كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> انجمن پشتيباني پروژه سيستم برگزاري آزمون آنلاين «تستا»
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه 1, 2, 3  بعدی
« تستا » نسخه 1.1 (افزايش امکانات + اصلاح نسبت به نسخه 1)
پست تاریخ: یکشنبه 26 خرداد 1387 - 04:35    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

عنوان: « تستا » نسخه 1.1 (افزايش امکانات + خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام؛

قبل از هر چيز از دوستاني که به طرق مختلف طي اين يکي دو هفته که از انتشار «تستا» مي‌گذره، پيشنهادات خودشون رو به دست ما رسوندند و به خصوص کساني که چند تا مشکل کشف شده رو گزارش کردن، تشکر مي‌کنم.
به ويژه از جناب آقاي «سبحاني» عزيز که هم پيشنهادات و هم گزارش مشکلاتشون باعث شد من خيلي سريع نسخه 1.1 رو منتشر کنم که با گذشت زمان براي کاربران مشکلات به وجود نياد.

و اما، در نسخه 1.1 «تستا» چه تغييراتي اعمال شده است؟
- مهم‌ترين تغيير، افزوده شدن دو فيلد در هنگام تعريف يک آزمون است.
فيلد اول اين امکان را به مدير سيستم مي‌دهد که اجازه مشاهده پاسخ صحيح سؤالات، پس از آزمون را به داوطلب ندهد.
با اين کار، ديگر نگران برگزاري امتحان به صورت غيرهمزمان نخواهيد بود.
چرا که هيچ داوطلبي از جواب صحيح سؤالات تا زماني که تمامي داوطلبان در آزمون شرکت کنند مطلع نخواهد شد.
فيلد دوم امکان مشاهده «نمره نهايي» و «نمودار پاسخگويي» را هم از داوطلب صلب مي‌کند.
اگر هر دو فيلد «خير» باشد، داوطلب، پس از پايان آزمون، هيچ اطلاعي از درستي و يا غلطي جواب‌ها و نمره نهايي خود نخواهد داشت.
پس از برگزاري کامل آزمون، مدير سيستم با ويرايش اين دو مشخصه و تغيير آن‌ها به «بله»، اين امکان را به داوطلبان مي‌دهد که با نام کاربري و رمز عبور خود مجدداً وارد شوند و اين بار از جزئيات کارنامه خود مطلع شوند.

- بقيه تغييرات به نوعي اصلاحيه بودند.
1- در نسخه 1 تستا يک مشکل مشاهده شد و آن اينکه اگر «تستا» بر روي يک شبکه يا بر روي اينترنت اجرا مي‌شد، بايد زمان سيستم داوطلب با زمان کامپيوتر سرور دقيقاً يکي مي‌بود! که خوب، خيلي ايراد بزرگي بود، چون ما ادعا کرده بوديم که نيازي به هيچ نوع تغيير در سيستم‌هاي ديگه نيست Embarassed
مشکل بسيار جالبي بود که خودم لذت بردم وقتي متوجه‌ش شدم.
اما در اين نسخه، اين مشکل حل شده و اصلا مهم نيست که زمان سيستم داوطلبان چطور تنظيم شده باشه، آزمون کار خودش رو انجام مي‌ده Wink

2- در نمايش ساعت در بالاي آزمون مشکلي وجود داشت که در اين نسخه کاملاً بهبود يافته. قبلاً اگر زمان آزمون مثلاً 3 ساعت مي‌شد، داوطلب فقط دقيقه و ثانيه رو مي‌ديد، اما الان اين مشکل حل شده و يک ايراد کوچک هم در نمايش دقيقه در اينترنت اکسپلورر ايجاد مي‌شد که دقيقه سمت چپ مرورگر نمايش داده مي‌شد. اين مشکل هم رفع شد.

3- يک باگ هم موقع افزودن سؤال وجود داشت که البته خودم در جريانش بودم، اما چون نمي‌دونستم چطور مي‌شه اين مشکل رو رفع کرد، قيدش رو زده بودم، اما براي انگليسي زبان‌ها و يا آزمون زبان انگليسي مشکل ايجاد مي‌کرد.
شما در نسخه 1 نمي‌تونيد سؤالي رو اضافه کنيد که بين سؤال، کاراکتر ' وجود داشته باشه. اما اين مشکل در تمامي قسمت‌هاي تستا در نسخه 1.1 رفع شد.

4- بعضي از دوستان گزارش دادند که «تستا» با PHP5 سازگار نيست و اگر روي سايتي نصب بشه که PHP5 داره، موقع آزمون، سريعاً زمان رو تمام شده اعلام مي‌کنه.
اين مشکل هم به طور کامل رفع شد و جاي هيچ نگراني نيست.

توجه: مستندات پروژه نسبت به تغييرات جديد، تغيير کرد و ضميمه پروژه شد.

چطور «تستا» نسخه 1 را به 1.1 آپگريد کنيم؟
با عرض شرمندگي، بايد اعلام کنم که اگر برنامه‌نويسي بلد نباشيد، امکان آپگريد کردن به همين راحتي‌ها امکان‌پذير نيست و نياز به توضيح و دردسر بسيار زيادي دارد.
ضمن اينکه از کساني که احتمالاً تا الان آزمون يا آزمون‌هايي رو به بانک «تستا» اضافه کردن، معذرت مي‌خوام، خواهش مي‌کنم مجدداً اقدام به دانلود «تستا» از آدرس مربوطه کنيد.
http://testa.aftab.cc

البته اگر فايل Testa.zip که اولين بار، دانلود کرده‌ايد را داريد، نيازي به دانلود 15 مگابايت نيست. ابتدا فايل Testa.zip را از حالت فشرده خارج کنيد، بعد، پوشه www را پاک کنيد.
حالا اين فايل را که فقط 700 کيلوبايت است، دانلود کنيد:
http://testa.aftab.cc/download/www.zip
اين فايل را از حالت فشرده خارج کنيد و پوشه www را جايگزين قبلي کنيد.
توجه کنيد، داخل پوشه www نبايد دوباره يک پوشه به نام www باشد! اگر اينطور شد، بايد پوشه www داخلي را به پوشه Testa منتقل کنيد. يعني ترتيب پوشه‌ها مثلاً به اين صورت خواهد بود: Testa/www/admin
Testa/www/images
و...
بعد از اين کار، دوباره اقدام به نصب WOS و تستا کنيد...
توجه: تستاي نسخه 1 که قبلاً آن را نصب کرده‌ايد، ديگر کاربردي نخواهد داشت، اگر نيازي به سؤالات و اطلاعات آن نداريد، آن را به طور کامل حذف کنيد.

اگر فايل Testa.zip را نداريد، بايد دوباره دانلود کنيد.

توجه: تا آنجا که ممکن است از دانلود از اين سايت خودداري کنيد. چون حجم فايل، زياد و پهناي باند سايت رو به اتمام است. اگر پهناي باند سايت تمام شود، سايت بالا نخواهد آمد.

خواهش مي‌کنم قبل از ارائه پيشنهاد و يا سؤال، فايل راهنما يا «مستندات» (Documentation) را مطالعه کنيد.
اگر مشکل و يا موردي بود که به اون اشاره نشده بود، من در خدمتم.

همونطور که در اين تاپيک گفتم، اگر مشکل خاصي در نسخه 1.1 نباشه و مجبور نباشم بر دهم‌هاي يک اضافه کنم، نسخه 2 تستا با امکاناتي از قبيل:
- خروجي گرفتن از يک آزمون و وارد کردن اون در يک «تستا»ي ديگه
- امکان رندوم کردن گزينه‌هاي يک سؤال (در مورد تک تک سؤالات يک آزمون)
- امکان طرح سؤالاتي به جز «چهار گزينه‌اي»
- طراحي «بانک سؤالات» به اين صورت که بتوان از آزمون‌هاي مختلف يک درس، سؤالاتي را انتخاب کرد و يک آزمون جديد طراحي کرد
- و بهبود مراحل نصب بر روي وب‌سايت‌ها
و ...
إن شاء الله تا پايان شهريور 87 منتشر خواهد شد.
تا اواخر تير ماه هم فرصت هست تا نظرات و پيشنهادات خودتان را به ما منتقل کنيد.

موفق باشيد؛
حميد رضا نيرومند

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 

این مطلب آخرین بار توسط Hamid در دوشنبه 27 خرداد 1387 - 18:11 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
تشکرها از این پست: sistemprof (یکشنبه 26 خرداد 1387 - 08:09)

پست تاریخ: یکشنبه 26 خرداد 1387 - 11:39    
sobhani
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 24 خرداد 1387

امتياز: 108

عنوان: من همون اولش هم گفتم کارت درسته خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

حميد آقا واقعاً کارت درسته
و متشکر از تمام زحمات شما
انشاء اله طي چند روز آينده سعي ميکنم پيشنهادات مبسوطي را به همراه نت ساپورت اسکول 8.5 به همراه آموزش آن برايت ارسال کنم. چون همانطور که قبلا، کفتم اين برنامه هم قسمتي به نام test disiner داره که من قبلا، از اون استفاده مي‌کردم. مشاهده اين برنامه مي‌تونه ايده هاي خوبي براي نسخه2 تستا داشته باشه. راستي براي يکي از همکارام که دبير رياضيه اين سوال پيش اومده بود که آبا ميشه در تستا فرمول رياضي نوشت يا نه؟ البته هر چقدر هم سعي کرديم نشد حتي وقتي از ورد داخل تستا پيست ميشه بازم فورمولا pste نميشه؟
راستي در مورد آپلود تستا در يک سايت هم در داخل مستندات تستا خيلي کم توضيح داده بودي سايت ما html است و از يک سرور لينوکس استفاده مي‌کنيم ايا امکان استفاده از تستا در اين سايت هست يا نه؟ اگر وقت داشتي به سايت ما هم يه سري بزن و نظرت رو بگو www.shahed-emam.ir البته اين سايت بيشتر مناسب دانش‌آموزاست چه کنيم ما هم تا همين حد از دستمون بيشتر بر نمياد.
به هر حال آقا حميد ما دير شما را يافتيم و به اين زودي دست بردار نيستيم.
با تشکر فراوان سبحاني
آقا حميد باز هم آفرين آفرين آفرين آفرين آفرين آفرين آفرين آفرين آفرين آفرين آفرين آفرين آفرين آفرين آفرين

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 26 خرداد 1387 - 19:32    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

عنوان: خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

sobhani, جان،
لطف داريد و ممنون از شما به خاطر پيشنهادات گذشته و حال و آينده Razz Wink
در مورد فرمول نويسي، ببينيد، خود نرم‌افزار Word هم به همين راحتي فرمول‌نويسي رو ساپورت نمي‌کنه، چه برسه به اديتورهاي تحت وب Embarassed
تنها راه اون، اينه که شما در Word بنويسيد و از صفحه يک PrintScreen بگيريد و در نرم‌افزار Paint اون رو به صورت عکس جمع و جور دربياريد و طبق راهنماي اديتور تستا، (ضميمه‌ها) اون رو وارد سؤال کنيد.
درسته که الان سخت به نظر مي‌رسه، اما چندان مشکل نيست، در چند ثانيه اين روند انجام مي‌شه Wink
مثل اين فرمول:

در مورد آپلود و استفاده از «تستا» به صورت آنلاين، کار خاصي قرار نيست انجام بديد.
دقيقاً همين کارهايي که روي کامپيوتر انجام مي‌ديد روي سايت هم همينه.
فقط روي کامپيوتر يک سرور به نام WOS داريد و روي سايت، نيازي به سرور نيست، خودش سرور داره.
بنابراين، فايل‌هايي که داخل پوشه www هست رو هر کجاي سايتتون که خواستيد مثلا در يک پوشه به نام etest در روت اصلي سايت، آپلود کنيد. همين!
حالا اگر وارد مسيي که نصب کرديد بشيد، دقيقاً همين روند رو بايد طي کنيد تا تستا روي سايتتون نصب بشه و قابل استفاده بشه Wink

فقط همونطور که قبلاً چند جا گفتم، اين کار رو انجام بديد، اگر در مرحله نصب، پيغام انگليسي داد که نتونسته ديتابيس رو ايجاد کنه، با پشتيبان هاستتون تماس بگيريد و اگر مجاني بود، بگيد اجازه افزودن يک ديتابيس رو به سايت بدن.
اگر پولي بود و مثلاً گفت ده هزار تومان به حساب بريزيد، بگيد که من راه حل‌هاي بعدي رو بگم که با همون يک ديتابيسي که داريد کارتون راه بيفته Wink

و اما در مورد سايت دبيرستان شما، بايد عرض کنم که واقعاً فکر از انسان‌هاي موفقي که هر جا هستند، مسائل مالي رو ناديده مي‌گيرند و کارشون رو انجام مي‌دن بي‌نهايت خوشم مي‌ياد! آفرين
اگر به اکثر مسؤولين کامپيوتر مدارس و ... بگيد که بابا! حداقل يه وبلاگ واسه مدرستون راه بنداز که خبرهاي حياتي رو اون تو بنويسيد و ...، سريعاً مسائل مالي رو وسط مي‌کشه و مي‌گه:
مگه عقلم رو از دست دادم که مفتي واسه اين دولت کار کنم، خيلي حقوق بهم مي‌دن؟! Shocked

يعني واقعاً از اين طرز تفکر اونقدر بدم مي‌ياد که حد نداره!
ده‌ها بار توي همين انجمن‌ها گفتم که: اولين کسي که از کار خير، سودي مي‌بره، کسي‌ست که اون کار خير رو انجام مي‌ده نه اون کسي که اين کار خير براش انجام مي‌شه!!

خلاصه، مشخصه که زنده نگه داشتن چنين سايتي نياز به صرف وقتي بيش از وقت قانوني داره.
بنابراين، زنده باد ايثار شماWink
طراح سايت، به جز در مواردي اندک، کاملاً اصولي سايت به شما تحويل داده. آفرين
طوري که من هنوز نتونستم تشخيص بدم که اين سايت، پوياست يا استاتيک Shocked
(سايت،​ بخش مديريت داره يا اينکه به صورت دستي آپديت مي‌شه؟ خيلي شبيه سايت‌هاي پوياست اما فکر مي‌کنم استاتيک باشه)
اون موارد اندک هم به خاطر وسواس بودن من در طراحي هست، وگرنه هر کسي متوجه نمي‌شه. (مثلاً نبايد مي‌نوشت: طراح سايت فلاني و لينک ايميلش رو به اين اسم مي‌داد! اين ايميل الان پر شده از هرزنامه Embarassed ايميل شما رو هم که لو داده آقاي سبحاني Razz )
اگر اين سايت استاتيک باشه، دقيقاً مثل سايت يکي از رفقاي منه:
http://negahe-no.org
يکي از جالب‌ترين خاطرات من در مواجه شدن با اين سايت بود! Shocked
وقتي لينکش رو داد که درباره‌ش نظر بدم، آدرس‌هايي مثل اين آدرس:
http://negahe-no.org/default.aspx@page=services&tni=1&nid=26.htm
رو که ديدم، پسوند aspx نظرم رو جلب کرد.
بهش گفتم: باريکلا محمد! تو به اين سرعت ASPX (برنامه‌نويسي پويا و پيشرفته) از کجا ياد گرفتي؟ Shocked
خيلي جالب، گفت: ASPX ديگه چيه؟ خنده به تمام معنا
گفتم مرد حسابي! توي سايتت از ASPX استفاده کردي، اونوقت خودت نمي‌دوني چيه؟
گفت: بابا! ما ديديم سايت‌هاي پيشرفته آدرس‌هاشون طولانيه، از يکيشون آدرسش رو کپي کرديم، اسم فايلمون رو گذاشتيم اون. Shocked
بعد که دقت کردم، ديدم راست مي‌گه، آخر آدرس نوشته شده htm. که خوب، همون HTML ساده هستش.
گفتم يعني واقعاً آفرين به اين هوش ايراني! (جالبه، مثلا نتونسته توي اسم فايل علامت سؤال بذاره، اون رو تغيير داده به @ Very Happy )
حالا سايت شما هم يه طوريه که من نمي‌دونم الان پوياست يا استاتيک Razz

بگذريم، اميدوارم هرگز در مسيرتون خسته نشيد Wink

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 27 خرداد 1387 - 09:18    
sobhani
شروع فعاليت
شروع فعاليت

hamid جان
از بذل توجه شما بسيار متشکرم . شايد از شما به اين خاطر خوشم اومده که مثل خودمي ، خيلي در انجام کارها به ماديات توجه نداري، آفرين
در مورد سايت مدرسه اولاً که استاتيکه ، البته دوست دارم ديناميک را ياد بگيرم البته به کمک شما دوستان،
دوما اين سايت توسط يکي از دانش‌آموزان سال اول و با راهنمايي من طراحي شده بنابراين طبيعيه که نواقصي داشته باشه Shocked
ناگفته نماند ما براي طراحي و اجراي اين سايت حتي يک ريال هم هزينه نکرديم دروغ نگم فقط دامينشو خريديم . هاستش مال اسکول نته که رايگانه طراحي و اجراش هم که به کمک بچه‌ها و خود من انجام شده
راستي حميد جان اگه بخوام دايناميک رو شروع کنم از کجا آغاز کنم به فرض اينکه من در اين مورد صفر صفرم.
با تشکر از همه زحمات شما Very Happy

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 27 خرداد 1387 - 11:52    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

sobhani, جان،
ديگه توي اين دوره و زمانه، با وجود ده‌ها نوع سيستم آماده، کسي مي‌ره برنامه‌نويسي ياد بگيره؟ Embarassed
يک Joomla روي سايتتون نصب کنيد و لذت ببريد Wink
يا يک MT = Movable Type نصب کنيد.

اما اگر واقعاً مي‌خواهيد خودتون همه اين کارها رو انجام بديد، فقط بايد توي اينترنت بچرخيد،​ همين!
نمي‌دونم چرا خود به خود انسان برنامه‌نويسي مي‌شه، گرافيست مي‌شه و ...
اگر HTML بلديد، نصف راه رو رفتيد، يادگيري PHP خيلي سريع اتفاق مي‌افته، فقط بايد بتونيد توي اينترنت جستجو کنيد. به نظر من برنامه‌نويسي اين روزها بدون اينترنت بي‌معناست. بايد بتونيد توابع مورد نياز رو سريعاً از اينترنت پيدا کنيد و ...
اينترنت پر از جزوه‌هاي آموزشي PHP به زبان فارسيه Wink

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 27 خرداد 1387 - 17:50    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

خوب، به سلامتي امروز تونستم «تستا» رو براي نصب بر روي وب‌سايت‌ها هم به طور کامل تصحيح و تنظيم کنم.
از اونجا که فکر نمي‌کردم کسي تستا رو به صورت آنلاين استفاده کنه، چندان اين بخش رو جدي نگرفته بودم، اما خيلي‌ها تماس گرفتن و گفتن روي سايت چطور نصب کنيم.

حالا ديگه هر کس از اين به بعد «تستا» رو دانلود کنه، مستقيماً بره سراغ Documentation.pdf بخش «چطور از تستا بر روي يک وب‌سايت استفاده کنيم؟».
و بقيه مطلب رو به هيچ وجه نخونن چون گمراه مي‌شن. Wink

و اما اون‌هايي که از روز دوشنبه (27 خرداد 87) به قبل، تستا رو دانلود کردن و قصد دارن بر روي وب‌سايت از اون استفاده کنند، اين فايل رو دانلود کنند:
http://testa.aftab.cc/download/www.zip
و محتوياتش رو که همون محتويات پوشه www در تستا هست (با اين تفاوت که براي نصب بر روي وب‌سايت آماده شده) روي هاستشون در هر جايي که عشقشون کشيد( Razz ) آپلود کنند.
و بايد فايل Documentation.php رو از مسير زير دانلود کنند و برن همون بخشي که بالا گفتم و تمام. Wink
http://testa.aftab.cc/Documentation.pdf

خواهش مي‌کنم در مورد يوزر و پسورد و نام ديتابيس از من سؤال نکنيد Crying or Very sad
اين سه مشخصه رو که در راهنما نوشتم مورد نياز هست، بايد از پشتيباني هاستينگتون تحويل بگيريد.

سؤال: من قبل از روز دوشنبه دانلود کردم و نيازي به استفاده روي وب‌سايت ندارم، آيا من هم اين فايل‌ها رو جايگزين قبلي‌ها کنم؟
جواب: خير، نيازي نيست. تغيير خاصي براي کساني که قصد دارن روي کامپيوتر استفاده کنند صورت نگرفته، اما به محض اينکه قصد کرديد بر روي وب‌سايت نصب کنيد، بايد اون فايل‌ها رو دانلود و جايگزين کنيد Wink

خودم همين الان روي سايت نصب کردم، هيچ گونه مشکلي مشاهده نشد.
با PHP5 هم به خوبي کار مي‌کنه.

ديگه يه جورايي مطمئنم که شما رو به خاطر گزارش مشکل نخواهم ديد! Razz
چون تمامي مشکلات چه براي استفاده آنلاين و چه آفلاين و ... با گزارش‌هاي شما حل شد.

ممنون از همه دوستان.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 28 خرداد 1387 - 21:32    
sobhani
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عنوان: با تشکر از همه زحمات دوست عزیز و گ خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

hamid جان
با تشکر از همه زحماتی که برای تستا متحمل می‌شی من با کمال پررویی سوالی در مورد یوزر نیم و پسورد داشتم Question آیا این دو مورد با یوزر و پسوردی که برای ftp به ما دادن فرق می‌کنه در ضمن اگه محبت کنی و بطور دقیق با ذکر یک مثال بگی در فایل config.php چطور باید گزینه‌های زیر را پر کنیم ممنون می‌شم. آیا قسمت localhost را هم باید تغییر بدیم یا همونجوری باید بمونه؟
<?php
$dbhost="localhost"; //It is usually "localhost"

$dbuname="root"; //Database Username

$dbpass=""; //Database Password

$dbname="testa"; //Database Name
?>
باز هم معذرت میخوام از اینکه این سوالهارو پرسیدم اینارو بزار به حساب بیسوادی ما

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: چهار‌شنبه 29 خرداد 1387 - 00:15    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

sobhani, جان،
خواهش مي‌کنم.
بله، اون localhost در 99 درصد موارد نيازي به تغيير نيست.
يوزر و پسورد FTP با ديتابيس جريانش فرق مي‌کنه.
اگر به کنترل پنل سايتتون دسترسي داريد، با توجه به اين ويدئو عمل کنيد:
http://support.34sp.com/control-panel-tutorials/plesk-7/creating-a-database

البته ممکنه کنترل پنل شما PLESK نباشه، اما حتماً گزينه‌اي به نام databases در کنترل پنلتون هست.

دنبال گزينه‌اي شبيه به اين بگرديد و کليک کنيد تا وارد بخش مديريت ديتابيس‌ها بشيد:

اونجا خيلي راحت يک ديتابيس بسازيد. در شکل زير، در فيلدي که نوشته New Database اسم ديتابيس رو بنويسيد و روي دکمه Create Database کليک کنيد:

ديتابيس شما ساخته مي‌شه:

نامش رو هر چي انتخاب کرديد، مثل خط زير در فايل config.php قرار مي‌ديد:
کد:

$dbname="Test"; //Database Name

بعد، در همون قسمت بايد يک يوزر بسازيد که در همون لحظه براي يوزرتون پسورد هم تعيين مي‌کنيد. به شکل زير دقت کنيد:

بعد، دو مشخصه مربوط رو هم اينطوري تکميل مي‌کنيد:
کد:

$dbuname="test"; //Database Username

$dbpass="password"; //Database Password

فقط بايد توجه کنيد که بعد از اينکه ديتابيس و يوزر رو ساختيد، بايد يوزر رو به ديتابيس منتصب کنيد.
خيلي ساده‌ست، در همين بخش Databases يه جايي مشخصه که اسم يوزرهاتون سمت چپه و اسم ديتابيس‌هاتون سمت راست، از سمت چپ، يوزرتون رو انتخاب کنيد و از سمت راست پسوردتون رو و در نهايت روي دکمه Add user to database کليک کنيد، به شکل زير دقت کنيد:

توي اين فايل، شما دست به هيچي نمي‌زنيد، فقط بين دابل‌کوتيشن‌ها رو طبق چيزهايي که گفتم تکميل مي‌کنيد.
وقتي مشخصه‌ها رو تکميل کرديد، CTRL+S رو بزنيد که فايل ذخيره بشه و حالا آپلودش کنيد...
همين! Wink

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: پنج‌شنبه 30 خرداد 1387 - 01:05    
sobhani
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عنوان: باز هم ممنون از زحما تت خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

hamid جان باز هم از زحماتت ممنونم
تستا با موفقیت بر روی سایت نصب شد .
آقا معرکه است معرکه خیلی کارها باهاش میشه انجام داد.
روز شنبه هم قراره یکی از امتحاناتمو با تستا برگزار کنم امروز رفتم سایتو چک کنم ببینم اوضاع چه جوریه اونجا هم عالی بود اینکه هیچ تنظیمی روی سیستما نمی‌خواد خیلی عالیه قبلا که با نت ساپورت این کار رو انجام می‌دادم مشکلات زیادی داشتم اولا باید نت ساپورت رو همه سیستما نصب می‌شد بعد از یه مدت ممکن بود برنامه به دلایلی پاک بشه یا مشکلات دیگه به هر حال من هنوز هم می‌گم تستا حرف نداره آفرين
یه سری برنامه هایی هم تو ذهنم برای تستای روی وب سایت دارم از جمله برگزاری مسابقات در فصل تابستان برای اینکه دانش‌آموزا خیلی هم با مدرسه فاصله نگیرن و یه سری برنامه‌های دیگه
اشخاصی که قبلاً با برنامه‌های مشابه تستا کا نکردن نمی دونن تستا چه نعمتیه
راستی آقا حمید از پیشنهادات جدید چه خبر؟
خبر برگزاری آزمون رو هم روز شنبه برات می‌نویسم
بازهم از همه زحماتت تشکر می‌کنم

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: پنج‌شنبه 30 خرداد 1387 - 12:45    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

خوب، الحمد لله که مشکلي در نصب بر روي سايت هم نبود Razz
و ممنون از لطفتون. Wink

در مورد پيشنهادات جديد، در تاپيکي که جديداً ايجاد کردم ليست مي‌کنم، اگر شما هم چيزي به ذهنتون رسيد، بهم برسونيد...
دوستم امانوئل هم با زبان انگليسي تست کرد و چند تا پيشنهاد داده که اگر فرصت کنم مي‌نويسم.
در خارج، امتحانات فقط به صورت چهارگزينه‌اي نيست. هر چند تا گزينه که دلشون بخواد مي‌ذارن.
اينه که به محض کار با «تستا» ايراد گرفت که چرا امکان افزودن و يا کاستن گزينه‌ها وجود نداره Embarassed
اينم پيشنهادي بود که بايد روش فکر کنم.
چند تا هم غلط املايي انگليسي داشتم که گوشزد کرد.
بخش انگليسي سايت رو دارم کامل مي‌کنم که بتونم در سايت‌هاي خارجي هم مطرح کنم و از اون‌ها بخوام که باهاش کار کنند و نظراتشون رو بگن.
فقط تنها مشکل بزرگم، تهيه Documantation به زبان انگليسي هست که واقعاً برام وقت‌گيره Sad 70 صفحه، خيلي زياده. حالا بعدش بايد امانوئل بخونه و تصحيح کنه، ديگه شونصد روز طول مي‌کشه. اميدوارم بتونم هر چه زودتر اين قسمت رو کامل کنم.

در مورد امتحان، منم بدم نمي‌ياد توي يکي از آزمون‌هاي شما شرکت کنم Razz Wink اگر شد، يه يوزر برام بسازيد و بهم بديد، بعداً يوزر رو که پاک کنيد، آزمون من هم پاک مي‌شه ...

ممنون؛

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه 1, 2, 3  بعدی
صفحه 1 از 3

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند