كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> فروم‌بلاگ‌هاي اعضا -> فروم‌بلاگ Hamid
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3
توئيتر بلاگِ من
پست تاریخ: سه‌شنبه 7 آبان 1387 - 19:35    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

عنوان: بیچاره رئیس‌جمهورها! خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام؛
این چند شب رو اگه بدونید چطور گذروندم!!! Shocked
این جریان هکر و هک‌بازی هر چند تجربه نابی در اختیارم گذاشت، اما واقعاً در دلم اضطرابی ایجاد کرده بود که شب‌ها در حالی از خواب می‌پریدم که وقتی سایت رو باز می‌کردم، نوشته شده بود: Hacked by x خنده به تمام معنا
اضطرابم به این خاطر نبود که سایت هک می‌شه یا اطلاعاتی حذف می‌شه، چون با یک کلیک تمامی اطلاعات بر می‌گرده به روز قبل... دلایل خاصی داشت: اول اینکه من درگیری لفظی بدی با پشتیبان سایت داشته‌ام و دوست ندارم منت بکشم که سایت رو مدام ری.استور کنن.
دوم اینکه دلم نمی‌خواست یک جوجه‌هکر که از هک فقط گشتن توی اینترنت و پیدا کردن باگ‌هایی که خارجی‌ها کشف کردند رو می‌دونه در کارنامه‌ش ثبت کنه که آفتابگردان رو تونسته هک کنه!! Mad
باهاش صحبت کردم... دویست هزار تومان می‌خواد که باگ‌های سایت رو رفع کنه Very Happy
گفتم مشکلی نیست، فقط می‌ترسم این پول از گلوی حضرتعالی پایین نره و مشکل‌زا بشه!Laughing
نامرد یک Shell خیلی ناجوانمردانه گیر آورده بود که با استفاده از باگ RFI می‌تونست یک فایل با زبان‌برنامه‌نویسی Perl روی سایت آپلود کنه و تمام indexهای سایت رو که نزدیک به 1000 فایل هستند، با یک کلیک نابود کنه!!! Embarassed
خیلی بی‌رحمیه!!
با یکی از دوستانش هماهنگ کرده بود که اون هم به سایت با نام دراگون حمله کنه و من رو تحت فشار بذارن که این پول رو بدم Very Happy
با اینکه کار واقعاً پر دردسری بود، تمام فایل‌هایی که احتمال می‌دادم باگ RFI داشته باشن رو یکی یکی چک کردم و به نکته جالبی رسیدم، همان نکته‌ای که بارها گفته‌ام و این هم نشونه‌ش (بخش نظرات رو بخونید!)
بارها گفتم نمی‌دونم چرا نمی‌تونم به کار برنامه‌نویسی ایرانی‌ها اعتماد کنم!!! با اینکه خودم به نوعی برنامه‌نویس به حساب میام، اما این عقیده رو کاملاً قبول دارم!
ما از دو بخش از سایت بیشترین ضربه رو خوردیم و هر دو بخش اون‌ها توسط یکی از دوستان ایرانی به نیوک اضافه شده بود که باگ‌های عظیمی داشت و نمی‌دونم چطور این باگ‌ها سریعاً لو رفت! Shocked
نکته دیگه اینکه هیچ وقت محصولی نخرم و نگیرم که از اصل خودش فاصله گرفته!!
اصل نیوک، چیز بسیار خوب و جالبی هست، اما چیزهایی که به اون اضافه می‌کنند کاملاً غیرکارشناسی شده هست و مشکلات بعدیش غیرقابل پیش‌بینی هست.
نکته دیگه اینکه باید آپدیت بود! به خصوص وقتی کمی مشهور شدی.
اصلاً نکته مهم‌تر اینه که مشهور شدن دردسر داره Very Happy (هر چند حالا خیلی مونده ما آنچنان مشهور بشیم، اما همینکه افراد مختلفی از سایت بازدید می‌کنن، این دردسرها رو داره)
به هر حال، با اینکه هنوز مطمئن نیستم و باید منتظر موند و دید که هکرها چه اقدامی می‌کنند و دفاع کرد، اما باگ‌هایی که تشخیص می‌دادم رو رفع کردم و امیدوارم که دیگه از باگ RFI نیش نخوریم Embarassed
نزدیک به صد فایل این باگ رو داشت!
بد نیست اطلاعات جالبی که درباره باگ RFI وجود داره رو در این آدرس مطالعه کنید:
http://en.wikipedia.org/wiki/Remote_File_Inclusion
نگهبان سایت رو هم به آخرین نسخه، آپدیت کردم.
اما با همه این حرف‌ها متأسفانه با هکرها به یک جنگ تمام عیار وارد شده‌ایم Embarassed
دقیقاً واضحه که اون‌ها حمله می‌کنن و من راه رو می‌بندم، چون حمله‌های قبلی از طریق ورود به بخش مدیریت و باگ‌های فایل‌های مدیریت بود که وقتی اون‌ها رو رفع کردم، رو آوردن به باگ‌های جدید.
هر لحظه هم ممکنه باگ‌هایی از این دست پیدا بشه.
اما سعی می‌کنم با ورود نسخه 9 از نیوک (که به زودی منتشر خواهد شد) کل سایت رو به این نسخه ارتقا بدم.

گذشته از این حرف‌ها، در این چند شب مدام به رئیس‌جمهورها فکر می‌کردم Razz
تصور کنید! چطور می‌شه با اون همه اضطراب، شب‌ها خوابید؟ Crying or Very sad
شما فقط یک لحظه به 200 کشور فکر کنید که باید به نوعی به روابطتتون با اون‌ها فکر کنید!
تصور کنید بیش از 30 استان هستند با کلی مشکلات که شما رو مسؤول می‌دونن!
مردم ایران رو تصور کنید با این روحیات لحظه‌ای که هر لحظه ممکنه پشت شما رو خالی کنند یا شما رو از ته قلب دوشت داشته باشن Razz
یعنی هر لحظه شما این اضطراب رو خواهید داشت که چیزی رو از دست بدید!
وقتی به رئیس‌جمهورها یا اشخاص مهم فکر می‌کنم، داشتن یک سایت کوچک و مشکلی شبیه مشکل من یک تفریح به حساب میاد Very Happy
باور نمی‌کنید اما فشار عصبی در من گاهی اوقات چنان زیاد می‌شه که فقط دلم می‌خواد بخوام تا این لحظات بگذره
البته باید بهم حق داد... در سنی هستم که اوج بلاتکلیفی رو دارم!
اصلاً مشخص نیست امسال چطور به پایان خواهد رسید!
آیا من دانشجوی ارشد خواهم بود؟
آیا من سرباز در نقاط دور خواهم بود؟
آیا من سرباز در ساوه خواهم بود؟
آیا من سرباز-معلم خواهم بود؟
اگر دانشجوی ارشد شوم، یک دانشجوی ارشد بدون کارت پایان خدمت چه کار می‌تواند بکند!
اگر سربازی بروم، بعد از سربازی باید چه کار کنم؟
.
.
.
خلاصه، هیچ چیز مشخص نیست که بشه طبق اون برای آینده برنامه‌ریزی کرد! هر حالتی پیش بیاد، برنامه‌ریزی خاص خودش رو داره.
از طرفی، برنامه یک سایت رو می‌نویسم و به زودی راه‌اندازی خواهد شد که وقتم رو می‌گیره و اضطراب دارم که مبادا بعداً پشیمون بشم و به خودم بگم که این کارها رو می‌شد بعد از قبول شدن در ارشد هم انجام داد Embarassed

بگذریم، این نیز بگذرد Razz

راستی! یه چیزی بگم بخندید! Razz
این بار خیلی جالب هک شدن ما اتفاق افتاد! من داشتم این آموزش رو آماده می‌کردم که ارسال کنم... رفتم بخش ارسال آموزش، عنوان آموزش رو نوشتم، متن آموزش رو هم همینطور... یک دفعه روی دکمه "پیش نمایش" کلیک کردم که ببینم همه چیز درسته که بفرستم، دیدم نوشته "شرمنده مدیر جان! این سایت توسط فلانی هک شد Very Happy "
داشتم شاخ در می‌آوردم! من از این ور کار می‌کردم، اون آقا از اون ور Very Happy

راستی! کسی از قوانین قضایی چیزی نمی‌دونه؟ یا وکیل مکیل در اطراف ندارید که بشه ازش پرسید آیا طبق قوانین فعلی، می‌شه از یک هکر شکایت کرد؟ با توجه به اینکه می‌شه شماره حساب از این آقا گرفت... اگر بشه شکایت کرد، کلی آدم از دستش راحت می‌شن Razz
البته داداش داماد ما وکیله، دارم سعی می‌کنم از طریق دامادمون ازش بپرسم، اما شما هم اگر تونستید یه سؤال کنید...

ممنون.

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: پنج‌شنبه 24 بهمن 1387 - 00:06    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

عنوان: خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام؛
فردا (یعنی پنج شنبه 24 بهمن 87 ) می‌رم که برم اراک، برای کنکور ارشد.
تا روز شنبه بعد از ظهر باید اونجا بمونم Embarassed
دو تا رشته ثبت‌نام کردم، یکیش فرداست و یکی دیگه‌ش در دو مرحله، جمعه و شنبه برگزار می‌شه.
از دوستان، عاجزانه التماس دعا داریم Mr. Green

فعلاً با اجازه Wink

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: جمعه 6 شهریور 1388 - 16:07    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

عنوان: دوره تربیت معلم خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام؛
هنوز یک هفته از اتمام دوره آموزشی سربازی نگذشته و هنوز ساکم رو باز نکردم که باید دوباره ببندم Crying or Very sad
یک دوره 10 روزه با عنوان «تربیت معلم» در شهر اراک (مرکز استان) خواهیم داشت و بعد از اون، إن شاء الله تا اول مهر ماه، بیکاریم و بعد، می‌ریم سر کلاس.
شنبه 7 شهریور تا هفدهم.
البته قابل قیاس با دوره آموزشی سربازی نیست، چون واقعاً مثل کلاس‌های دانشگاهه نه مثل جهنم آموزشی...

به هر حال، گفتم که در جریان باشید Wink

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 9 شهریور 1388 - 09:06    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

عنوان: پاسخ به «توئيتر بلاگِ من» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام؛
خدا رو شكر داخل مركز تربيت معلم، داخل كتابخانه يك سايت هست كه كلي كامپيوتر و خط اينترنت پر سرعت داره.
صبح‌ها مي‌تونم يكي دو ساعت آنلاين باشم Razz Wink
دمشون گرم! واسمون سنگ تمام گذاشتن! خوابگاه، طلا. خورد و خوراك، عالي Mr. Green
صبح‌ها سه تا كلاس روانشناسي تربيتي داريم و بقيه روز بيكاريم Embarassed
مجبوريم بريم سينما مينما تا وقت افطار بشه و برگرديم.
اين فيلم «امشب، شب مهتابه» عجب فيلم مزخرفيه Mad حالمون به هم خورد! آخرش مي‌خواستيم بريم پول بليطمون روپس بگيريم! حيف پول نبود بديم پاي اين فيلم؟!

خلاصه، بد نمي‌گذره، فقط كامپيوتر خودم كه نيست انگار يه چيز كم دارم Crying or Very sad
اگر لپ تاپم رو آورده بودم، الان يه برنامه توپ كه توي ذهنم هست نوشته بودم Crying or Very sad
اما مهم نيست، إن شاء الله قبل از مهر ماه اين برنامه رو تحويل جامعه خواهم داد Wink

غمي نيست جز دوري دوستان، Razz
قربون شما؛
حميد Wink

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 9 شهریور 1389 - 08:41    
babani
مسؤول واحد فرهنگی سایت
مسؤول واحد فرهنگی سایت

عضو شده در: 27 بهمن 1388
iran.gif

امتياز: 998

عنوان: Re: توئيتر بلاگِ من خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام آقا حميد
راستش من بيشتر از فيس بوك استفاده مي كنم نمي دونم فيس بوك بهتره يا تويتر - راستي اين سايتها فيلتره و من از وي پي ان استفاده مي كنم اشكالي كه نداره ايشالله ؟

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 9 شهریور 1389 - 15:00    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

سلام؛
babani2009, جان،
والا من خودم تمایلی به استفاده از وی پی ان و ... ندارم و در نتیجه خیلی با این سایت‌ها سر و کار ندارم.
یک وی.پی.ان سه دقیقه‌ای رایگان دارم که فقط اگر گاهی بخوام برنامه برای iPadم نصب کنم برای اینکه نفهمه ایرانی هستم، مجبورم برای تأیید گرفتن نصب، ازش استفاده کنم وگرنه کلاً اهل استفاده از اون‌ها نیستم.

توئیتر هم که فیلتر شد، گفتم به جهنم، خودم توی این پست اگر وقت شد، توئیترنویسی می‌کنم. آیه نیامده که حتماً اونجا توئیت کنیم Razz

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: جمعه 12 شهریور 1389 - 17:37    
ghalbeshisheei
تازه به جمع ما پيوسته
تازه به جمع ما پيوسته

عضو شده در: 10 شهریور 1389

امتياز: 18

زنده باشيد استاد.
خيييلي جالبه نوشته هاتون(زنده باشي مادر).ما همچنان درحال خنده ايم Smile آفرين

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 12 آبان 1393 - 02:13    
mahnazSALAS
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 13 مهر 1393
iran.gif

امتياز: 4890

عنوان: پاسخ به «توئيتر بلاگِ من» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

بااین که میدونم مطالب قدیمیه ولی نظرمومیدم
ازدست شماپسرامخصوصا ساوه ایا که انقدربه مادراتون وابسته اید Very Happy
واقعا خیلی مطلب قشنگی بود پس مادخترای بیچاره چی بگیم که ده برابرشماآقایون کارمیکنیم صدامونم درنمیاد Crying or Very sad انقدم مظلوم نمایی نمیکنیم Crying or Very sad
خدایه استعداده نویسندگی ام بودی استادخبرنداشتیم!!! Wink
موفق وپیروزباشین

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3
صفحه 3 از 3

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند