يک فالوده توپ در حياط باصفايش بزنيد Wink

و اما، قبلاً شيراز رفته بودم، ولي قسمت نشد تخت جمشيد بروم! دو سال پيش که رفتيم شيراز، از شانس بد ما از آن باران​هاي چند روزه شيرازي گرفتن گرفت! جالب است که فکر مي​کرديم چند دقيقه بيشتر طول نخواهد کشيد، به همين خاطر زير يکي از ايستگاه​هاي اتوبوس ايستاديم تا باران بند بياد، يکي از شيرازي​ها رد شد و پرسيد: لابد وايستاديد تا باران بند بياد؟ گفتيم: بله! گفت: پس بايد يکي دو روزي اينجا بايستيد! Shocked در شيراز باران نمي​آيد، اما وقتي مي​آيد، بند آمدنش با خداست!!
اما امسال، برعکس، آنقدر گرم بود که وقتي از تخت جمشيد برگشتيم، انگار از آفريقا برگشته​ايم! Crying or Very sad سوختگي درجه يک!!
اما عظمت و زيبايي تخت جمشيد مگر مي​گذارد شما احساس کنيد که پوستتان دارد مي​سوزد؟!
الله اکبر! باور کنيد طي مشاهده تخت جمشيد و در حين توضيحات راهنما،​ بيش از 100 بار الله اکبر گفتم! از بس سر و شکوه در اين تخت جمشيد نهفته است!
شايد در نگاه اول، مثل خيلي​ها از دادن همان 500 تومان هم براي بليط ناراحت شويد، اما وقتي يک راهنماي خوب برايتان تا گل​هاي دست نقش​هاي انسان بر روي ديوارها توضيح دهد، آنوقت ناخودآگاه حالتي به شما دست مي​دهد که انگار با از دست دادن تخت جمشيد، يکي از نزديک ترين افرادتان را از دست داده‌ايد! باور کنيد حالتي که تا دو ساعت بعد از بيرون آمدن از تخت جمشيد به من دست داد، همان حالتي بود که ساعات اوليه از دست دادن پدر خدابيامرزم به من دست داده بود! Crying or Very sad گاهي اوقات انسان فکر مي​کند بدون او يا آن، زندگي بي​معناست! Rolling Eyes

اگر تخت جمشيد نرفته​ايد نيمه ديگر عمر شما هم بر باد رفته! (نيمه اولش احتمالاً در نديدن يزد از دست رفته بود Very Happy )
حتماً کتاب​ها و سي​دي​هايي که در نمايشگاه مربوطه فروخته مي​شود را بخريد، محشرند! به خصوص سي​دي پارسه و کتاب دکتر شاپور شهبازي Wink

خلاصه، از ابتدا تا انتهاي اين سفر دهان ما به نشان تعجب از فرهنگ و شکوه ايران و ايراني باز مانده بود!

هر چند الان از اينکه در اين ايام و به خصوص در اين سال که مردم، 30 درصد بيشتر از هميشه سفر کرده بودند، راهي اين سفر شدم، پشيمانم، اما باز هم سفر رؤيايي​اي بود!
به شما پيشنهاد مي​کنم زماني به جز تعطيلات را براي اين نوع سفرها انتخاب کنيد!
چون احتمالا وقتي 45 دقيقه در صف تهيه بليط براي يکي از اماکان (حتي قبر حافظ خدابيامرز!) منتظر بمانيد، بقيه را بي​خيال مي​شويد!

ضمناً يک گالري عکس کوچک از اين سفر تهيه کرده​ام که فکر مي​کنم ديدنش خالي از لطف نباشد!
http://picasaweb.google.com/aftabgardan.cc/Nowruz1387

از اين سفر چيزهاي زيادي آموختم که فکر مي​کنم بايد جايي گفته شود تا بقيه هم براي سفرهاي بعدي در نظر بگيرند.
مطمئنم شما هم چيزهاي زيادي از اين نوع سفرها براي گفتن داريد، پس معطل نکنيد، منتظريم Wink

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست: zaman (چهار‌شنبه 14 فروردین 1387 - 09:34) animeditor (یکشنبه 18 فروردین 1387 - 00:05) sooraty (یکشنبه 20 شهریور 1390 - 09:14)

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

صفحه 1 از 1

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند