كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> مباحث متفرقه
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4  بعدی
داستانهاي کوتاه و جالب
پست تاریخ: سه‌شنبه 7 آذر 1385 - 16:17    
niyosha488
کاربر فعال
کاربر فعال

عضو شده در: 11 مرداد 1385

blank.gif

امتياز: 14831

عنوان: خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

حکایت رابعه و عزراییل

گویند که روزی فرشته ی مرگ در خانه ی رابعه ( عارفه ی بزرگ ) را کوبید , پرسید که کیستی ؟! گفت من جدا کننده ی دل ها , از بین برنده ی شادی ها , آورنده ی ترس ها , .... گفت : این همه بد خود گفتی , چرا نگفتی که من رساننده ی دوست به دوستم ؟! ...

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 12 آذر 1385 - 09:34    
niyosha488
کاربر فعال
کاربر فعال

blank.gif

مادر
كودكي كه آماده تولد بود نزد خدا رفت و از او پرسيد: مي گويند كه فردا مرا به زمين مي فرستي اما من به اين كوچكي و ناتواني چگونه مي توانم براي زندگي به آنجا بروم؟؟ خداوند پاسخ داد: از ميان فرشتگان بيشمارم يكي را براي تو در نظر گرفته ام. او در انتظار توست و حامي و مراقب تو خواهد بود. كودك همچنان مردد و ادامه داد اما اينجا در بهشت من جز خنديدن و آواز و شادي كاري ندارم. خداوند لبخند زد : فرشته ي تو برايتآواز خواهد خواند و هر روز به تو لبخند خواهد زد تو عشق او را احساس خواهي كرد و شاد خواهي بود. كودك ادامه داد : من چطور مي توانم بفهمم كه مردم چه مي گويند در حالي كه زبان آنها را نمي دانم. خداوند او را نوازش كرد و گفت: فرشته ي تو زيباترين وشيرين ترين واژه هايي را كه ممكن است بشنوي در گوش تو زمزمه خواهد كرد و با دقت و صبوري به تو ياد خواهد داد كه چگونه صحبت كني. كودك با ناراحتي گفت: اما اگر بخواهم با تو صحبت كنم چه كنم؟؟ و خدا براي اين سئوال هم پاسخي داشت؟ "فرشته ات دستهاي تو را در كنار هم قرار خواهد داد و به تو مي آموزد كه چگونه دعا كني." كودك سرش را برگرداند و پرسيد: شنيده ام كه در زمين انسانهاي بد هم زندگي مي كنند. چه كسي از من محافظت خواهد كرد؟؟ خدا گفت : فرشته ات از تو محافظت خواهد كرد حتي اگر به قيمت جانش تمام شود. كودك با نگراني ادامه داد : اما من هميشه به اين دليل كه نمي توانم تو را ببينم غمگين خواهم بود. خداوند لبخند زد و گفت : فرشته ات هميشه درباره من با تو صحبت خواهد كرد اگرچه من هميشه در كنار تو هستم. در آن هنگام بهشت آرام بود - اما صداهايي از زمين به گوش مي رسيد. كودك مي دانست كه بزودي بايد سفر خود را آغاز كند .پس سوال آخر را به آرامي از خداوند پرسيد : خدايا اگر بايد هم اكنون به دنيا بروم لا اقل نام فرشته ام را به من بگو. خداوند او رانوازش كرد و پاسخ داد : نام فرشته ات اهميتي ندارد ولي مي تواني او را "مادر" صدا كني.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 19 آذر 1385 - 22:48    
Raha
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 22 آبان 1385
germany.gif

امتياز: 2475

عنوان: خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

خدا چراغی به او داد روز قسمت بود...

خداهستی را قسمت میکرد. خدا گفت: چیزی از من بخواهید هر چه
باشد شما را خواهم داد سهمتان را ازهستی طلب کنید زیرا خدا بخشنده است وهرکه آمد چیزی خواست
یکی پري ميخواست برای پروازودیگری پایی برای دویدن و آن يكي جثه ای بزرگ خواست براي عرض اندام و جبران حقارت و

آن یکی چشمانی تیزبين وآن یکی دریا را انتخاب کرد و یکی آسمان را طلب ميكرد وهركس به فرا خورخود چيزي از آن خالق يكتا درخواست ميكردند .

در این میان کرمی کوچک جلو آمد ومتواضعانه به خدا گفت: خدایا من چیز زیادی از این هستی نمی خواهم نه چشمانی تیزونه جثه ای بزرگ نه پري و نه پایی نه آسماني ونه دریائي
تنها ذره اي ازوجود خودت را به من بده و خدا کمی نوربه او داد. ونام او کرم شب تاب شد. خدا فرمود : هرکه نوری با خود دارد بزرگ است.

حتی اگر به قدر ذره ای باشد. و خطاب به كرم شب تاب فرمود تو حالا همان خورشیدی که گاهی زیر برگ کوچکی پنهان می شوی و رو به دیگران گفت: کاش می دانستید که این کرم کوچک بهترین را خواست زیرا که از خدا جز خدا نباید خواست

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 20 آذر 1385 - 12:35    
niyosha488
کاربر فعال
کاربر فعال

blank.gif

آفرين آفرين Raha, جان

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 26 آذر 1385 - 15:36    
Raha
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

germany.gif

ممنون niyosha جان

چگونه دیوانه شدم ...

این داستان من است برای هر کسی که دوست دارد بداند چگونه دیوانه شدم :

در روزهای بسیار دور و پیش از آنکه بسیاری از خدایان متولد شوند، از خواب عمیقی بر خواستم

و در یافتم که همه نقابهایم دزدیده شده است .

آن هفت نقابی که خود بافته بودم و در هفت دوره زندگانی بر روی زمین بر چهره زدم .

لذا بی هیچ نقابی در خیابان های شلوغ شروع به دویدن کردم و فریاد زدم:

دزدها ! دزدها! دزدهای لعنتی !

مردها و زنها به من خندیدند و برخی از آنان نیز به وحشت افتادند و به سوی خانه هایشان گریختند.

چون به میدان شهر رسیدم، ناگهان جوانی که بر بام یکی از خانه ها ایستاده بود فریاد بر آورد :

ای مردم ! این مرد دیوانه است !

سرم را بالا بردم تا او را ببینم اما خورشید برای نخستین بار بر چهره بی نقابم بوسه زد و این برای

نخستین بار بود که خورشید چهره بی نقاب مرا بوسید ، پس جانم در محبت خورشید ملتهب شد

و دریافتم که دیگر نیازی به نقابهایم ندارم و گویی در حالت بی هوشی فریاد بر آوردم و گفتم :

مبارک باد ! مبارک باد آن دزدانی که نقابهایم را دزدیدند!

این چنین بود که دیوانه شدم اما آزادی و نجات را در این دیوانگی با هم یافتم :

آزادی در تنهایی و نجات از اینکه مردم از ذات من آگاهی یابند زیرا آنان که از ذات و درون ما آگاه شوند،

می کوشند تا ما را به بندگی کشند اما نباید برای نجاتم بسیار مفتخر شوم زیرا دزد اگر بخواهد از

دزدان دیگر امنیت یابد باید در زندان باشد !

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: چهار‌شنبه 29 آذر 1385 - 18:54    
Raha
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

germany.gif

دعاي باران

خشكسالي امان مردم را بريده بود، چنانكه ديگر هيچ كاري را نمي توانستند انجام دهند.
بزرگان شهر در جمعي كه داشتند به اين نتيجه رسيدند كه مردم شهر را جمع كنند و همگي دعاي باران بخوانند، واز خدا بخواهند كه با بارش باران آنها را از خشكسالي نجات دهد.
همه مردم در ميدان شهر جمع شدند و منتظر روحاني شهر بودند تا بيايد و دعاي باران را شروع كنند، بالاخره روحاني آمد و رو به مردم كرد و گفت :
تا به امروز نمي دانستم چرا ما از گرفتاري و خشكسالي نجات نمي يابيم ولي امروز با ديدن شما متوجه شدم ، چرا كه همه ما اينجا جمع شده ايم تا از كائنات بخواهيم بر ما باران نازل كند، ولي در جمع شما فقط همين دختر بچه اي كه اين جلو نشسته با چتر آمده واين يعني فقط يكي از ما به دعايي كه مي كنيم ايمان داريم .

پس بيايد به هر آنچه كه مي خواهيم و انجام مي دهيم ايمان داشته باشيم.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: پنج‌شنبه 30 آذر 1385 - 17:42    
niyosha488
کاربر فعال
کاربر فعال

blank.gif

وقتی ادم فقط به یک روز قبلش برمیگرده تازه میفهمه چقدر راحت عمرش داره میگذره. هرروز داره بال و پر میزنه که فردا بیاد و فلان کار رو بکنه و فلان چیز رو بخره فلان چیز رو بگیره فلان چیز رو ببینه و خلاصه هرروز انتظار فردا برای به دست اوردن چیزهایی که ارزوشون رو داریم و وقتی فردا میرسه و به اون میرسیم و تموم میشه تازه میفهمیم چقدر از روزهای زیبای زندگیمون رو توی این حسرت گذروندیم و تموم شده و تا چشم به هم میزنیم عمرمون هم تموم شده و همش تو حسرت و انتظار گذشته اما واقعا چرا؟

چرا نمیتونیم بیخیال این حسرتهاو ارزوها بشیم و هرروز خوش باشیم و فکر کنیم که امروز حتما یه چیزهایی برامون داره که یه روزی ارزوی داشتنش رو داشتیم و یادمون رفته؟

شاید امروز اصلا از اون فردایی که دلمون میخواد و ارزوش رو داریم ده برابر زیباتر و قشنگتر باشه؟

اما خوب نمیدونم چرا ما ادمها اینطوری هستیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 3 دی 1385 - 11:09    
niyosha488
کاربر فعال
کاربر فعال

blank.gif

چنين دوستى بايد به فرياد دوست برسد

نقل است : كه شخصى را يك شبى اتفاقى حاجت به خانه دوستى افتاد دوست را آواز داد، اما چون صاحب خانه صداى يار خود شنيد و شناخت ، شمشيرى حمايل خود كرده ، و كيسه زرى در دست و كنيز زيبائى در پشت سر، در خانه اش بگشود و با او معانقه نمود رفيقش پرسيد كه كيسه زر و شمشير و كنيز بهر چيست ؟ گفت : با خود فكر كردم كه دوست من بى وقت بدرخانه من آمده خالى از سه حال نيست .
يا دشمنى با او آغاز خصومت كرده كه به حمايت من نيازمند است .
يا فقر و فاقه بر او غلبه كرده كه به زر محتاج است .
يا از تنهائى دلتنگ شده به مونسى مشتاق است .
و من هر سه را قبل از طلب حاضر ساختم كه به هر كدام اشاره نمايد از عهده برآيم .

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 3 دی 1385 - 20:51    
Raha
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

germany.gif

آفرين آفرين ممنون قشنگ بودند

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 4 دی 1385 - 19:12    
niyosha488
کاربر فعال
کاربر فعال

blank.gif

جنینگز، وقتی دست های آلوده اش را می شست، گفت: دانشگاه فایده ای نداشت. با آن همه کاهش بودجه نمی توانستند چیز زیادی به ما یاد بدهند. آن ها فقط به ما مدرک دادند و ما را فرستادند دنبال کارمان.

- چطور آموزش دیدید؟.

- ما آموزش ندیدیم، اما چه فرقی می کند؟. ببین حالا من به کجا رسیده ام.

پرستاری در را باز کرد.

- دکتر جنینگز، شما را در اتاق عمل می خواهند.

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4  بعدی
صفحه 3 از 4

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند