كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> علمي-آموزشي، اجتماعي، فرهنگي -> انجمن مذهبي
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  بعدی
رمضان نامه (همه چيز درباره « ماه مبارک رمضان »)
پست تاریخ: سه‌شنبه 5 شهریور 1387 - 22:38    
moha1592002
مدير انجمن و گالري آهنگ
مدير انجمن و گالري آهنگ

عضو شده در: 24 اردیبهشت 1385
iran.gif

امتياز: 5993

عنوان: خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام دوستان عزیز

اگر یه سری به تقویم تو خونتون بزنید متوجه میشین کمتر از یک هفته دیگه رمضان ماه خود سازی شروع میشه.
این تاپیک تقریبا سه سال پیش راه افتاده دارای مطالب بسیار جالبی در مورد روزه و جمله های زیبایی در وصف اونه خوب من که دیگه دیوونه شدم اینقدر روز شماری کردم و دیگه دووم نیاوردم...
تو این یک ماه زیاد چشمتون به این تاپیک میخوره

به امید اینکه از همین حالا آماده سازی رو شروع کنیم

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 1 شهریور 1388 - 10:31    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

عنوان: رمضان 88 خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام؛
این چهارمین سالی است که در این تاپیک، رمضان را جشن می‌گیریم Razz از رمضان 85 تا رمضان 88
حلول ماه خدا بر شما مبارک. Wink
اگر مطالب ناب در مورد رمضان گیر آوردید، این تاپیک را پربارتر کنید Wink

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: جمعه 7 مرداد 1390 - 21:00    
ronak60
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 8 اسفند 1388
iran.gif

امتياز: 902

عنوان: پاسخ به «رمضان نامه (همه چيز درباره « رمضان »)» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

سلام به دوستای گل آفتابگردان؛
ساعتها شروع به شمارش معکوس کرده‌اند برای آغاز مهمانی.

این ششمین سالی است که ماه رمضان را با هم جشن می‌گیرید.
جشنتان مبارک

من آنچه شرط بلاغت است با تو می‌گویم ...
در روز قیامت انسان حسرت هایی زیادی می‌خورد و به خاطر همین است که "روز حسرت" نامگذاری شده است. اما در آن روز چند چیز حسرتشان افزون بر حسرت‌های دیگر است:
1_ روزه هایی که در تابستان از انسان فوت شده است.
2_ نمازهای صبحی که از انسان قضا شده است.
3_ و توان مالی و جسمی برای رفتن به زیارت امام حسین (علیه السلام) را داشته‌اید ولی نرفته اید.

شاید تا به حال کسی از خود سوال کرده باشد که:
اگر خداوند به شیطان مجال نمی‌داد، من را وسوسه نمی‌کرد و من گناه نمی‌کردم.
در این ماه که ماه بنده خداست خداوند دست و پای شیطان و دار و دسته‌اش را بسته. پس حواسمان جمع باشد اگر گناهی از ما سر بزند از ذات پلید و ناسپاس خودمان است و بهانه‌ای نیست.

ماه رمضان ماه خاصی است و بر سایر ماه‌ها برتری دارد. شب ها، روزها و ساعات آن از بهترین شب ها، روزها و ساعات است. ماهی است که به میهمانی خدا دعوت شده‌اید و از کسانی هستید که مورد اکرام خدایید. نفس‌های شما همچون تسبیح، خوابتان مانند عبادت، اعمالتان مقبول و دعایتان مستجاب است. کتاب قرآن در این ماه نازل گردید که سعادت انسانها را تضمین می‌کند و نیز در روایات اسلامی چنین آمده که همه کتاب‌های بزرگ آسمانی در این ماه نازل شده اند. به حدیث زیر توجه کنید:
" امام صادق (علیه السلام) فرمودند:
تورات در ششم ماه مبارک رمضان، انجیل در دوازدهم، زبور در هجدهم و قرآن مجید در شب قدر نازل گردیده است. "

اندرون از طعام خالی دار/تا در آن نور معرفت بینی

التماس دعا
موفق باشید: P

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 8 مرداد 1390 - 11:47    
soojy
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 14 خرداد 1390

iran.gif

امتياز: 498

عنوان: پاسخ به «رمضان نامه (همه چيز درباره « ماه مبارک رمضان »)» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام به آفتابگرداني‌ها!
تا دو روز ديگه وارد ماه عشق مي‌شيم، كاش شرط عاشقي رو رعايت كنيم و خود فراموشي رو ياد بگيريم، كه به قول حافظ:
ميان عاشق و معشوق هيچ حايل نيست تو خود حجاب خودي حافظ از ميان برخيز

امسال اولين سالي هست كه با آفتابگرداني‌ها به مهماني خدا مي‌رم، از همتون مي‌خوام كه برام دعا كنيد.
----------
پيامبري از از پيامبران خدا به همراه مردم براي دعا و تقاضاي باران از شهر بيرون آمد،‌ در آن هنگام مورچه‌اي را ديد كه به حالت دعا و نيايش دست به سوي آسمان بالا برده است، با ديدن آن منظره به مردم گفت: بازگرديد كه خدا به خاطر اين مورچه دعاي شما را پذيرفت.
منبع: نهج الفصاحه

كاش به اندازه يك مورچه پيش خدا ازش داشته باشيم...

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 8 مرداد 1390 - 12:36    
rezvaneh
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 16 خرداد 1390
blank.gif

امتياز: 1368

عنوان: پاسخ به «رمضان نامه (همه چيز درباره « ماه مبارک رمضان »)» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

السلام عليک يا شهر الله الاکبر و يا عيد اوليائه
در ماه پر خير و برکت رمضان برايتان قبولي طاعات و عبادات را آرزومندم.
التماس دعا.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
باایمان، سلامت و شاد باشید.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 8 مرداد 1390 - 13:58    
moznebin
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 9 مرداد 1389
iran.gif

امتياز: 232

عنوان: پاسخ به «رمضان نامه (همه چيز درباره « ماه مبارک رمضان »)» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

مبارک باشه رمضان المبارک بر همه ی بندگان خدا...
این ماه برای گنهکارایی مثل من، خیلی خیلی امیدبخش و زنده کنندسRazz
اللهم اغفرلنا و رحمنا و تب علینا انک انت الغفور الرحیم و صلی الله علی محمدوآل محمدوعجل فرجهم
التماس دعااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااEmbarassed

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 10 مرداد 1390 - 03:45    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

سلام؛ Razz
ساعت 4:40 سحر (احتمالاً) اولین روز ماه رمضان 90 هست و چه حالی می‌ده سحرخیزی Razz

من هم تبریک می‌گم ورودمون به این ماه و میهمانی رو.
شش سال هست که این تاپیک بالا میاد و خاطرات ماه رمضان هر سال رو جمع می‌کنه و پایین می‌ره و چقدر زود گذشت این شش سال Embarassed

خدا به همون توفیق بده که بدون هیچ مانعی در این میهمانی شرکت کنیم و با موفقیت به پایان برسونیمش... إن شاء الله.

مطالب و لینک‌های خوبی که در مورد ماه رمضان پیدا می‌کنیم رو در این تاپیک قرار بدید Wink

تشکرها از این پست: Gytyonline (دوشنبه 10 مرداد 1390 - 08:56) meh_ham (دوشنبه 10 مرداد 1390 - 11:07) glasy_heart (دوشنبه 10 مرداد 1390 - 16:11)

پست تاریخ: سه‌شنبه 11 مرداد 1390 - 11:07    
anari
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 11 اسفند 1388
blank.gif

امتياز: 1182

نقل قول:

در روز قیامت انسان حسرت هایی زیادی می‌خورد و به خاطر همین است که "روز حسرت" نامگذاری شده است. اما در آن روز چند چیز حسرتشان افزون بر حسرت‌های دیگر است:
1_ روزه هایی که در تابستان از انسان فوت شده است.
2_ نمازهای صبحی که از انسان قضا شده است.
3_ و توان مالی و جسمی برای رفتن به زیارت امام حسین (علیه السلام) را داشته‌اید ولی نرفته اید.

حسرت حسرت حسرت... این چه حسی‌ه که خدا این قدر به بنده‌های سرگشته‌اش تذکر داده‌؟ حسرت چيه؟

قبلن‌ترها وقتی این هشدارها را می‌شنیدم یاد امتحان‌ نخوانده‌هام می‌افتادم که بعدش حسرت می‌خوردم ای بابا چقدر راحت بود و تنبلی کردم Crying or Very sad ... یا حسرت اینکه فلان موقعیت مالی که یک ماه براش دویدم و آخرش یکی دو روز تعلل کردم و از دست‌م پرید ... یا حسرت از دست دادن وقت... یا فلان اشتباه که روش کلی هزینه دادم... به هر حال درک‌م از حسرت همین‌ بود دیگه... یه کم بیشتر یه کم کمتر...

تا اینکه يك ظريفي از حسرت روز قيامت يك مثال دنیایی قشنگي مي‌زد... (جوونای دم بخت خوب اين مثال بهشون مي‌چسبه! Embarassed )

يك آقايي هست يه دوست خيلي خوبي داره.. . خانواده‌ اين‌ آقاي دوست خيلي باكلاس، پول‌دار، اهل فضل و هنر و ادب و با حال و مهربان و خوب ... اصلاً گـُل‌ه گـُل‌ه گـُل ... يه خانواده‌اي در حد لاليگا!... آقاي دوست يك خواهر داره!

خواهر اين آقاي دوست سرآمد این خانواده گـُل‌ه.... از کمالات و جمالات هر چی بگی کم گفتی!...... یک خورشيد مهربان خاکی!... اصلاً انسان كامل! حتي از تخيل ایده‌آل گرایانه همسر آینده آقاهه هم بيشتره! يك چيزي شبيه به كارتون‌هاي ژاپني رومنس‌ها! از همون چشم بشقابي‌ها!! بعد تازه آب حیات خورده‌ هیچ وقت پیر نمی‌شده... اصلاً یه چیزی می‌گم یه چیزی می‌شنوید!!!!!!!!!!!

بعد اين آقاهه بدجوري گلوش پيش اين خواهر آقاي دوست گير مي‌كنه... ولي هرچي پيش خودش چرتكه مي‌اندازه مي‌بينه كه ای بابا اين‌ها كه به من دختر نمي‌دهند من كجا و اين خانواده كجا! من كجا و اين دختر كجا! اصلاً حيف اين دختر است به من شوهر كند!! شاهزاده باید خواستگاري بیاید... هر چي دلش نهيب مي‌زنه... شب و روز نداره... تا اينكه آخرش آقاهه به يقين مي‌رسه كه فكر و خيال بيهوده به سرش راه نده... از لجش زودي مي‌ره يه زن مي‌گيره...

چند وقت بعد...!

يك روز آقاهه آقاي دوست را مي‌بينه... مي‌نشينند به گفت و گو... تا اينكه آقاي دوست يكجوري حرف رو مي‌چرخونه و مي ‌پرسه : «ازدواج كردي؟»
آقاهه مي‌گه : «بله»
آقاي دوست مي‌گه: «چرا؟ با كي؟ چطور؟»
آقاهه مي‌گه : «حالا چي شده مگه؟ چته؟»
آقاي دوست مي‌گه: «عجب! اين قدر حرفت توي خانه ما بود... اين قدر بابام مي‌گفت چه پسر خوبی‌ه... اين قدر مادرم قربون صدقه‌ات مي‌رفت... اين قدر خواهرم قند توي دلش آب مي‌شد وقتي حرف تو به ميان مي‌امد و جيك نمي‌زد!... اين قدر دوست داشتيم داماد ما مي‌شدي!!!! »

حالا حال اين آقاهه مي‌شه «حسرت»!

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: پنج‌شنبه 13 مرداد 1390 - 15:35    
anari
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 11 اسفند 1388
blank.gif

امتياز: 1182

هایی عجب حالی می‌ده‌ها... هایی... هایی... Shocked
بدانلودید
یک ترک 5 دقیقه‌ای ماه رمضانی... 720 کیلوبایت

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: پنج‌شنبه 13 مرداد 1390 - 16:35    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

عنوان: Re: پاسخ به «رمضان نامه (همه چيز درباره « ماه مبارک رمضان »)» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

anari نوشته است:
هایی عجب حالی می‌ده‌ها... هایی... هایی... Shocked
بدانلودید
یک ترک 5 دقیقه‌ای ماه رمضانی... 720 کیلوبایت

سلام؛
آقا جاتون خالی من قبل از ماه رمضان هر چی این چشم لامصبم دید خوردم! دائم دهنم جنبید!
حالا اگر بدونید چقدر پشیمونمCrying or Very sad
واقعاً سخت می‌گذره!
من طی روز دائم دارم می‌خندم! فکر می‌کنم واقعاً مرد می‌خواد توی این دمای 40 درجه دوام بیاره و آخ و اوخ نکنه!

اما خداییش، من فکر می‌کنم وقتی خدا از اون بالا نگاه می‌کنه، اشک تو چشم‌هاش جاری می‌شه نه؟ باور نمی‌کنه بنده‌هایی داره که حاضرن اینقدر به خاطرش تحمل کنن.

خدایا! خودت مواظب باش اجر این تحمل‌ها ذایل نشهCrying or Very sad

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  بعدی
صفحه 7 از 8

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند