كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> اينترنت
پاسخ دادن به این موضوع
سیاه شدن صفحه هنگام بالا آمدن ویندوز
پست تاریخ: دوشنبه 16 دی 1392 - 13:16    
amo_satar
مدير انجمن
مدير انجمن

عضو شده در: 9 اسفند 1389
iran.gif

امتياز: 2532

عنوان: سیاه شدن صفحه هنگام بالا آمدن ویندوز خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

سلام
امروز یکی از دوستان با من تماس گرفت و گفت وقتی مرورگرم رو باز کردم پیغام میداد که باید مرورگر آپدیت بشه پس از آپدیت کردن ویندوز رو ریستارت کردم و وقتی بالا اومد فقط یه صفحه مشکی رنگ میدیدم و خبری از دسکتاپ نبود. چند وقت قبل هم یکی دیگه از بچه ها پس از وصل کردن فلش همین مشکل واسش پیش اومده بود . پس از کلی جستجو تو اینترنت به این نتیجه رسیدم که مشکل از ویروسی به نام "regsrv.exe" هستش که با فایل های اصلی ویندوز اجرا می شود و باعث مصرف زیاد CPU و باعث بالا نیومدن کامل صفحه دسکتاپ در زمان اجرای ویندوز می شود به این معنی که پس از لود ویندوز صفحه دسکتاپ به صورت صفحه ای سیاه رنگ باز می شود که در آن هیچ کدام از آیکون های دسکتاپ و استارت وجود ندارند.

اما راه حل(من خودم تست کردم):

قبل از هر چیز در همان قسمتی که بصورت سیاه نمایش داده می شود کلید های ترکیبی ALT+CTRL+DEL را همزمان فشار دهید تا به صفحه دیگر منتقل شوید.
در این قسمت گزینه Start Task Manager را انتخاب نمائید تا پنجره Task manager برای شما نمایان گردد.
در این قسمت از گزینه Processes دنبال گزینه های regsrv.exe بگردید و همه آنها را end process‌نمائید سپس از منو بار و از گزینه File روی New Task run کلیک نمائید و در کادر مورد نظر باز شده explorer.exe را تایپ و اینتر بزنید تا وارد ویندوز شوید!سپس مراحل زیر را ادامه دهید.
در اکثر مواقع که این مشکل پیش می آید ویروس تنظیمات رجیستری ویندوز را غیر فعال می کند پس در مرحرحله اول باید رجیستری را طبق این روش فعال کرد سپس مشکل بالا آمدن دسکتاپ را حل کرد:

بازیابی regedit:
حل مشکل فقط برای مدیر سیستم(administrator)و کاربرانی که سطح دسترسی ادمین را دارند امکان پذیر است و کاربران عادی یا میهمان باید مشکل را به مدیر سیستم اطلاع دهند.
۱٫به منوی start بروید.
۲٫بر روی run کلیک و تایپ کنید : gpedit.msc
3.نمایی از group policy
4.از کادر سمت چپ به ترتیب user configuration بعد administrative
templates و بعد system رو انتخاب کنید
۵٫در کادر سمت راست دنبال prevent access to registry editing tools بگردید و بر روی آن دو بار کلیک کنید.
۶٫در پنجره ی نمایش داده شده disable را انتخاب کرده و apply و بعد ok کرده تا تغییرات اعمال شود.
۷٫تمام پنجره ها را بسته و باز به start و بعد به run رفته تایپ کنید : regedit
8.مشاهده می کنید که ویرایشگر رجیستری برای شما فعال شده است!
توجه!!: در بعضی از سیستم ها مدیر مربوطه بعضی از دسترسی ها را برای کاربران عادی محدود می کند.
که در این مورد احتمال دارد کاربران اینگونه فکر کنند که سیستم به ویروس آلوده شده است.
پس اگر کاربر عادی سیستم هستید قبل انجام هر گونه عملیات که امکان آسیب رساندن به سیستم را
خواهد داشت،با مدیر سیستم مشکل را در جریان بگذارید.

مرحله دوم :

در Run بنویسید Regedit تا وارد محیط رجیستری بشید. حالا به مسیر زیر برید:

کد:

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionWinlogon

در سمت راست بر روی متغیر Shell دابل کلیک کنید و مقدارشو Explorer.exe بزارید.
از رجیستری خارج بشید ودر Run بنویسید msconfig و از قسمت Startup اگر تیک گزینه ای بنام regsrv.exe زده شده بود آن را بردارید و
بعد از ری استارت مشکل حل شده و صفحه دسکتاپ به طور کامل بالا می آید.

منبع: مجله یوردفان

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست: peyton3000 (دوشنبه 23 دی 1392 - 13:16)

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

صفحه 1 از 1

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند