كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> علمي-آموزشي، اجتماعي، فرهنگي -> انجمن ادبي
پاسخ دادن به این موضوع
مائده های زمین اثری از : آندره ژید
پست تاریخ: پنج‌شنبه 10 شهریور 1384 - 17:26    
sooraty
مدير انجمن ادبي
مدير انجمن ادبي

عضو شده در: 2 مرداد 1384
iran.gif

امتياز: 4538

عنوان: مائده های زمین اثری از : آندره ژید خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

ناتانائيل آرزو مكن كه خدا را در جايي جز همه جا بيابي ، هر مخلوقي نشاني از خداست وهيچ مخلوقي او را هويدا نمي سازد . همان دم كه مخلوقي نظر ما را به خويش منحصر مي كند ، ما را از خدا باز مي دارد .

ما همگي معتقديم كه خدا را بايد كشف كرد ، دريغ كه نمي دانيم همچنان كه در انتظار او بسر مي بريم به كدام درگاه نياز آوريم . سرانجام اينطور نيز مي گوييم كه خدا همه جا هست ، هر جا ونايافتني است .

به هر كجا بروي جز خدا را ديدار نمي تواني كرد ، خدا همان است كه پيش روي ماست .

ناتانائيل ، اي كاش عظمت در نگاه تو باشد نه در چيزي كه به آن مي نگري .

ناتانائيل ، من عظمت را به تو خواهم آموخت . اعمال ما به ما وابسته است ، همچنان كه درخشندگي به فسفر .

درست است كه اعمال ما ما را مي سوزانند ، اما تابندگي ما از همين است و اگر روح ما ارزش چيزي را داشته دليل بر آن است كه بيشتر از ديگران سوخته است .

براي من خواندن اينكه شن ساحل ها نرم است كافي نيست ، دوست دارم پاي برهنه ام نرمي شن هاي ساحل را احساس كند ، معرفتي كه قبل از آن احساسي نباشد براي من بيهوده است .

هيچ چيز را در اين جهان حتي ذره اي زيبا نديدم ، مگر آنكه فوراً آرزو كرده ام تا همه ي مهر من آن را در برگيرد .

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

صفحه 1 از 1

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند