كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> علمي-آموزشي، اجتماعي، فرهنگي -> انجمن مذهبي
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4  بعدی
حکم شرعی استفاده از نرم افزار های خارجی کرک شده
پست تاریخ: یکشنبه 4 آبان 1393 - 17:01    
bidak
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 29 تیر 1392

blank.gif

امتياز: 1376

عنوان: Re: پاسخ به «حکم شرعی استفاده از نرم افزار های خارجی کرک شده» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

mahnazSALAS نوشته است:
هه ...!
از کسایی که دلشون مثل خودم پاک نیست بیشترازین انتظار ندارم
چون اونقدددددر به خدا ایمان دارم
که جواب اینجور تیکه هارو بسپارم به خودش
در ضمن یادم نمیاد ازکسی کمکی توی پستم خواسته باشم ..

اگه انقد به خدا ایمان داری پس چرا وقتی مرجع تقلید داریم در مورد بقیه اینجوری حرف میزنی!!
وقتی انقد با توپو تشر حرف میزنی خوبه یه تلنگر هم میخورد که یه نگاه به نرم افزارای سیستمت بندازی.
بچهSurprised

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 4 آبان 1393 - 23:30    
mahnazSALAS
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 13 مهر 1393
iran.gif

امتياز: 4890

عنوان: پاسخ به «حکم شرعی استفاده از نرم افزار های خارجی کرک شده» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

من راجب کسی حرفی نزدم نظر خودمودادم انگاربرای شما مفهوم انجمن توجیح نشده
مهم نیست
در ضمن بی احترامیتونم نادیده میگیرم

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 4 آبان 1393 - 23:55    
bidak
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 29 تیر 1392

blank.gif

امتياز: 1376

عنوان: پاسخ به «حکم شرعی استفاده از نرم افزار های خارجی کرک شده» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 15 آذر 1393 - 21:28    
IT_eng
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 15 آذر 1393

امتياز: 37

عنوان: پاسخ به «حکم شرعی استفاده از نرم افزار های خارجی کرک شده» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

ای بابا، این چیزها که واقعا جای بحث فراوون داره، و یکی دو مورد هم نیست. از سی.دی نرم افزاری گرفته تا کتاب و آهنگ و فیلم و ... اگر واقعا خدا یقمونو بخواد بابت اینا بگیره اون دنیا، نصف زندگی ما ایرانیا (از جمله امثال من که 90 درصد کتابامون تو دانشگاه انگلیسی بود و کپی از کتاب اصلی که کتابخونه دانشگاه یه دونشو خریداری کرده بود یا پی.دی.إفش) غیرمجاز بوده.
اما واقعا اگر تحریمها رو بردارن و قیمت دلار قدری کم بشه که خرید این وسایل ممکن بشه با حقوق ما ایرانی ها، من حتما اقدام به خرید اصل می کنم.
اما جدا از همه اینا، آقا حمید، به نظرم دزدی، دزدیه، حال چه از دشمن، چه از کافر، چه از مسیحی یا مسلمون.

همگی پیروز باشید Razz Razz

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: جمعه 24 بهمن 1393 - 12:15    
makhmalbaf
تازه به جمع ما پيوسته
تازه به جمع ما پيوسته

عضو شده در: 24 بهمن 1393

امتياز: 18

عنوان: Re: پاسخ به «حکم شرعی استفاده از نرم افزار های خارجی کرک شده» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

bidak نوشته است:
mahnazSALAS نوشته است:
ولی من کلا مخالفم با این قضیه که حالا چون اونا دارن به کشورهای دیگه وحتی خود ما ظلم میکنن مام جواب اونارو با بدی بدیم
این اصلا درست نیست !!! اگر قرار باشه ماهم مثل اونا دزدی کنیم که میشیم دقیقا عین اون ها پست ودزد وبی رحم!!!
پس همیشه سعی کنیم تو زندگیمون جواب بدی رو بابدی ندیم
بهترین کار اینه که بسپاریمشون به خدا آقای نیرومند!

پس توصیم به شما اینه که اگه ویندوز اورجینال ندارین از لینوکس استفاده کنید.
واسه شروع اوبونتو خوبه.
یه اسکرین شات از برنامه های نصب شده روی سیستمت واسمون بزار.
برنامه نویسی کار کردی؟چه زبان هایی؟با چه نرم افزارایی؟
دانلود منیجر داری؟
فتوشاپ کار کردی؟
آفیس چی؟
و .....
اول خودت شروع کن بعد بقیرو نصیحت کن!!!!

سلام
خوشحالم که افرادی مثل LittleGirl و mahnazSALAS و.. این جور مسائل باب شده براشون تنش فکر ایجاد می کنه و همه عادت کردیم بهش نادیده نمی گیرن.

bidak عزیز!
من افرادی رو میشناسم که ادامه تحصیل ندادن تا مجبور نشن از نرم افزار های کپی شده استفاده کنن.
فقط برای اینکه بدونی ، که اگه بخوای ممکنه می گم که میشه آدم می خواد لپ تاپ بخره دنبال سیستمی باشه که ویندوزش اورجینال باشه . یا لازم نیست حتمی از فتو شاپ استفاده کنیم . و...

پیشنهاد به دوستایی که براشون مهمه:
لپ تاپ هایی هستن که روش علاوه بر سیستم نرم افزار های اروجینال دیگه ایی هم روشون هست ( نرم افزار هایی مثل افیس ، فوتوشاپ ، پیریمریا و...)
مثلاASUS T100T روی ویندوز 8.1 افیس 2013 هم داره

تشکرها از این پست: daneil (پنج‌شنبه 30 بهمن 1393 - 11:57)

پست تاریخ: جمعه 24 بهمن 1393 - 12:18    
makhmalbaf
تازه به جمع ما پيوسته
تازه به جمع ما پيوسته

عضو شده در: 24 بهمن 1393

امتياز: 18

عنوان: پاسخ به «حکم شرعی استفاده از نرم افزار های خارجی کرک شده» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

نظر شخصی من اینکه :
ایده آل اینکه از هیچ نرم افزار کپی نباید استفاده کرد. ( معمولا مشابه نرم افزار های اوپن سرسش هم وجود داره)

اما خوب چون نمیشه ایده آل رو اجرا کرد میشه کمش کرد .
یعنی تا جایی که میشه یا اورجینال بخریم یا استفاده نکنیم .
مثلا لازم نیست رو سیستم هممون بهترین و جدید ترین نرم افزار ها دنیا نصب باشه.
من اگه رو سیستمم فوتوشاپ نباشه نمی میرم Smile

تشکرها از این پست: mahnazSALAS (جمعه 24 بهمن 1393 - 15:28)

پست تاریخ: جمعه 24 بهمن 1393 - 15:35    
mahnazSALAS
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 13 مهر 1393
iran.gif

امتياز: 4890

makhmalbaf,

عزیز به جمع ما خوش اومدین

موفق باشین

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: پنج‌شنبه 30 بهمن 1393 - 11:53    
daneil
تازه به جمع ما پيوسته
تازه به جمع ما پيوسته

عضو شده در: 30 بهمن 1393

امتياز: 9

عنوان: Re: پاسخ به «حکم شرعی استفاده از نرم افزار های خارجی کرک شده» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

Hamid نوشته است:
چه جالب! اتفاقاً امروز توی کلاس فتوشاپ در مورد این بحث می‌کردم Razz

ببینید! من خودم احترام خاصی برای کپی رایت نرم افزارهای ایرانی قائلم. اما چیزی که باعث می‌شه در استفاده از نرم افزارهای خارجی به هیچ وجه اضطراب نداشته باشم، حق‌های بسیار زیادی هست که همین شرکت‌ها و کشورها از ملت ما خوردن و می‌خورن!
میلیاردها دلار از اموال این ملت در بانک‌های اون‌ها مصادره شده و دارن سودش رو می‌خورن. میلیاردها دلار ضرر به خاطر تحریم و امثالهم به این ملت تحمیل شده. حالا ما به خاطر کپی کردن یک نرم افزارشون که از صد تا کشور دیگه سودش رو می‌برن، نگران باشیم؟ Rolling Eyes

این روزها کشورهای غربی و حتی مردمش برای ما حکم کافر حربی رو دارن. چون علناً با ما به جنگ برخواستن و تا در توانشون هست دارن ضربه می‌زنن! و تا جایی که من می‌دونم نظر اسلام اینه و عقل هم حکم می‌کنه که: در یک جنگ، از دشمن هر چقدر سوء استفاده کنی مشکلی نیست... در یک جنگ عاقلانه نیست بشینی بالای سر جنازه دشمن گریه کنی!!!

پس به نظر من انتشار نرم افزارهایی که به دشمن ضربه می‌زنه، از شیر مادرتون هم حلال‌تره. اما نرم افزارهای وطنی طبیعتاً و عقلناً و شرعاً درست نیست بدون اجازه منتشر بشه.

البته مسائل دیگه‌ای هم هست:
- وقتی شما یک محصول رو می‌خرید، با پشتیبانی و خیلی مزایای دیگه می‌خرید. با توجه به اینکه اکثر این مزایا در ایران قابل استفاده نیست، پس محصول نباید اونقدر به ما فروخته بشه. پس مجبوریم...

- موضوع دیگه اینکه: در پشت صحنه شرکت‌ها، همه‌شون از این نوع تکثیرها راضی هستن.
نشون به اون نشون که خیلی‌ها در ایران حتی اسم لینوکس رایگان اوبونتو رو نشنیدن، اما همه بلد هستند با ویندوز پولی کار کنن! و مایکروسافت این رو مدیون کپی‌های غیرمجاز هست... وگرنه از لینوکس بدتر می‌شد... ضمن اینکه از این بین، یکی هم بخره کافیه (که میلیون‌ها نفر از طریق خرید لپ‌تاپ ویندوز رو می‌خرن). اصلاً خودش از هکرها دعوت می‌کنه که اگر تونستید، ویندوز رو کرک کنید...

- این روزها خیلی‌ها لپ‌تاپ می‌خرن. روی اکثر لپ‌تاپ‌ها ویندوز هست. بخشی از پولی که از شما می‌گیرن بابت پول ویندوزه در حالی که هیچ پشتیبانی خاصی به ما نمی‌دن.
پس این اضافاتی که می‌گیرن رو بزنید به پای اون تکثیرهای غیرمجاز، مساوی می‌شیم!

در کل، نگران اون‌ها نباشید! خودشون خیلی خوب می‌دونن چطور سود کسب کنن!
اگر خواستن از ایران هم سود کسب کنن، حقوق ما رو به رسمیت بشناسن و به ما احترام بذارن، اونوقت ما می‌ریم زیر نظر سازمان WTO و سازمان‌های مرتبط با کپی‌رایت و اونوقت مجبوریم که کپی‌رایت رو رعایت کنیم Wink

سلام
واقعا از نظر شما به عنوان مدیر یک سایت تعجب کردم نمیدونم چرا این روزها مد شده که :
یه ایرانی آدم میکشه تقصیر آمریکاست تقصیر عربستانه ....
یه ایرانی اختلاس میکنه تقصیر آمریکاست تقصیر عربستانه ....
یه ایرانی دزدی میکنه تقصیر آمریکاست تقصیر عربستانه...
....
چه ربطی داره آخه یکم انصاف داشته باشید اونهایی که برنامه مینویسید چه ربطی به آمریکا و اسرائیل و ... داره آخه
اگه ما فقط با غرب مشکل داشتیم یه چیزی ما با همه سر جنگ داریم! یاد اون نوشته سیمین بهایی افتادم
روزی که ردپای به جا مانده، شبیه چکمه های کدخدا بود یکی میگفت: دزد، چکمه های کدخدا را دزدیده
دیگری گفت: چکمه هاش شبیه چکمه کدخدا بوده.
هر کسی به طریقی واقعیت را توجیه میکرد، دیوانه ای فریاد برآورد: که مردم؛ دزد، خود کدخداست.
مردم پوزخندی زدن و گفتند: کدخدا به دل نگیر، مجنون است دیوانه است.
ولی فقط کدخدا فهمید که تنها عاقل آبادی اوست.
از فردای آن روز کسی آن مجنون را ندید و احوالش را جویا شدند که کدخدا میگفت :دزد او را کشته است.
کدخدا واقعیت را گفت ولی درک مردم از واقعیت، فرسنگها فاصله داشت.
شاید هم از سر نوشت مجنون میترسیدند چون در آن آبادی، دانستن بهایش سنگین ولی نادانی ،انعام داشت.
فقط بلدیم دزدهایمون رو توجیه کنیم راحت بگید من دزدم تمام دیگه اینکه بگید این آمریکاست فلانه و بهمانه پولامون تو بانکاشون مسدود میکنند خودتون هم میدونید هیچ ربطی به فوتوشاپ و ... نداره
یادمه یه بار توی آمریکا شبکه پرس تی وی رو بسته بودند چه سر و صدایی راه انداخته بود صدا و سیما واقعا خنده ام گرفت انگار همه به ما بدهکارند شما صدا و سیما بیا یک شبکه آمریکایی نام ببر که تو ایران پخشش آزاده جالب اینجاست شب و روز مرگ بر آمریکا یا هر کشور دیگه بعد انتظار داریم بهمون حلوا بدند معلومه هر عملی عکس العملی داره ....
واقعا تاسف خوردم واقعا...

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 3 اسفند 1393 - 00:46    
msdn
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 4 اردیبهشت 1392

امتياز: 359

شکر خدا ماکه یک ساله کاملا کوچ کردیم به اوبونتو و خیلی هم بیشتر از ویندوز داریم لذت نیبریم. اکثر چیز ها هم که توش رایگانه از آفیس گرفته تا ادیتور برای کد زدن به جای فتوشاپ هم که gimp هست که رایگانه. کلا خیلی عالیه . اگه شما هم مثل من با کامپیوتر فقط کد میزنین و وبگردی میکنید و فیلم میبینید کوچ کنید به لینوکس چون واقعا بهتره

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 8 فروردین 1394 - 20:13    
sepehr137
تازه به جمع ما پيوسته
تازه به جمع ما پيوسته

عضو شده در: 8 فروردین 1394

امتياز: 9

با سلام و تشکر از همه ی دوستانی که نظر دادن. ببینید جدای از اینکه قانون کپی رایت در بسیاری از موارد در ایران رعایت نمیشه مسئله ی دیگه ای هست و اونم اینه که تعداد بسیار زیادی از برنامه های موجود برای همه ی سیستم عامل ها اصلا در ایران موجود نیست! برای مثال من در حوزه ی برنامه نویسی اندروید فعالیت دارم و اصلی ترین پیشزمینه برای این کار داشتن کمپایلر جاوا یا اندروید(Eclipse) هست که توسط سایت androiddevelopers.com تحت پشتیبانی گوگل به صورت رایگان برای درخواست کنندگان قابل دانلوده ولی مشکل برای ما ایرانی ها اینجاست که این سایت و همه ی سایت های مربوط به اون که جدید نیخه های کامپایلر رو دارن به کل برای ای پی های ایران فیلتره، حالا درسته که Eclipse رو میشه از جاهای دیگه هم به زحمت بدست آورد و یا فیلترهارو به راحتی دور زد ولی این یه مثال کوچک از یه مسئله ی بزرگه و اون مسئله اینه
ببینید یک برنامه نویس مثل یک نویسنده ی کتاب زحمت فراوانی برای ساخت یک برنامه ی عادی میکشه حالا اگه برنامه خیلی کاردرست و هلو باشه مطمئنا نه فقط یک نویسنده بلکه گاها چند تیم برنامه نویسی تجربه های چندین سالشون رو به کار میگرند و گاها چندین ماه و یا حتی چند سال برای نوشتن اون برنامه یا بازی و... تلاش میکنن به طور قطع حق اونا اینه که در ازای این همه به طور منصفانه پول و... دریافت کنن و هرگز راضی نخواهند شد که برنامه های اونا به صورت رایگان و یا یک بیستم قیمت واقعیش به فروش برسه ولی مشکل(یا شاید هم فرج) جای دیگه ای هست و اون هم هنگام رسیدن برنامه ها به کربران هست! یعنی اینکه بسیاری از این برنامه نویس های زحمت کش برنامه هاشون رو تو سایت ها و منابعی قرار میدن که کلا با جمهوری اسلامی مشکل دارن و اکثرشون امکاناتشون رو برای ای پی های ایرانی فیلتر میکنن برای مثال همین خود من همیشه سعی کردم برنامه ها و بازی هارو چه برای اندروید و ویندوز و...(که البته اکثرا فقط برای اندروید امکان خرید وجود داره!! ) بخرم ولی وقتی که اصلا راحی برای خرید وجود نداره باید چی کرد! منظورم اینه که فروشنده های این برنامه ها با این که خیلیاشون اصلا دشمنی با ایران ندارن و مربوط به کشورهایی بجز آمریکا و... هستن همون موقعی که برنامه هاشون رو تو منابعی قرار میدن که دسترسی به اون ها برای برخی کشورها ممنوع هست قبول میکنن که از سود فردش این برنامه ها در این کشور ها صرف نظر کنن و به سود حاصل از سایر کشورها راضی میشن پس میشه گفت از این نظر ما به اونا ضرری نمیزنیم حتی اگه کپی های برنامه ها رو به صورت کاملا رایگان دریافت کنیم مثال کاملا ملموسش برای افرادی که دستگاه های اندرویدی دارن همین play store هست که برنامه های پولیش برای ایران قابل دانلود نیست!
حالا یه موضوع دیگه هم هست و اونم اینه که ما برای مقابله با بسیاری از برنامه های دشمنامون نیاز به توان نرم افزاری هم داریم و وقتی همه ی برنامه های مورد نیاز ما حتی برای ساخت برنامه های جدید هم در دست دشمنانمون هست اگر ما بیخیال این نرم افزارها بشیم یک راست تحریم رو قبول کردیم و یه جورایی خواسته ی دشمنانمون رو براورده کردیم چون اگر به این نرم افزار ها دسترسی نداشته باشیم حتی خودمون هم نمیتونیم در بعضی از رشته چیزهایی رو بسازیم و خودکفا بشیم یا اگر هم بتونیم سرعت پیشرفت پایین میاد به زبان دیگه ما در جنگی که سلاح های کافی نداریم باید از سلاح های دشمن استفاده کنیم
در پایان به نظر من تحت هر شرایطی باید از مراجع تقلید اطاعت کرد و بهانه هم نیاورد ولی من منظورم از بیان این موضوعات این بود که ما باید شرایط رو به خوبی بدونیم و به بهترین شکل از اطلاعات و راهنمایی های مراجع تقلید و کارشناس ها استفاده کنیم
ببخشید که 7000 خط شد چی کنم اطلاعات فوران کنن نمیشه جلوشون رو گرفت باز هم از همتون ممنون خداوند مهربون حافظ و نگهدارتون.

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4  بعدی
صفحه 3 از 4

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند