كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> آموزشگاه زبان سایت -> Let's learn english (آموزش و تقویت زبان انگلیسی)
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه 1, 2  بعدی
خبر نامه آموزش زبان انگلیسی
پست تاریخ: شنبه 2 تیر 1386 - 12:40    
chaser
مدیر انجمن زبان - مترجم سايت

عضو شده در: 29 فروردین 1386
iran.gif

امتياز: 7132

عنوان: خبر نامه آموزش زبان انگلیسی خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

خوندن این خبر ها خالی از لطف نیست. Embarassed

روش های اعجاب انگیز آموزش زبان واقعیت با تبلیغات؟
احتمالا شما هم این روزها با تبلیغات مختلفی در مجلات و اینترنت برخورد کرده اید که ادعا می کنند زبان انگلیسی را به طور معجزه آسا و در مدتی کوتاه به شما آموزش می دهند. انگلیسی در خواب، آموزش با امواج آلفا، روش X، روش MGM-PLN و ده‌ها اسم نا آشنا و جدید دیگر. ما در مورد این شیوه‌ها ابراز نظر نمی کنیم چون هرگز آنها را تجربه نکرده ایم اما اگر نگاهی به این نوع تبلیغات بیندازید می بینید که اساس همه آنها استفاده تبلیغاتی از تمایل افراد برای یادگیری سریع و بی دردسر زبان است. مسلما همه مشغله‌های درسی و کاری زیادی دارند و یا خود را برای آزمونی آماده می کنند که وقت چندانی تا آن باقی نمانده است. در این هنگام همه می خواهند به بهترین و سریعترین روش به یادگیری زبان بپردازند، اما برخی متاسفانه به این واقعیت توجه نمی کنند که اگر این روش‌های معجزه آسا واقعیت داشت، الان می بایست در بسیاری از کالج‌ها و مدارس دنیا که هر روز به دنبال شیوه‌های مدرن تر هستند به طور گسترده از این روشها استفاده می شد و حال آنکه شیوه‌های سنتی آموزش همچنان به قوت خود باقی هستند و شما هیچ خبری از موفقیت این شیوه‌ها در اخبار و تحقیقات پژوهشی نمی بینید

ادامه این مقاله را در آدرس http://learnenglish.webgah.net/articles.php?rq=283894 ببینید

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست: sistemprof (شنبه 2 تیر 1386 - 14:42) Hamid (شنبه 2 تیر 1386 - 15:19) bahar (شنبه 2 تیر 1386 - 15:41) vahideh99 (چهار‌شنبه 20 آذر 1387 - 15:09)

پست تاریخ: چهار‌شنبه 13 تیر 1386 - 19:17    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

عنوان: خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام؛
امروز يه راه تقريبا جالب براي تمرين زبان ياد گرفتم!
تا به حال شده آرزو کنيد که يه دوست خارجي داشته باشيد که بيکار باشه و با شما به صورت انگليسي چت کنه تا انگليسيتون بهتر بشه؟
من آدمشو گير آوردم Mr. Green
خودمم! البته «حميد مجازي» منظورمه! Razz
اينجا رو ببينيد:
http://www.pandorabots.com/pandora/talk?botid=c08a30a33e36c91a

هر سئوالي که دوست داريد به انگليسي از من بپرسيد تا بهتون جواب بدم! Razz آفرين
هر چي که دلتون مي​خواد در اون فيلد بگيد و بپرسيد، شخصيت مجازي من آماده است تا به شما يک چت مفيد و کاربردي و مودبانه داشته باشه Wink (من کلي فحش بهش دادم، خيلي با ادبه! Mr. Green )
راه جالبيه نه؟ من رو که نيم ساعتي مشغول کرد... Razz

شما هم مي​تونيد از طريق سايت PandoraBots يک ربات مجازي به نام خودتون به ثبت برسونيد...

عجب چيز خارق العاده​ايه! Shocked
در اين بخش مي​تونيد با خدا چت کنيد:
http://www.pandorabots.com/pandora/talk?botid=923c98f3de35606b
Embarassed
بهش مي​گم: تو واقعا خدايي؟ Mr. Green
مي​گه: هيچي نباشه خداي مسيحي​ها هستم Mr. Green
مي​گم: خداي من چي؟
مي​گه: اگه نرم​افزار من رو دانلود کني، خدات مي​شم Shocked
نامرد، بچه گول مي​زنه! Surprised
مي​گم: از کجا؟
مي​گه از اينجا:
http://www.alicebot.org

حالا اگر شما خواستيد مي​تونيد دانلود کنيد، فکر کنم يه ربات هوشمند چت​باز باشه Wink

تشکرها از این پست: chaser (پنج‌شنبه 14 تیر 1386 - 09:51)

پست تاریخ: سه‌شنبه 22 آبان 1386 - 11:24    
chaser

iran.gif

یادگیری مکالمه انگلیسی و کلیه زبان های زنده جهان فقط در یک ماه

در خواب زبان بیاموزید

ما تافل و آیلتز شما را تضمین می کنیم

انگلیسی به روش ما

انگلیسی با روش استثنایی دكتر ...

انگلیسی با اساتید آمریکایی و ...

انگلیسی به روش مهندس ...

انگليسي تضميني و
....

امروزه همه عجله دارند . همه می خواهند یک شبه لاغر شوند یا یک روزه وزن اضافه کنند . برخی انتظار دارند یا این انتظار به آنها تلقین میشود که می توانند بیماری های صعب العلاج روحی وجسمیطولاني مدت خود را با اندکی دارو و در کمترین زمان درمان نمایند . متاسفانه این اوضاع و احوال گریبانگیر زبان انگلیسی نیز شده است .

این تبلیغات فراوان روزنامه ها مجلات و ......که ادعا می کنند زبان انگلیسی شما را در مدت کوتاهی به حد ایده آل می رسانند خیلی ها را که با ماهیت زبان و زبان آموزی بیگانه اند فریب می دهد و گاه دچار افسردگی و دلسردی می کند .

عده ای دائما بوق و کرنا می کنند که اگر تا کنون چنین بوده است یا چنان ما چنین می کنیم و .............ادامه ماجرا

و بعد تا بخود می آیید می بینید مبلغ کلانی از شما گرفته اند( البته با شگرد های خاص خود ) و بازهم نگرانی و یاس و ...

جیب خود را با حماقت دیگران پر کن ( ضرب المثلی معروف) Wink

شاید شما هم از خواندن این جملات ناراحت شوید .اما متاسفانه کشور ما با طغیان عده ای سود جو و بقول خودشان متخصص و کاربلد زبان روبرو شده است و فقط جیب عده ای دائما در حال پر شدن و عده ای در حال خالی شدن است !

زبا ن آموزی فرایندی است بلند مدت که یک باره رخ نمی دهد و نیاز به برنامه مدون و منظم دارد . باید در کشور های غیر انگلیسی برای آن محیط ایجاد کرد . محیطی که دائما در آن بتوان انگلیسی شنید حرف زد و در کل تمرین کرد . باید انگیزه فراوان داشت یا ایجاد کرد . تمهیدات فراوان می خواهد . نیاز به برنامه ریزی بلند مدت دارد که البته به اهداف زبان آموزی نیز بستگی دارد . ایا می خواهیم برای آزمون تافل یا آیلتز آماده شویم یا برای کنکور سراسری و یا کارشناسی ارشد . می خواهیم زبان تخصصی رشته خود را بیاموزیم . همه این اهداف فرق دارد و روشهای نیل با آنها نیز طبیعتا تفاوت دارد . اگر مي خواهيم مكالمه بياموزيم با چه هدفي . امكانات و زماني كه قرار است براي يادگيري آن اختصاص دهيم چقدر است . سابقه زبانی ما چگونه بوده است ؟ آیا برای یادگیری وقت و علاقه کافی داریم یا فقط یک حوس زودگذر است ؟ تحصیلات ما در چه حدودی است ؟

ادامه دارد ....

نظر شما چیست ؟
بر گرفته از سایت زبان انگلیسی اصول یادگیری تدریس ترجمه

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: چهار‌شنبه 23 آبان 1386 - 01:18    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

قبول دارم اساسي!
والا ما سه ساله داريم هفته‌اي چند ساعت مي‌ريم كلاس زبان و خودمون هم هر روز با انواع و اقسام انگليسي درگيريم،‌ هنوز نمي‌تونم بگم به اون نتيجه‌اي كه اينا مي‌گن در يك مدت كوتاه مي‌گيريد، رسيدم!!
ولي واقعاً اينا نمي‌فهمن اين چيزها تبليغات نيست بلكه ضدتبليغه؟! Embarassed
اي كاش ما هم يه كم مشاور تبليغاتي داشتيم، يه چهار تا رشته دانشگاهي مخصوص اين كار بود و مي‌شد به مردم فهموند كه روش درست تبليغ چيه!! Crying or Very sad

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: چهار‌شنبه 23 آبان 1386 - 09:01    
sistemprof
عضو گروه مديريت آفتابگردان
عضو گروه مديريت آفتابگردان

عضو شده در: 3 بهمن 1384
blank.gif

امتياز: 8562

ممنون از بحث خوبي كه شروع كردين .
جالب اينكه هميشه توي اين تبليغاتها اسم و عكس چند نفر را هم مي آورند كه با روش اونها در حد تافل انگليسي ياد گرفته اند ! Neutral

به نظر من كساني جذب اين آگهي ها ميشوند كه دلشون مي خواهد يك چيزي را بدون رنج و زحمت به دست بياورند و آدمهاي راحت طلبي هستند و دام سودجو ها هم هميشه براي اين جور آدمها پهنه .

از قضا خود من هم ميخواستم يك دوره از اين مجموعه ها را تهيه كنم . Wink يك مدل يادگيري هست كه بر اساس منحني دكتر لايتنر قرار داره و براي افزايش يادگيري دامنه لغات به كار ميره .همون شركتي كه G5 رو ميزنه اون رو داره تبليغ ميكنه !
اين روش از حدود 5000 هزار تا فيش آماده لغات و جملات قرار داره كه طرف اونها را با يك روشي حفظ ميكنه كه خيلي بلند مدت در ذهنش ميمونه . Surprised

نظرتون راجع به اين مجموعه چيه ؟! و توي خريدش چند درصد حماقت وجود داره ؟!

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: چهار‌شنبه 23 آبان 1386 - 10:40    
chaser

iran.gif

ممنونم از نظراتتون.
کاملا موافق هستم. و این تبلیغات بد جوری من و اذیت میکنه. به خاطر همینم دنبال مطالب مناسب در بارش بودم که این مطلب رو از lecture یکی از دانشجوها استفاده کردم.

همه این روش ها می خواهند یجوری از حافظه بلند مدت انسان استفاده کنند. و درست هست ولی بی حد و اندازه دارن اغراق میکنند. و به قول خودشون تبلیغ .
فرایند یاد گیری زبان یک فرایند طولانی و زمان بر هست . دقیقا کودکی رو تصور کنید که تازه به دنیا اومده و می خواهد حرف زدن رو یاد بگیره.
بر طبق آواهایی که میشنود مغزش شروع به یک سری فعالیت هایی میکند که البته تمام زبان شناسان دنیا بر این ایمان دارند که این فرایند ها ذاتی و خدادادی و قدرت خداست.
اگر بچه ای که تازه زبون باز کرده باشه رو دیده باشید اول صدا هایی از خودش در میاره بعد کم کم لغات 2 سیلابی مثل بابا بعد یواش یواش یه لغت کامل رو میگه بعد یک جمله کوتاه بعد .......... در این بین اشتباه میکنه ولی به سرعت اشتباهاتش به مرور زمان درست میشه و در آخر تازه در مدرسه نوشتن رو یاد میگیره...........
دقیقا این اتفاق در باره زبان دوم و زبان خارجی یک فرد می افته.
من خودم قبل از اینکه برم دانشگاه چند سال زبان می خوندم بعدش 4 سال دانشگاه رفتم.جایی که جز انگلیسی با زبان دیگه ای حق صحبت کردن نداشتم.
الانم دائم با افراد خارجی در حال صحبت هستم طوریکه حتی با همکاران خودم تو شرکت هم انگلیسی صحبت میکنیم . چون مجبوریم . ولی باز هم نمیتونم اونطوری که دوست دارم حرف بزنم.چون در مرحله ای هستم که دقیقا اشتباهاتم رو متوجه میشم.
چون خیلی ها هنوز متوجه اشتباهاتشون نمیشن فکر میکنن خیلی عالی حرف می زنن Embarassed
به هر حال می خوام بگم گول این تبلیغات یا به قول حمید ضد تبلیغات رو نخورین.
زبان یاد گرفتن راحت نیست باید صبر و حوصله کرد. باید تو محیط بود یا محیطی رو ایجاد کرد . که مجبور به صحبت کردن به زبان دیگه ای شد.
باید زیاد بشنویم. زیاد حرف بزنیم و در آخر زیاد بنویسیم.

در باره جعبه لاتنر هم استفاه از فیش های لغت بسیار کار عالی و خوبی هست ولی نیازی نیست شما حتما هزینه کنید
می تونید تو خونه هر لغتی رو که فراموش میکنید رو روی کاغذ یا کارتی بنویسید بعدمعنیش رو یا تلفظش رو پشت کارت بنویسید لای کتاب یا یک جعبه بگذارید هر روز معنی لغت رو بدون نگاه کردن به پشت کارت از خودتون بپرسید اگر درست گفتید بگذارید در ردیف های آخر اگر نه دوباره در ردیف اول. خیلی راحت و ساده و جالب. Wink

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 12 شهریور 1387 - 18:16    
MHGH
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 11 شهریور 1387
iran.gif

امتياز: 5613

عنوان: خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

سلام
من این رو از یک استاد زبان انگلیسی شنیدم که خودش کانادا بزرگ شده که استاندارد یادگیری هر زبان غیر مادری یک ساله
دیگه نمی دونم درسته یا نه

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: چهار‌شنبه 20 آذر 1387 - 15:17    
vahideh99
تازه به جمع ما پيوسته
تازه به جمع ما پيوسته

عضو شده در: 20 آذر 1387

امتياز: 9

سلام.chaser با تو موافقم و به نظر من اگه مردم سادگی به خرج ندن این تبلیغات روز به روز بیشتر نمیشه.وقتی مردم استقبال میکنن خوب معلومه دیگه Confused
از قدیم گفتن نابرده رنج گنج میسر نمیشود اخه مگه میشه شب بخوابی صبح بلند شی انگلیسی مکالمه کنی؟
راستی این حمید مجازی جالب بودا. دستت درد نکنه hamid تقديم با عشق

its nice to be important
but its more important to be nice

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: پنج‌شنبه 21 آذر 1387 - 10:51    
MHGH
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 11 شهریور 1387
iran.gif

امتياز: 5613

عنوان: خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

سلام
خوب من نظرات شما رو خوندم ميشه گفت تا حدي موافقم ولي خوب بايد ببينيم هدف از زبان آموزي چي هست. اگه كسي هم بگه كه من فارسي رو بلدم اشتباه نمي كنه با اينكه خيلي لغات هست كه ما نمي دونيم اون هم بلد نيست .

ببينيد هدف از زبان برقراري ارتباطه به خاطر همين هم ما چيزي داريم به اسم body language كه طرف حتي از بد نش هم براي رسوندن مطلبش استفاده مي كنه . ما نمي خواهيم در يك كنفرانس ادبي شركت كنيم كه لازم باشه لغات زيادي رو بلد باشيم به طور متوسط اگه كسي حدود 5000 لغت بلد باشه تو روابط روزمره خودش به اشكال بر نمي خوره . از طرفي هم قبلا عرض كردم كه يادگيري هر زباني استاندارد يك ساله داره نه بيشتر البته در حد معمول كه بتونه رفع نياز كنه . من خودم با اين كه زبان انگليسيم ضعيفه ولي خوب تو محيط هائي بودم كه مجبور بودم با اونها انگليسي صحبت كنم و تو جلسات شركت كنم كارم رو راه انداختم و مشكلي هم پيش نيومده خدا رو شكر .

يه روشي هست به اسم XLC كه من با اون شروع به ياد گيري كردم خيلي هم خوب در زمان كوتاه نتيجه داد اين روش 4 تا مجموعه داره كه اگه كسي طبق برنامه عمل كنه ظرف يك سال مي تونه به خوبي انگليسي رو صحبت كنه تو استفاده از اين روش وقت و هزينه زياد مصرف نميشه كلا روش خيلي خوبيه .

عقيده اين روش به اينه كه شما مثل يك بچه كوچك بايد ابتدا با گوش دادن و تقليد كردن زبان رو ياد بگيريد. روش منطقيه چون هركسي هم همينطوري زبان مادريشو ياد گرفته .

خلاصه فكر كنم به تبليغات زياد گير نديم بهتره به روشها بايد گير داد روشهائي كه پول زياد ميگيرن كلاس زياد مي ذارن ولي سرويس خوبي نمي دن .

در اين مورد اگه سوالي داشتيد در خدمتم Very Happy

تشکرها از این پست: Hamid (پنج‌شنبه 21 آذر 1387 - 12:54)

پست تاریخ: شنبه 23 آذر 1387 - 10:11    
chaser

iran.gif

راستی یه چیزی بگم در باره یادگیری زبان در خواب.
باید بگم گفته های قبلیه خودم رو تا حدی انکار میکنم.
البته حساسیت من به این موضوع باعث شده مدتی روی این موضوع تحقیق کنم.

طبق تحقیقی که داشتم . این روش روش جالبی برای یاد گیری زبان هست اما نه این که فکر کنید
با فقط خوابیدن و گوش دادن به داستانهای انگلیسی شما در مدت اندکی مهارت پیدا میکنید!!!!!
نه اصلا اینطور نیست اما این یک روش اثبات شده است و پروسه بسیار جالبی داره که
در مدت زمان به زبان آموزان کمک قابل توجهی میکنه. و این موضوع اثبات شده که بین خوابیدن و یاد گیری لغات رابطه نزدیکی وجود داره و مغز در حالت خواب فعل و انفعالات جالبی داره
اگه خدا بخواد و منم فرصت کنم حتما دربارش مفصل توضیح میدم.
فقط توضیح این که زبان شناس ها با ابداع این روش میخوان از 95 درصد فضای دست نخورده مغزه ما بهترین استفاده رو ببرن!!!!!!!!!!!!!!
فکرش رو بکنید ما بطور متوسط فقط 5 درصد از مغزمون رو استفاده میکنیم.

ممنون که این تاپیک رو دوباره آوردین رو . چون خودم می خواستم در این باره توضیح بدم.

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه 1, 2  بعدی
صفحه 1 از 2

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند