كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> مسائل عمومي مربوط به ميكس و مونتاژ -> برنامه قدرتمند Edius
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه 1, 2  بعدی
حل مشکلات کاربران در edius
پست تاریخ: یکشنبه 13 اسفند 1385 - 23:31    
Mohammad_983
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 13 اسفند 1385
blank.gif

امتياز: 261

عنوان: حل مشکلات کاربران در edius خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

جونه مادرتون یکی مارو کمک کنه. من نسبتا با primier و edius آشنا هستم ولی یه چیزی رو میخوام تو ادیوس یا ÷ریمیر اجرا کنم ولی هرکاری میکنم نمیتونم.
مثلا حساب کنید یه تفیلم هست که یه بابایی داره راه میره حالا من میخوام دور این بابا رو تو هر فریم برورم. اصطلاحا فکر کنم بهش میگن دور بری!
ولی نمیدونم باید چطوری اینکار رو انجام بدم. ممنون میشم کسانی که راه حلش رو میدونن بهم بگن. اگه تو after effectam امکانش هست ممنون میشم توی اونم توضیح بدین.

محمد رضا

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 14 اسفند 1385 - 08:33    
animeditor
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 15 آذر 1385
iran.gif

امتياز: 3845

عنوان: خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام جمیعاً

Mohammad_983, به گمونم این آموزش به دردت بخوره:
http://www.aftab.cc/modules.php?name=Tutorials&op=viewtut&id=104

التماس دعا
یا علی

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 14 اسفند 1385 - 10:47    
sistemprof
عضو گروه مديريت آفتابگردان

عضو شده در: 3 بهمن 1384
blank.gif

امتياز: 8562

اول فيلمت را بايد به تك فريم تبديل كني مثلا براي يك ثانيه 25 تصوير و براي يك دقيقه بايد حدود 1500 تصوير داشته باشي . اين كار معمولا توسط كارتهاي كپچر انجام ميشه .

بعد توي فوتوشاپ ميتوني دور بري را انجام بدهي . از اكشن هاي فوتوشاپ ميتوني براي تسريع در كار استفاده كني.بعد از بريدن قسمتهاي اضافي با پسوند Tif به همراه كانال آلفاذخيره كن . كانال آلفا همون ناحيه بريده شده است كه به صورت يك لايه توي قسمت Channel قرار ميگيره .
توي پريمير مي توني فايلهايTIFمورد نظر فوتوشاپ رو بياري. و كنار هم مجددا" قرار بدهي و فيلم اصلي را با هر افكت و بك گراندي كه دوست داري بسازي .
كانال الفا رو هم ميتوني به آساني توي پريمير حذف كني .

این مطلب آخرین بار توسط sistemprof در سه‌شنبه 15 اسفند 1385 - 11:13 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
تشکرها از این پست: Mohammad_983 (دوشنبه 14 اسفند 1385 - 12:51)

پست تاریخ: دوشنبه 14 اسفند 1385 - 12:24    
Mohammad_983
شروع فعاليت
شروع فعاليت

blank.gif

عنوان: خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

ممنون از راهنمائیتون.
یکی اینکه نمیشه اول فیلم رو کلا کپچر کنم و بعد تو ادیوس تک فریمش کنم و بعد اکپورتش کنم تو فتو شاپ.
اگه با این روش میشه لطفا توضیح بدین که چطوری با ادیوس این کار رو کنم که افت کیفیت نداشته باشم. چون این فیلم رو می خوام روی پرده تو مایه های پرده سینما نشون بدم.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 14 اسفند 1385 - 12:28    
Mohammad_983
شروع فعاليت
شروع فعاليت

blank.gif

من هرچی میگردم تو ادیوس که تک فریم اکسپرت کنم نمیشه.گزینشو پیدا نمیکنم که تک فریمش کنم. خودم تایم لاین رو بزرگ کردم و بعد فریم به فریم کات زدم !
حالا نمیدونم چطوری اکسپورتش کنم. توی پریمیر دیده بودم گزینش رو ولی اینجا هرچی میگردم پیدا نمیکنم.
ممنون میشم راهنماییم کنید

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 14 اسفند 1385 - 13:11    
Mohammad_983
شروع فعاليت
شروع فعاليت

blank.gif

تا یه حدی درست شد. فقط ببینید درست کار کردم:
من اول اون قسمتی رو که می خواستم دور بری کنم رو توی ادیوس از هم جدا کردم و شد 15 فریم سوا .
بعد گزینه اکپورت و بعد still image رو زدم. و از فرمت ها tif رو انتخاب کردم. میخواستم ببینم این فرمت رو باید انتخاب کنم یا فرمت بهتری هم هست که افت کیفیت نده؟!
بعد در فتوشاپ دور بری رو انجام دادم.فقط چون سوژه در حین حرکت بود این گوشه های که میخواستم ببرم یه کم نا واضح بود.راه حلی نداره که درست شه؟
بهر حال دور بری رو انجام دادم و بعد در قسمت channels یه لایه آلفا درست کردم و بعد فایل رو به صورت tif سیو کردم. در قسمت تیف هم یه یری گزینه داشت که من دست بهش نزدم. آیا لازم به دست کاریه؟

مشکل اصلی اینجاست که ادیوس فایل رو قبول میکنه ولی روی تایم لاین نمی زاره. ولی پریمیر راحت روی تایم لاین میاد. چی کار کنم که توی ادیوس هم مشکلم رفع شه. و بعد اینکه طریقه حذف آلفا در ادیوس و پریمیر چطوریه. در پریمیر رو بلدم ولی میخوامم مطمئن شم که درست پیش میرم. اگه یه اشاره کوچیک هم کنید کافیه.

ممنون

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 15 اسفند 1385 - 13:03    
sistemprof

عضو شده در: 3 بهمن 1384
blank.gif

امتياز: 8562

سلام
تصاوير درحال حركت معمولا واضح نيستند ميتوني يك كمي از فيلتر
sharpen\unsharp mask يا nosie\dust & scractheches هم توي فوتوشاپ هم توي پريمير براي افزايش وضوح تصويرت استفاده كني.

فرمت TGA هست كه نسبت به Tif از رنگ هاي 48 بيتي ساپورت ميكنه ولي فشرده سازي Tif را نداره . به همين جهت اگر موقع كه داري Tif ميكني از گزينه compress حالت LZW را انتخاب كني از حجم فايل كم ميشه تازه بدون افت كيفيت .

من با اديوس كار نكردم ولي توي پريمير نسخه هاي قديمي دكمهctrl+G شما رابه منوي كروماكي مي بره و توي پريمير پرو اگر فايلت رو به صورت Tifبياري خودش اتوماتيك لايه آلفا رو حذف ميكنه .
اگر يك بك گراند زير كارت بندازي معلوم ميشه . ولي اگه احيانا به نتيجه نرسيدي ميتوني از منوي effect\video effect\keying\choroma key استفاده كني .

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 15 اسفند 1385 - 17:29    
Mohammad_983
شروع فعاليت
شروع فعاليت

blank.gif

ممنون از راهنمائیت. با پریمیر امتحان کردم جواب میده. ولی میترسم یه وقت وقتی میره روی پرده سینما مشخص شده دور بری شده. توی مانیتور نشون نمیده. حالا خدا میدونه چی پیش میاد.
یه چیزی : موقعی که تو فتوشاپ دور بری میکنم هر شیئی که در تصویر تو حرکت بوده گوشه هاش یه حالت کشیدگی داده.(همون قضیه اینکه حتی تک فریم هم ثابت ثابت فیکس نمیشه)
حالا من نمیدونم توی دوربری باید این گوشهاش رو ببرم بریزم دور یا اونها رو هم جزئ خود موضوعی که دارم میبرم انتخاب کنم؟!!
درضمن نگفتی من از خود پریمیر یا ادیوس تک فریم اکسپورت میکنم تو فتوشاپ ایرادی نداره؟ یا اینکه باید حتما از طریق کارت کپچر باشه؟!!

ببخشید ها شما رو انداختیم تو درد سر .

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 15 اسفند 1385 - 21:37    
animeditor
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 15 آذر 1385
iran.gif

امتياز: 3845

سلام جمیعاً

ببخشید که "کم پیدا" شدم.
نقل قول:
ادیوس فایل رو قبول میکنه ولی روی تایم لاین نمی زاره. ولی پریمیر راحت روی تایم لاین میاد.

فرمت PSD رو امتحان کن. خیلی بهتره.

نقل قول:
موقعی که تو فتوشاپ دور بری میکنم هر شیئی که در تصویر تو حرکت بوده گوشه هاش یه حالت کشیدگی داده.(همون قضیه اینکه حتی تک فریم هم ثابت ثابت فیکس نمیشه)
حالا من نمیدونم توی دوربری باید این گوشهاش رو ببرم بریزم دور یا اونها رو هم جزئ خود موضوعی که دارم میبرم انتخاب کنم؟!!

خب این جاست که فرق کارهای حرفه ای و درجه یک، با کارهای عادی مشخص می شه.
اگه اون پیکسل ها رو حذف کنی، "موضوع" از زمینه کنده می شه و تابلوه؛ اگر هم بخوای بذاری بمونه، باز هم دور شخصیت خرابه.
حالا که به اینجا رسیده، فقط باهاس اون قدر روی فریم ها کار کنی که خوب از آب دربیان.
اون پیکسل ها، ترکیبی از رنگ های موضوع و زمینه هستن.
حالا که زمینه عوض شده، باهاس این پیکسل های ترکیبی جدید رو بسازی که کار قشنگ بشه.
حتی من می گم بهتره با زمینه جدید توی فتوشاپ کار کنی. یعنی به جای برنامه های مونتاژ، توی فتوشاپ زمینه رو عوض کن.
شما که می گی 15 فریم بیشتر نیست؛ می ارزه ها!

نقل قول:
من از خود پریمیر یا ادیوس تک فریم اکسپورت میکنم تو فتوشاپ ایرادی نداره؟ یا اینکه باید حتما از طریق کارت کپچر باشه؟!!

فرقی نمی کنه.

راستی!
از sistemprof عزیز هم ممنون و متشکر.

التماس دعا
یا علی

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: چهار‌شنبه 16 اسفند 1385 - 00:05    
Mohammad_983
شروع فعاليت
شروع فعاليت

blank.gif

ممنون از راهنمایی همه دوستان.
راستش موضوع اصلی اینه:
یه پلان دو شات و در این حال لانگ شات است که یک دختر در گوشه سمت چپ تصویر و درست در قرینه آن پسر در سمت راست تصویر است. هر دو را نیم رخ میبینیم و کل اندامشان معلوم است(منظورم اینکه نصف تنه در کادر نیستند.
خوب حالا قضیه اینکه پسر مستقیم حرکت میکنه به سمت دختر(این دو تا مقابل هم ایستاده اند)
البته نیم متر مونده بهش برسه که غیب میشه. ولی خوب قبل از غیب شدن چند باری در حین حرکت کمرنگ و دوباره پرنگ میشه.
حالا راهی که ما برای فیلمبرداری این صحنه انتخاب کردیم اینطوریه:
برداشت یک رو فقط از لانگ شات میگیریم . بدون هیچ بازیگری.
برداشت دو رو با همون زاویه و بدون تکان دوربین از دختر میگیریم بدون پسر.(اینم بگم که دختره حرکتی نداره فقط به پسره که داره میاد طرفش خیره شده.)
برداشت سوم ااینکه پسر رو میگیریم که به سمت دختر فرضی میاد.
حالا تدوینش :
برداشت یک رو میندازیم زیر زیر.(v1
برداشت دو که دختره باشه رو می اندازیم روی لاین دو درست روی برداشت یک (v2
البته نفه تصویر رو تا یک نیم متری دختره میبریم تا جا برای کار روی پلان 3 باشه. البته این برش رو تک فریم فریم نمیبرم. با یم وایپ ثابت اینکار رو میکنم.
حالا مشکل اصلی روی برداشت سوم هست :
2 تا راه هست
ساده ترینش اینکه اون قسمت از پلان که می افته روی دختره رو به شیوه همون وایپ ثابت ببریم که دختر معلوم شده و هرجا که دلمون خواست پسره کم رنگ شه اوپاسیتی رو بیاریم پایین . چون زیر زیر یه برداشت یک داریم که در اصل مستر هستش. وقتی بک گراند اوپاسیتیش کم میشه؛ معلوم نمیکنه چون اون جاش رو پر کرده . میمونه فقط پسره که هی کم رنگ پر رنگ میشه .
(من این روش رو یک اتود زدم. خوب میشه به شرط اینکه دوربین و زاویش در سه تا برداشت یکی باشه.
ولی یک تدوین گری که ازش پرسیدم بهم گفت اینکارت حرفه ای نیست و از طرفی موقع نمایش مشخص میشکه که دیزالو زدی چون بک گراندت یه کم دون دون میشه.

حالا روش پیش نهادی اون که این چند روز بحثش بود:
اون گفت جاهایی که میخوای به قول خودمون پسر کم رنگ شه که 2-3 بار هست و هر بار هم 10-15 فریم میشه رو دور بری کنیم. یعنی دور پسره رو ببریم و گفت این طوری اصولیه چون فقط پسره هست که دیزالوش میزنیم.( البته کلا به این کار نیمشه گفت دیزالو در اصل سوپر ایمپوزه. چون ما یه جورایی پسر رو هی ظاهرش میکنیم هی کمرنگ تا در آخر هنگامی که به نیم متری دختر رسیده کاملا محوش میکنیم.)

ببخشید خیلی حرف زدم. حالا شما نظر در مورد گرفتن این برداشت حا که کار رو راحت تر و در عین حال با کیفیت تر کنه دارین. یا شما هم با همون تئوری دور بری موافقین.

در ضمن animeditor گفته بود که بک گراند رو هم تو فتوشاپ کار کنم. فکر نکنم در مورد این کار جواب بده. چون یه جاهایی که پسر دیزالو نمیشه باید برگردیم به حالت قبلی و اینطوری اتالوناژمونم بهم میریزه.

امیدوارم تونسته باشم واضح توضیح بدم؛ جریان رو.
خوشحالم میکنید اگه باز هم با راهنمائیهاتون کمکم کنید.
بازم از همتون تشکر میکنیم.

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه 1, 2  بعدی
صفحه 1 از 2

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند