كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> نرم‌افزارهاي مربوط به طراحي تصویر (گرافیک پیکسلی)
پاسخ دادن به این موضوع
آموزش>>خطوط مورب و موزون<<
پست تاریخ: شنبه 27 اسفند 1384 - 01:33    
ali
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 2 خرداد 1384
iran.gif

امتياز: 3591

عنوان: آموزش>>خطوط مورب و موزون<< خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

سلام این بار می خوام به درخواست دوستان اموزش خطوط موزون و مورب رو براتون ارائه بدم....
راستش خیلی راحته...در ابتدا نیاز به یه فایل برای ایجاد خطوطمون داریم... حواستون باشه من گفتم ایجاد کردن اونها...خب اول یه فایل تصویریه جدید ایجاد کنید فقط حواستون باشه سایزش 5 پیکسل در 7 پیکسل باشه... خیلی کوچیکه ... درسته.... اما همین کوچیکیش کار مارو راه میندازه...

::::1>>>> تا اونجایی که به طور کامل بتونی روی عکس مسلط باشی بزرگش کن... حالا با ابزارRectangular marquee tool یا همون shift + m خودمون نصفش رو انتخاب کن...مثل این عکسی که اینجا گذاشتم....

::::2 >>>> خب حالا Paint Buket tool یا همون قوتی رنگ خودمون.... رنگ مشکی رو انتخاب کنید و توی قسمتی که توی مرحله اول انتخاب شد... رنگ مشکی بزنید...
خب حالا فایل رو با فرمت PSD یه جایی دم دست ذخیره کن...
اگر هم حال این کار ها روندارین ازاینجا فایل مربوطه رو دانلود کنید...

خب از اینجا به بعد تازه کار ما شروع میشه.... یه فایل با سایز مناسب ( به اندازه دلخواه) من 640 در480 انتخاب کردم...
::::3>>>>یه لایه جدید ایجاد کنید... (Shift +Ctrl +n) در ادامه در جعبه ابزار، ابزارEdit in quick mask mode (q) رو انتخاب کنید لایمون رو به صورت یه ماسک در آوردیم...(Shift + Q) رو هم بزنید درسته...
::::4>>>> برای ادامه از منوی فیلتر ها textture \ texturizer.. رو انتخاب کنید...توی پنجره ای که باز شده در سمت راست بالا دنبال یه فلش کوچولو که توی یه دایره ی کوچولو باشه بگردید...روبروی دومین کومبو باکس از بالا ... ( نشونی بیشتر از این نمیتونم بدم...) با کلیک روی این فلش منویی باز میشه توش نوشته load textture.. روی این گزینه کلیک کنید ... خب اون فایل کوچیکی رو که در مرحله اول باهم طراحی کردیم و قرار بود دم دست باشه رو انتخاب کنید... خب حالا تنظیمات Scaling و Relief رو به ترتیب 120 و 30 قرار بدین و گزینه ی invert رو هم تیک بزنید.....سپس ok رو بفشارید...

::::5>>>>تا حالا خطوط رو داریم اما مورب نیستن.. برای این کار... از منوی فیلتر ها Distort \ Wave... رو انتخاب کن...خب اینجا هر نوع حرکتی بخواهی می تونی به مارت بدی.. فقط یه خورده قلق گیری باهاش سخته.. اما لذت بخش... فقط حواست باشه پایین دکمه Randomaize توی قسمت Undifned Area حتما Warp around رو انتخاب کنی....بقیه تنظیمات روهم من اینطوری انتخاب کردم....

::::6>>>> حالا وقتشه که از حالت ماسک خارج بشیم... برای این کار... Shift + Q رو دوباره بزنید یا دکمه Edit in standard mode رو از جعبه ابزار انتخاب کنید....اگر قبلا با ماسک کار نکرده باشی یه خورده عجبی یه نظر می رسه.. همه چیز توی صفحه میلوله ... (:d) خب برای تکمیل کار...یک بار محیط انتخاب رو inverse کنید یا Shift + Ctrl +I رو فشار بدین......سپس دوباره ابزار حالا Paint Buket tool یا همون قوتی رنگ رو انتخاب کرده و توی قسمت انتخاب شده یه کلیک مختصر بفرمایید..و در ادامه deselect نمایید یا همون Ctrl +D خودمون فکر کنم همه چیز کامل باشه... نمونه کار آخرتون هم باید اینگونه باشه...البته من یهخورده تو رنگهاش تجدید نظر کردم تا زیاد تو ذق نزنه.....

قربان شما..... علی پوربافرانی Wink

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست: ghodrat (سه‌شنبه 11 مهر 1385 - 15:49) tarannom (دوشنبه 24 اردیبهشت 1386 - 17:20) pashiv (جمعه 23 فروردین 1387 - 15:42)

پست تاریخ: شنبه 27 اسفند 1384 - 08:14    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

عنوان: خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

ali, جون،
عالي بود، عالي! آفرين
متشكر Wink

تشکرها از این پست: pashiv (جمعه 23 فروردین 1387 - 15:42)

پست تاریخ: چهار‌شنبه 26 اردیبهشت 1386 - 02:11    
tarannom
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 21 بهمن 1385

امتياز: 352

عنوان: خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

ممنون ..باز از این کارا بکنید آفرين

پست تاریخ: جمعه 27 مهر 1386 - 04:02    
mostafa
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 9 تیر 1384
iran.gif

امتياز: 300

عنوان: خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

انتقاد:
به من ربطی نداره ها...
ولی این آموزش بنظرتون موضوع مهم هست؟

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

صفحه 1 از 1

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند