كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> بخریم یا نخریم؟
پاسخ دادن به این موضوع
کتابخوان یا تبلت ؟ کدام را بخرم ؟
پست تاریخ: چهار‌شنبه 21 مهر 1395 - 19:08    
hamidbn
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 14 آبان 1385
blank.gif

امتياز: 1244

عنوان: کتابخوان یا تبلت ؟ کدام را بخرم ؟ خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

به نظر شما برای خواندن کتاب الکترونیک چه فارسی و چه انگلیسی، تبلتی مانند آیپد بهتر است یا کتابخوانی مانند آمازون ؟

و اینکه کتابخوان ها قابلیت عکسبرداری دارند که مثلا از روی یکسری صفحات کتاب عکس بگیریم و بعد مطالعه کنیم ؟

ممنون

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: جمعه 23 مهر 1395 - 15:27    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

عنوان: پاسخ به «کتابخوان یا تبلت ؟ کدام را بخرم ؟» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام.
این روزها کتاب‌خوان دیگه مثل رادیو ضبط قدیمی می‌مونه. البته فکر می‌کنم اکثر کتاب‌خوان‌ها با تبلت فرق خاصی نداشته باشن.
به هر حال، به نظر من تبلت بهتره. به خصوص اگر تبلتی مثل Surface باشه که همه جا مثل یک کامپیوتر کامل عمل کنه. (آی.پد و کلاً محصولات اپل محدودیت‌های زیادی داره که اعصاب آدم رو خرد می‌کنه و وقت آدم رو تلف می‌کنه. من خودم قصد دارم یک Surface بخرم...)

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: چهار‌شنبه 28 مهر 1395 - 10:34    
mrsmhn
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 23 تیر 1392
iran.gif

امتياز: 2285

عنوان: پاسخ به «کتابخوان یا تبلت ؟ کدام را بخرم ؟» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام دوست عزیز
بنده قبلا فکر میکردم که عمر کتابخوان ها به اتمام رسیده. ولی دو سال پیش که برای تحصیل به اروپا رفتم با کمال تعجب دیدم خیلی از مردم از کتابخوان ها استفاده میکنند(!) و بازار کتابخوان ها برعکس ایران بسیار داغ است.
افراد زیادی و در مترو و مکان های عمومی میدیدم که از کتابخوان استفاده میکنند.
به همین علته که آمازون (بزرگترین فروشگاه دنیا) همچنان بر روی این دستگاه سرمایه گذاری میکنه و سود خوبی هم داره.
این که کتابخوان بخرید یا تبلت بستگی به میزان استفاده شما از این دستگاه داره. اگه کتابخوان حرفه ای هستید (و هر روز زمان زیادی مطالعه میکنید) و برای سلامت خودتون ارزش قائلید توصیم کتابخوان هست، خیلی برای سلامتی چشم در این دستگاه ها کار شده. ولی اگه قرار نیست ساعت ها کتاب بخونید، واسه کتابخوان اصلا هزینه نکنید و همون تبلت بهتره.
در حقیقت یکی از افرادی که از کتابخوان استفاده میکرد، بهم گفت: مطالعه در کتابخوان مثل مطالعه کتاب هست و اصلا چشم اذیت نمیشه!
چون در کتابخوان ها بسیار حرفه ای برای مطالعه کار شده، از جهت سلامتی قابل قیاس با وسائلی مثل تبلت نیستند.
مزیت بعدی غیر قابل رقابت کتابخوان ها میزان شارژدهی انهاست.کتابخوان ها معمولا بین 30 تا 60 روز شارژ دارن!!! در حالی که موبایل یا تبلت حدود ده ساعت!
یعنی شما کتابخون و امروز شارژ کنید تا یکی دو ماه راحت فقط بخونید و صفا کنید!
امیدوارم تجربه بنده براتون مفید باشه
در مورد عکس گرفتن، بستگی به نوع کتابخوان داره. بعضی کتاب خوان ها بسیار حرفه ای هستند و جز کتاب هیچ کار دیگه ای انجام نمیدن. ولی بعضی دیگه وسائل جانبی مثل پخش موسیقی و ... دارند. میتونید به سایتهایی مثل دیجی کالا مراجعه کنید.
یاعلی

تشکرها از این پست: ir1979 (چهار‌شنبه 5 مهر 1402 - 23:11)

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

صفحه 1 از 1

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند