كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> علمي-آموزشي، اجتماعي، فرهنگي
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4  بعدی
سلامت باشین
پست تاریخ: جمعه 31 شهریور 1385 - 23:33    
bahar
سَرور ماست!
سَرور ماست!

عضو شده در: 16 مرداد 1385

blank.gif

امتياز: 8091

عنوان: خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

باشه دست شما هم درد نکنه جناب moha اولا من که همون بالا گفتم این مطالب از این ور اونور گرفتم شاید یکی پیدا بشه
که اینا رو نخونده باشه
در ضمن این آخری از یک روزنامه بود paste نبود شکر خدا Mr. Green

ولی خداییش اگه میگین(همه اعضا ) این مطالب که من paste کردم ، تایپ کردم و یا هر چی دیگه
لازم نیست و وقت تلف کردن و بی فایده است برای این قسمت بگین دیگه نذارم

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 1 مهر 1385 - 06:24    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47792

moha1592002 نوشته است:
دستت درد نكنه ولي خودمونيم يه سايت گير اوردي وداري همش رو paste ميكني(شوخي كردم خانم دكتر)

Shocked
خوب شوخي‌هاي خفن مي‌كني، بچه مردم بهش بر مي‌خوره ديگه Embarassed
تاپيك به اين خوبي، شيتو (Shitev) (شيتو يه كلمه محلي ساوه‌اي هست به معني: واسه چي، چطور؟) سنگ مي‌ندازي Confused Razz Wink

bahar جان،
من كه از مشتري‌هاي پروپا قرص اين تاپيكم، خوشحال مي‌شيم ادامه بدي Wink

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 1 مهر 1385 - 10:56    
bahar
سَرور ماست!
سَرور ماست!

blank.gif

سلام
آقا حمید من جدی گفتم و اینم می دونم که جناب moha شوخی کردن ولی خوب گفتم شاید مناسب اینجا نباشه

ممنون

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 1 مهر 1385 - 11:08    
libero
عضو گروه مديريت آفتابگردان
عضو گروه مديريت آفتابگردان

عضو شده در: 16 آبان 1384
iran.gif

امتياز: 11304

عنوان: خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

bahar, جان دستت درد نکنه خیلی مطالب مفیدی میزاری

من که خیلی استفاده کردم .

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 1 مهر 1385 - 16:54    
moha1592002
مدير انجمن و گالري آهنگ
مدير انجمن و گالري آهنگ

عضو شده در: 24 اردیبهشت 1385
iran.gif

امتياز: 5993

واي من شرمندم بهار خانم ببخش به خدا قصدم فقط مزاحه .

باور كن تموم مطالبتو مي خونم خيلي هم خوشم مياد .

تو رو خدا بگو كه ار دستم ناراحت نيستي. اگه بخواي ديگه باهات (با مطالبت) شوخي نميكم(بعلت كم بودن سرعت خودتون صورتكه التماس رو تصور كنيد)
باتشكر

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 1 مهر 1385 - 17:27    
bahar
سَرور ماست!
سَرور ماست!

blank.gif

سلام
جناب moha من که گفتم متوجه شدم شوخی کردین

نه من فقط به طور کلی می خواستم بدونم که این مطالب حالا هر چی و به هر صورت اصلا لازمه ایجا باشه یا نه همین

حالا اینقدر حرص نخورین

ولی سوای این حرفا تو این فضا خیلی زحمت می خواد که آدم بفهمه که طرف داره شوخی میکنه یا جدیه Mr. Green

امیدوارم مطالب paste شده کمتری اینجا بذارم البته بقیه دوستانم کمک کنن بد نیست Embarassed

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 11 مهر 1385 - 21:30    
bahar
سَرور ماست!
سَرور ماست!

blank.gif

گرفته شده از جراید Embarassed

توصیه وزارت بهداشت در ماه مبارک رمضان
وزارت بهداشت به هموطنان روزه دار توصیه کرد : در ماه مبارک رمضان به جای غذاهای چرب و سرخ شده از غذاهای آب پز ، بخار پز و کبابی استفاده کنند.
در این اطلاعیه بر ضرورت استفاده از چهار گروه اصلی غذائی (نان ، غلات ، میوه ها و سبزی ها ، گوشت و حبوبات وتخم مرغ ، شیر و لبنیات )در برنامه غذائی تاکید و توصیه شد :افراد روزه دار همانند زمانی که روزه نیستند سه وعده غذا بخورند که این وعده ها شامل افطار ، شام و سحر است . البته مصرف غذا در دفعات کمتر مثلا دو بار در روز نیز اشکالی ندارد و بهتر است غذای مصرفی در وعده سحری خصوصیات و ویژگی وعده نهار را داشته باشد .
...مصرف شیر گرم و فرنی و یا شیر برنج هنگام افطار مناسب است و استفاده از مواد آبکی کثل سوپ ، آش ، حلیم بدون روغن و مایعات به هنگام افطار وسحر موجب حفظ تعادل آب و املاح افراد روزه دار می شود . استفاده از سبزی ها و میوه ها زمانی بین افطار تا سحر به دلیل اینکه منبعی از فیبر هستند برای دستگاه گوارش بسیار مفید است و مانع بروز یبوست می شود .
...مصرف مواد غذائی شیرین در وعده سحری توصیه نمی شود . مصرف مواد غذائی شیرین با تحریک انسولین موجب ورود قند خون به داخل سلولها و در نتیجه کاهش قند خون می شود . همچنین مصرف مواد غذائی شیرین و حاوی قند های ساده مثل شیرینی و شکلات در وعده سحری موجب می شود شخص زودتر گرسنه شود .
روزه دارن باید برای تامین آب مورد نیاز پس از صرف افطار و تا قبل از خوا ب به تدریج انواع میوه ، چای کمرنگ و سایر مایعات به ویژه آب برای جبران کم آبی بدن بنوشد و افطار خود را با کمی آب گرم و یا چای آغاز کرده و پس از آن می توانند ا زخرما یا کشمش استفاده نمایند ، زیرا این دو سبب کنترل اشتها می شود .
...مصرف خرما در ماه مبارک رمضان در تنضیم قند خون بسیار مفید است . همچنین به افراد روزه دار توصیه شده است به جای مصرف انواع شیرینی مثل زولبیا و بامیه که فقط حاوی انرژی و فاقد مواد مغذی ( ویتامین ها و املاح ) هستند از مواد غذائی طبیعی شیرین مثل خرما ، کشمش و انواع میوه استفاده کنند .
مصرف آب زیاد به هنگام صرف افطار سبب اختلال در هضم مواد غذائی می شود ، همچنین مصرف مقدار زیاد آب بعد از صرف سحری نیز توصیه نمی شود . ...از مصرف تنقلات زیاد در فاصله افطار تا سحر پرهیز شود . چرا که این مواد موجب می شود به هنگام سحر به دلیل پر بودن معده ، میل به غذا کاهش پیدا کند .

این مطلب آخرین بار توسط bahar در سه‌شنبه 11 مهر 1385 - 21:50 ، و در مجموع 2 بار ویرایش شده است.
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 11 مهر 1385 - 21:33    
bahar
سَرور ماست!
سَرور ماست!

blank.gif

اشتباه شد شرمنده همگی Embarassed

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: چهار‌شنبه 12 مهر 1385 - 08:28    
niyosha488
کاربر فعال
کاربر فعال

عضو شده در: 11 مرداد 1385

blank.gif

امتياز: 14831

به به خانم دکتر چه عجب افتخار داديد برا مريضاتون يه ويزيت انجام داديد Wink

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: چهار‌شنبه 12 مهر 1385 - 10:20    
niyosha488
کاربر فعال
کاربر فعال

عضو شده در: 11 مرداد 1385

blank.gif

امتياز: 14831

زبان خوراکي ها
اسم من «باميه» است !

اگر تب كهنه داريد، با من به جنگش بشتابيد.
گل من صفرا و سودا را مى برد.
كرم معده را از بين مى برم و اشتها را صاف مى كنم ...

به من باميه و گاهى باميا مى گويند البته نه آن باميا كه قنادها از تركيبات زولبيا به شكل من ساخته و در ماه مبارك رمضان شب چره عمومى است . من يك ميوه ى خورشى هستم كه شما با من مى توانيد خوراك و خورشى لذيذ درست كنيد.
نختسين گياه شناسى كه در اطراف من مطالعه كرده است، ابوالعباس اشبيلى نام داشت و يكى از شاگردان او به نام ابن بيطار تحقيقات او را دنبال كرد، و زادگاه اوليه ى مرا مصر دانسته است .
من از خانواده پنيرك هستم و مانند ساير بستگان خود، مثل ختمى داراى لعاب و ماده لزج بوده و با كمك اين لعاب است كه سينه هاى خسته و كوفته را نرم و گرفتگى صدا و آواز را باز مى نمايم . با تخم و لعاب خود معده و روده ها را جارو كرده ، و روغن زده و نرم مى نمايم . اشتها به غذا را زياد مى كنم ، سرفه را درمان مى كنم و فساد خون - بلغم و صفرا و سودا را رفع مى نمايم . به علت ماده ضد عفونى كه دارم ، كرم معده و كرمك را از بين ميبرم - برگ من خنك و مرطوب كننده است .
ساقه بوته ى من ، دافع بلغم و آب خيسانده ى آن ، درمان تب هاى كهنه و مزمن است . مشروط بر اينكه چند روز متوالى از آن بياشاميد. در هندوستان تكه اى از ساقه مرا با يك شاخه گشنيز ريز ريز كرده ، شب در آب مى خيسانند و صبح كمى آن را كوبيده و صاف مى كنند و با كمى عسل شيرين كرده و نصف آن را صبح و نصف ديگر را شب مى نوشند.
ريشه ى من تلخ و تند و ملين است ، گل من مسهل صفرا - سودا و بلغم مى باشد.
من داراى ويتامين ((ث ))، ويتامين ((آ)) و ((ب )) مى باشم ، و از فساد خون جلوگيرى مى كنم و اعصاب را تقويت مى نمايم و به چشم و نيروى بينايى كمك مى نمايم . در روى پوست و كرك هاى من ، مقدارى منگنز و كبالت وجود دارد كه غذاى غدد داخلى بوده ، و ترشح آن ها را تنظيم مى نمايد.
در اينجا اجازه مى خواهم عنان سخن را به دست يكى از بستگانم به نام ختمى بدهم و با شما خداحافظى نمايم .
ختمى
ما دو برادر هستيم به نام هاى پنيرك و ختمى و در كتب طبى به ما خبازى مى گفتند.
ريشه من داراى 30 درصد لعاب - مقدارى نشاسته - آسپراژين و تبائين است . مقدارى تانن و قندهاى قابل تبلور دارم . يك ماده رنگى زرد هم در ريشه من موجود است و كمى هم روغن دارم .
ريشه گل و برگ ما دو برادر را به عنوان نرم كننده سينه و شكم به كار مى برند و براى معالجه زكام و گلو درد مصرف مى نمايند.
هنر ديگر ما آن است كه مانند باميه صدا را باز و گرفتگى آواز را برطرف مى نماييم ، و از قديم خطبا و اهل منبر و صاحبان صوت خوب و حنجره ى طلايى ، به ما خانواده علاقه ى فراوان داشتند.
تخم ما مسهلى قوى است و اخلاط را از معده بيرون مى كند، و گرفتگى روده ها را باز مى نمايد، و درمان خوبى براى عرق النسا (سياتيك ) است .
جوشانده آب تخم من ، با شكر اخلاط سوخته را از امعاء خارج مى نمايد و ضماد آن ورم را از بين مى برد و درد را ساكت مى كند و ضد سم عقرب مى باشد. جوشانده برگ گل و ريشه و تخم ما را از راه دهان و تنقيه هر دو استعمال مى نمايند، و با برگ ما بيشتر ضماد درست مى كنند و براى تحليل اورام به كار مى برند.
ريشه ما را معمولا خشك كرده ، و كوبيده و آرد آن را در صنعت داروسازى براى ساختن حب به مصرف مى رسانند.
ما بطور خودرو در اكثر نقاط ايران مخصوصا اطراف تهران - نواحى البرز - رده هفت حوض و همچنين گيلان و آذربايجان و نواحى غربى درياى مازندران - اصفهان - خراسان و جنوب ايران مخصوصا در جزيره قشم - بندرعباس - كرمان و بلوچستان به عمل مى آييم . در بلوچستان به ما اوت يرقوچاكو - سر - كوكو و پچكو مى گويند.

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4  بعدی
صفحه 3 از 4

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند